Skip to content
TV

Dlaczego dr Gallo z teorii wielkiego wybuchu wygląda tak znajomo

11 de wrzesień de 2022
l intro 1662567511

Jane Kaczmarek uśmiechnięta

Poza niesamowicie chwytliwą piosenką przewodnią, „Teoria wielkiego podrywu” jest znana ze swoich dziwacznych postaci i jeszcze bardziej zwariowanych fabuł. Główni bohaterowie zawsze są wplątani w zwariowane plany pomimo imponującego intelektu, który dobrze służy sitcomowi. Nigdy do końca nie wiadomo, czego się spodziewać po Sheldona (Jim Parsons), Leonarda (Johnny Galecki), Howarda (Simon Helberg), Raja (Kunal Nayyar) i Penny (Kaley Cuoco), choć z pewnością dotyczy to „Bazinga!” lub dwa. Serial zawiera również ciekawą obsadę drugoplanowych postaci, a także kilka ulubionych przez fanów gościnnych gwiazd.

Aktorka Jane Kaczmarek występuje w epizodzie 9 sezonu serialu „The Sales Call Sublimation”. Jedna z kilku wątków w tym odcinku dotyczy prób Penny przekonania psychiatry o imieniu dr Gallo (Kaczmarek) do przepisania leku, który reprezentuje. Kiedy dr Gallo nie chce się z nią spotkać, Penny prosi Leonarda, by ubierał pacjenta. Jednak ten plan kończy się spektakularnie, gdy wnikliwe obserwacje dr Gallo odwracają uwagę Penny i Leonarda od ich misji. Jeśli zastanawiasz się, gdzie wcześniej widziałeś Kaczmarka, to dobrze trafiłeś. Przyjrzyjmy się niektórym z najważniejszych ról w filmografii Kaczmarka.

Jane Kaczmarek pojawiła się jako mama Davida i Jennifer w Pleasantville

„Pleasantville” z udziałem Toby’ego Maguire’a i Reese Witherspoon skupia się na dwójce rodzeństwa, które nie mogłoby się bardziej różnić. Jennifer (Witherspoon) jest egocentryczną buntowniczką, która uwielbia MTV i pali papierosy w dżinsach z niskim stanem. Tymczasem David (Maguire) jest słodkim, ale społecznie niezręcznym nastolatkiem, który idealizuje przesłodzoną wersję rzeczywistości przedstawionej w jego ulubionym sitcomie z lat 50. „Pleasantville”. Pewnej nocy, gdy ich matka jest poza miastem, wizyta tajemniczego mechanika wywraca ich świat do góry nogami, gdy kłótnia o pilota przenosi dzieci do telewizyjnego wszechświata Pleasantville. Gdy David i Jennifer odkrywają swoje nowe życie w pozornie idealnym mieście, stają przed wyzwaniem rozwoju.

Jane Kaczmarek gra matkę Davida i Jennifer, która w tym filmie nie otrzymuje imienia. Chociaż Kaczmarka można zobaczyć tylko na początku i na końcu filmu, relacje Davida z matką są paralelne w jego podróży przez całą narrację. David kocha świat przedstawiony w Pleasantville za jego optymistyczną prostotę. Jego rozczarowanie światem rzeczywistym ukazuje się, gdy na początku filmu słucha, jak matka kłóci się przez telefon z ojcem dzieci w separacji. W końcu David oferuje matce słowa pociechy z powodu jej nieudanych związków, pokazując, że zmieniła się jego idea perfekcji.

Jane Kaczmarek zagrała Lois na Malcolmie w środku

Lois Wilkerson marzy

Jane Kaczmarek przeszła w swojej karierze sporą przemianę, choć jej najważniejszą rolą pozostaje rola matki tytułowego bohatera w „Malcolmie in the Middle”. Występ Kaczmarka jako Lois jest jednym z głównych punktów serialu jako nieustannego źródła zarówno rozrywki, jak i napięcia. Jako główny opiekun Malcolma (Frankie Muniz) i jego braci, Francisa (Christopher Masterson), Reese (Justin Berfield) i Deweya (Erik Per Sullivan), Lois jest siłą, z którą należy się liczyć. Chociaż często jest uparta i szybko się gniewa, Lois jest często tak samo dziecinna jak jej dzieci. W tej chaotycznej rodzinie jabłko nie spada daleko od drzewa.

