Skip to content
TV

Dlaczego szef O’Neal z Chicago PD wygląda tak znajomo

21 de wrzesień de 2022
l intro 1663735808

Michael Gaston na imprezie

Przez 10 sezonów „Chicago PD” serial kontynuował proceduralną franczyzę producenta Dicka Wolfa, skupiając się na Chicago, uzupełniając jego długotrwałą serię „Prawo i porządek”. Niektóre programy, które przybierają proceduralny format, w którym jedna sprawa kryminalna na odcinek mogą zacząć się przeciągać w miarę upływu czasu, ale „Chicago PD” nie wykazuje oznak zmęczenia widza z każdym sezonem przedstawiającym fascynujące fabuły z równie wieloma sympatycznymi postaciami ponieważ są złoczyńcy. Szczegóły dnia z życia sierż. Hank Voight (Jason Beghe) i jego zespół wywiadu i oficerów patrolowych z 21. Dystryktu nadal oglądają spotkania w ramach multi-show „One Chicago”, serii Wolf, której wszystkie programy zostały odnowione o trzy sezony w 2020 roku (za pośrednictwem The Hollywood Reporter) .

Wraz z premierą 10. sezonu, która odbędzie się 21 września 2022 roku, w serialu pojawiła się jedna nowa postać, która już wcześniej pojawiła się w serialu. Jeśli wódz Patrick O’Neal wygląda znajomo, być może zauważyłeś, że po raz pierwszy pojawił się w „Chicago PD” w odcinku „Prison Ball” drugiego sezonu jako ta sama postać. Aktor grający go może również sprawić, że poczujesz deja vu i jest duża szansa, że ​​widziałeś go w jednym lub kilku z tych programów.

Michael Gaston pojawił się w wielu programach telewizyjnych na przełomie lat 90. i 2000.

Chief O’Neal gra aktor Michael Gaston, wieloletni weteran, który od lat 90. grał drugoplanowe postacie zarówno w filmie, jak i telewizji. Pierwszym osiągnięciem aktorskim był występ w 1993 roku w „Uczcie weselnej” Anga Lee, gdzie zagrał sędziego pokoju. Często pojawiał się także w jednym odcinku gościnnie w różnych programach, takich jak „Prawo i porządek”, „Zabójstwo: życie na ulicy” i „JAG” (według IMDb). Ale chyba najbardziej rozpoznawalną reklamą telewizyjną był pierwszy odcinek serialu HBO „Rodzina Soprano” w 1999 roku. Gaston grał przerażonego hazardzistę Alexa Mahaffeya, który jest winien pieniądze Tony’emu Soprano (James Gandolfini) i, jak można się spodziewać, jest poturbowany, gdy nie jest w stanie zapłacić.

Zagrał także w sześciu odcinkach krótkotrwałego dramatu prawniczego Dicka Wolfa „Deadline”, który został odwołany w ciągu pierwszych dwóch miesięcy po emisji. Jego następną znaczącą rolą w telewizji była dwuodcinkowa rola w „Prison Break”. Aktor pojawił się w tak wielu programach od początku do połowy 2000 roku, że trudno jest dokładnie określić, w czym się nie pojawił. Ale cała ta praca opłaciła się w 2006 roku.

Gaston grał właściciela kopalni soli Jerycho w Jerychu

Anderson wtrąca się z policją

„Jerycho” emitowany przez dwa sezony na antenie CBS w latach 2006-2008. Od czasu jego przedwczesnego anulowania stał się jedną z wielu serii na przestrzeni lat, które zostały zlikwidowane na długo przed swoim czasem. Wielu zastanawiało się nad prawdziwymi powodami, dla których „Jerycho” został odwołany, a wiele z tego ma związek z postapokaliptyczną scenerią serialu wynikającą z ataku nuklearnego na Stany Zjednoczone. W najbliższych latach po atakach terrorystycznych z 11 września łatwo zrozumieć, dlaczego tak się prawdopodobnie stało. W serialu Michael Gaston zagrał Graya Andersona, który jest właścicielem popularnych kopalni soli w mieście Jerycho i ostatecznie wygrywa wybory na burmistrza, zanim nie pokieruje miastem odpowiednio.

Umiejętność Gastona do stworzenia postaci, która początkowo była nie do polubienia, a następnie, pod koniec serii, bardziej sympatyczna, była świadectwem jego wszechstronności w wyborach aktorskich. Zapytany, jak jest podobny do swojej postaci w wywiadzie z 2007 roku (dla telewizji @ Its Finest), powiedział: „Jestem namiętnym człowiekiem, który znany jest z tego, że mówi, zanim myśli”. Pomimo wszystkich wad Greya Andersona w serialu, to wielowymiarowa niejednoznaczność, jaką aktor wniósł do roli, sprawiła, że ​​widzowie go pogardzali i ostatecznie lubili w równym stopniu.

