Skip to content
TV

Dlaczego Issabella z „Teorii wielkiego podrywu” wygląda tak znajomo

18 de luty de 2023
l intro 1676329728

Maria Canals-Barrera uśmiecha się

W odcinku 10. sezonu „Teorii wielkiego podrywu”, zatytułowanym „The Big Bowl Incubation”, Raj (Kunal Nayyar) zainteresował się opiekunką o imieniu Issabella Maria Concepcion, którą poznał, gdy przyszła posprzątać pomieszczenie z teleskopem. Ich romans wydawał się mało prawdopodobny, biorąc pod uwagę, że mieli ze sobą tak niewiele wspólnego — i rzeczywiście, ten romans najwyraźniej trwał tylko jeden epizod.

Po ich pierwszym spotkaniu Raj pomaga Issabelli w sprzątaniu toalet. Kiedy robi jej niespodziankę kolacją, powiedział jej, że próbował ugotować jej posiłek z jej ojczyzny, z wyjątkiem tego, że myślał, że pochodzi z Meksyku, podczas gdy tak naprawdę jest Kubańczykiem.

Pod koniec odcinka Issabella zgodziła się pójść na kolację z Rajem – i celowo pomyliła jego kraj pochodzenia, aby pokazać mu, jakie to uczucie. Jednak fani nigdy nie mogli zobaczyć dokładnie, co wydarzyło się tego dnia. Aktorka grająca Issabellę, Maria Canals-Barrera, nigdy więcej nie pojawiła się w serialu.

Jednak, chociaż mogła nie wejść na orbitę naukowców przedstawionych w „Teorii wielkiego podrywu”, Canals-Barrera była łatwa do zauważenia w wielu innych filmach i programach telewizyjnych. Gra od wczesnych lat 90. w filmach, programach telewizyjnych i serialach animowanych, takich jak „Justice League Unlimited” i „Powrót Mrocznego Rycerza”. Jednak możesz znać ją najlepiej z jej pracy na Disney Channel.

Zagrała mamę Seleny Gomez w „Czarodziejach z Waverly Place”

W latach 2007-2012 Maria Canals-Barrera grała Theresę Russo, jedyną niemagiczną członkinię rodziny Russo przedstawioną w „Czarodziejach z Waverly Place”. Oczywiście, podobnie jak w przypadku wszystkich seriali Disney Channel, skupiono się na dzieciach, granych przez Selenę Gomez, Davida Henrie i Jake’a T. Austina. Ale Theresa, choć drugoplanowa członkini obsady „Czarodziejów”, jest zabawną, ale ugruntowaną latynoską mamą z własnymi dziwactwami. Pomaga swojemu mężowi (David DeLuise) — który zrezygnował ze statusu czarodzieja, by być z nią — w prowadzeniu stacji metra Waverly.

Disney Channel ma reputację tego, że nie odnawia swoich programów po trzecim sezonie, ale zrobił wyjątki dla niezwykle popularnych, a „Czarodzieje” byli jednym z nich. Trwał ponad 100 odcinków, a nawet powrócił w 2013 roku z drugim filmem telewizyjnym „Czarodzieje z Waverly Place: Alex kontra Alex”. Canals-Barrera powiedziała, że ​​spędziła czas w swoim życiu w serialu. „To świetna robota, ponieważ jest dobrze napisana, to wspaniali ludzie, godziny są wspaniałe, wiesz” – powiedziała ClevverTV w 2011 roku, przed ostatnim sezonem. – Myślę, że będę tęsknić za tym wszystkim. Wyraziła również smutek na myśl, że nie będzie już pracować ze swoimi „dziećmi”.

Wydaje się, że jest chętna do ponownego spotkania lub ponownego połączenia „Czarodziejów”. W poście na Instagramie z 2022 roku napisała: „Wciąż otrzymuję miłość i uznanie od naszych fanów KAŻDEGO dnia. Mówisz mi takie rzeczy jak:” Byłeś jak moja druga mama! i „Byłeś moim dzieciństwem”. Jestem tak błogosławiony, że mogłem być częścią tak trwałego i ukochanego programu”.

Zagrała także mamę Demi Lovato w „Camp Rock”

Demi Lovato i Maria Canals-Barrera patrzą na siebie

Maria Canals-Barrera zagrała matkę w dwóch oryginalnych filmach Disney Channel, „Camp Rock” w 2008 roku i „Camp Rock 2: The Final Jam” w 2010 roku. W obu filmach była Connie Torres, matką Mitchiego (Demi Lovato) , właściciel Connie’s Catering i nowy kucharz w Camp Rock. Status Mitchie jako córki kucharza obozowego jest dla Mitchie źródłem pewnego wstydu, która w końcu kłamie na temat pracy swojej matki, aby zaimponować innym dziewczynom, które tam spotyka — w tym Tess Tyler (Meaghan Martin, z „Wrednych dziewczyn 2”) i jej przyjaciele.