Lois nie może złapać przerwy między nudną pracą w lokalnej aptece, niekompetentnym mężem Halem (Bryan Cranston) i hałaśliwymi synami. Postać może wypaść nieco intensywnie, choć Kaczmarkowi udaje się zachować ostrożną równowagę między apodyktyczną a absurdalną w sposób, który sprawia, że ​​Lois jest od razu kojarzona z Lois. Wspaniała linia przekazu Kaczmark za każdym razem jest mocna, wyróżniając ją w szeregach utalentowanej obsady.

Jane Kaczmarek wcieliła się w rolę prokuratora okręgowego w sprawie Law & Order: Special Victims Unit

Jane Kaczmarek zadowolona z siebie

Jane Kaczmarek pojawia się w odcinku „Prawo i porządek: Jednostka dla ofiar specjalnych” sezonu 14. zatytułowanym „Piękna rama”. Część opowiada o młodej kobiecie o imieniu Jessie Sturgis (Yvonne Zima), która została oskarżona o zamordowanie swojego odchodzącego chłopaka, Tommy’ego Bandolce’a (Joseph Masi). Jednak Jessie twierdzi, że jest niewinna. Detektyw Benson (Mariska Hargitay) wcześniej badał Jessie jako ofiarę nierozwiązanego ataku, co skłoniło zespół do przeanalizowania jej początkowej sprawy. Trochę kopania prowadzi ich do Michaela Provo (Enver Gjokaj), byłego ukochanego Jessie, chociaż ich próby kwestionowania go szybko stają się wyzwaniem.

Jak się okazuje, Provo jest prywatnym detektywem i informatorem biura prokuratora okręgowego hrabstwa Suffolk. Kaczmarek gra niezłomną prokurator okręgową o imieniu Pam James, która jest gorliwie zaangażowana w utrzymanie Provo z dala od kłopotów, aby mógł nadal być atutem jej biura. Provo wie więcej, niż mówi, ale bez względu na to, jaką taktykę zastosują Benson i jej zespół, aby udowodnić zaangażowanie Provo, James jest o krok przed nimi. Kaczmarek świetnie sobie radzi, ukazując błędną wiarę swojej bohaterki w Provo, a James mierzy się z Barbą (Raúl Esparza) w każdej ich scenie. Ostatecznie James zostaje zmuszony do zaakceptowania winy Provo, emocjonalnego przesunięcia, które Kaczmarek bez wysiłku ukazuje.

Jane Kaczmarek wystąpiła gościnnie w This Is Us

Jane Kaczmarek oszołomiona

Jane Kaczmarek występuje gościnnie w odcinku 3 sezonu serialu „This Is Us” zatytułowanym „Katie Girls”. Podobnie jak w przypadku większości odcinków serialu, fabuła obraca się wokół przeszłości, teraźniejszości i przyszłości rodziny Pearsonów. W części tej znajduje się kilka wątków fabularnych, w tym Kevin (Justin Hartley) godzący się z pytaniami bez odpowiedzi na temat ojca oraz zmagająca się z wątpliwościami dotyczącymi macierzyństwa Kate (Chrissy Metz). Jednak najbardziej wzruszające momenty odcinka dotyczą wczesnych dni związku Jacka (Milo Ventimiglia) i Rebeki (Mandy Moore).

Rebecca jest na rozdrożu. Miała jedną randkę z Jackiem, ale jest zaskoczona nagłym przybyciem jej starego chłopaka, Alana Philipsa (Hunter Parrish). Alan chce, aby Rebecca odnowiła ich związek i przeprowadziła się z nim do Nowego Jorku. Chociaż pozornie kupuje ten pomysł, jej marzeniem jest wyjazd do Los Angeles i kontynuowanie kariery wokalnej. Poza tym nie może wyrzucić Jacka z głowy. Jane Kaczmarek gra matkę Alana, która udziela Rebecce zaskakująco mądrych rad, jak podążać za głosem serca. Ugruntowany występ Kaczmarka idealnie pasuje do tonu odcinka, a przemowa pani Filip popycha Rebeccę do dania Jackowi szansy.

Czy ten post był pomocny?