Aktor wystąpił jako dyrektor CBI Gale Bertram w The Mentalist

Bertram uważnie słucha

Następny wybitny występ Michaela Gastona miał miejsce w 3-6 sezonach „The Mentalist” jako dyrektor CBI Gale Bertram. Postać była podobna w tonie do Graya Andersona, ale znacznie bardziej złowroga pod koniec fabuły postaci. W kilku odcinkach Bertram jest przedstawiany widzom w niejednoznaczny sposób, sugerując, że może być skorumpowany, ale konsekwentnie okazuje się, że tak nie jest. W końcu okazuje się, że postać jest częścią przestępczego przedsięwzięcia znanego jako Stowarzyszenie Blake’a i zostaje zabita na rozkaz nieuchwytnego Red Johna, aby przerwać śledztwo.

Gaston wydawał się cieszyć swoim czasem spędzonym w serialu, a w wywiadzie dla MediaMikes w 2011 roku skomentował: „Mogę pracować z jednym z moich długoletnich przyjaciół Robinem Tunneyem [Teresa Lisbon]. W tym serialu jest kilku aktorów, których znam od dawna i współpraca z nimi jest świetna. Kiedy pracuję nad tym programem, mam [to] podróże, więc aby było to przyjemne miejsce do pracy, wszystko jest znacznie łatwiejsze.”

Michael Gaston był tajemniczym łowcą psów Deanem w The Leftovers

Dean spotyka Kevina

Niewiele seriali z 2010 roku było tak przekonujących, prowokacyjnych i tajemniczych jak „Pozostawione” HBO. W ciągu trzech sezonów program badał tajemnicze i niewyjaśnione zniknięcie 2% światowej populacji bez żadnych wskazówek, dlaczego to zjawisko miało miejsce. Zakończenie „Pozostałych” było równie zagadkowe, ale pomogło powiązać złożone wątki tego, co to znaczy być człowiekiem, nieustanną walkę między współczuciem a złem oraz zrozumienie tragedii życiowych w najlepszy możliwy sposób. Michael Gaston zagrał 12 pamiętnych występów w programie, grając postać o imieniu Dean, która poluje na bezdomne psy w mieście Mapleton, ale wydaje się również, że Kevin (Justin Theroux) wydaje się halucynacją podczas lunatykowania.

Znaczenie postaci Deana od dawna dzieli fanów. W programie wypełnionym symboliką mógł mieć na myśli wiele różnych rzeczy w szerszej osobowości Kevina. Redditor u/bobloblawlawblog999 zauważył: „Kevin miał luźny uścisk na rozsądku. Zawsze myślałem, że Dean był halucynacją lub całkowicie alternatywną osobowością. Psy były częścią jego psychozy”. W spektaklu, który śmiało zajmował się stratą i jej skutkami dla człowieka, Deana można było interpretować na wiele sposobów dzięki swoim dziwnym działaniom.

Zagrał Arthura „Butcha” Schafera w limitowanym serialu AppleTV+ Five Days at Memorial

Artur otrzymuje niepokojące wieści

Jedną z najnowszych postaci Michaela Gastona można zobaczyć w miniserialu „Five Days at Memorial” AppleTV+ opartym na książce Seri Finka o tym samym tytule. Serial opowiada o służbach ratunkowych zespołu medycznego w szpitalu w Nowym Orleanie po katastrofalnych wydarzeniach huraganu Katrina na przełomie sierpnia i września 2005 roku. Aktor występuje jako Arthur „Butch” Schafer, zastępca prokuratora generalnego stanu Luizjana, który współprowadzi śledztwo w sprawie szpitalnej dr Anny Pou (Vera Farmiga), aby ustalić, czy podawała leki, aby pomóc cierpiącym pacjentom zakończyć życie w środku tragedii.

Przepełnia swoją postać troską o domniemane ofiary przesiąknięte bólem, opłakując także śmierć własnej córki, podczas nawigowania po jednym z najgorszych wydarzeń, jakie kiedykolwiek były świadkiem w rejonie Nowego Orleanu. Brian Tallerico z RogerEbert.com pochwalił występ Gastona jako „doskonały”, podkreślając jednocześnie jego „niezawodne” zaangażowanie w dostarczanie widzom atrakcyjnych postaci. To z pewnością będzie kontynuowane, gdy będzie bardziej szczegółowo omawiał szefa O’Neala, gdy rozpoczyna się 10. sezon „Chicago PD”.

Czy ten post był pomocny?