Canals-Barrera powiedział Radio Disney: „Bycie częścią wspaniałej historii, w której postać była przede wszystkim kochającą, oddaną matką, zabawną matką, która również miała latynoskie dziedzictwo, było naprawdę wspaniałe, ponieważ jest to tak powszechne. Widzisz wszędzie w życiu, w szkole i na zebraniach PTA, w pracy w sklepie, w gabinecie lekarskim i u prawnika, ale nie widać tego wystarczająco dużo w telewizji, więc naprawdę podoba mi się to, że Disney był świadomy włączenia latynoski charakter jako część amerykańskiej rodziny”.

Co ciekawe, Bridget Barrera, prawdziwa córka Canal-Barrera, zaśpiewała hiszpańską wersję piosenki Mitchiego „This Is Me” dla Radio Disney podczas Miesiąca Dziedzictwa Hiszpańskiego w 2020 roku. Młodsza Barrera powiedziała, że ​​”This Is Me” była pierwszą piosenką, którą zaśpiewała publicznie — w jej przedszkolnym programie rozrywkowym.

Zagrała siostrę komika „Cristela” w sitcomie ABC

Cristela Alonzo i Maria Canals-Barrera patrzą

W jednosezonowym serialu ABC, który skupiał się na komiku Cristeli Alonzo, Maria Canals-Barrera grała siostrę głównego bohatera, Danielę Gonzalez. I chociaż nie trwało to długo, załamało się. Jak zauważyła NBC, dzięki programowi Alonzo stała się pierwszą Latynoską, która stworzyła, napisała, wyprodukowała i zagrała we własnej komedii w czasie największej oglądalności.

Seria opierała się na prawdziwych doświadczeniach Alonzo w San Juan w Teksasie. Gra kobietę, która chce zostać prawnikiem, czego nie rozumie jej rodzina z klasy robotniczej. Postać Canals-Barrera została oparta na prawdziwej siostrze Alonzo, która – podobnie jak jej ekranowe alter ego – została zwolniona z call center, w którym pracowała (za pośrednictwem bloga, który napisał Alonzo, cytowany przez Deadline).

Chociaż Alonzo powiedział, że serial miał dla niej znaczenie osobiste i był kamieniem milowym dla reprezentacji Latynosów w mediach, oznaczał również coś dla Canals-Barrera. „Nie było wystarczającej liczby przedstawień ludzi, którzy mają łacińskie korzenie i pochodzą z różnych krajów” – powiedziała OK TV. „Nie wszyscy jesteśmy obcokrajowcami – wielu z nas jest Amerykanami, bardzo dumnymi i szczęśliwymi z bycia Amerykanami, ale jednocześnie wciąż mamy nasze korzenie i naszą kulturę blisko nas i to uwielbiam w „Cristela”. „

Jej kariera obejmuje występy gościnne w programach takich jak „Kenan” i „Curb Your Enthusiasm”

Don Johnson i Maria Canals-Barrera uśmiechają się

Kariera Marii Canals-Barrera obejmowała gościnne występy w programach, poczynając od „21 Jump Street” z 1990 roku i „Napisała morderstwo” z 1994 roku. ” i kilka seriali animowanych, w tym „Dumna rodzina”. W „Curb Your Enthusiasm” dwukrotnie widziano ją jako Dalilah, zalotną higienistkę dentystyczną w „The Weatherman” i „The 5 Wood”, która zaprasza Larry’ego Davida na randkę, a potem nie akceptuje jego wymówki, by odwołać spotkanie w ostatniej chwili.

Jeden z jej bardziej głośnych występów gościnnych miał miejsce w „Kenan”, krótkotrwałym serialu NBC. Zagrała Lorettę Lopez, emerytowaną sąsiadkę, która jest niezadowolona z gry na saksofonie Ricka Noble’a (Don Johnson). Okazuje się, że emerytura jest dla nich nudna i lubią ze sobą walczyć (czyli flirtować). Canals-Barrera powrócił na koniec drugiego sezonu, który był również ostatnim odcinkiem serialu (zgodnie z terminem). W wywiadzie dla LRM Online powiedziała, że ​​podobało jej się wprowadzenie postaci podczas tych dwóch odcinków, co sugeruje, że Loretta miałaby więcej czasu antenowego, gdyby serial był kontynuowany.

Powiedziała LRM Online, że uwielbia wszelkiego rodzaju narracje, w tym intymność filmu, emocje związane z sitcomami z trzema kamerami, niuanse komedii z jedną kamerą i wyzwanie polegające na ożywianiu rzeczy w pracy lektora. „Zawsze kochałam różne rodzaje gatunków” – powiedziała. „Kiedy ludzie próbują opowiadać różne rodzaje historii, myślę, że jest to magiczne, gdy łączy się w zabawny (sposób)”.

Czy ten post był pomocny?