Skip to content
TV

Dlaczego Ebraheim z Niedźwiedzia wygląda tak znajomo

17 de maj de 2023
l intro 1684272392

Telewizja

Ebraheim trzymający pudła z dostawami

Jak wyjaśnił Anthony Bourdain w trakcie swojej kariery, profesjonalna kuchnia może być gorączkowym miejscem. „Niedźwiedź” FX działa na tym właśnie paliwie. Program podkreśla niemal nieznośnie stresującą atmosferę, która powoli miażdży personel The Original Beef of Chicagoland, oraz chwile sukcesu i wspólnoty, które sprawiają, że wracają na kolejny dzień. Kuchnia The Beef jest pełna ekscentrycznych postaci, od wypalonej szefowej kuchni Carmy Berzatto (Jeremy Allen White) po utalentowaną, ale nachalną Sydney Adamu (Ayo Edebiri) i oporną na zmiany weterankę szefa kuchni Tinę (Liza Colon Zayas).

Pośrodku tego morza emocji stoi Ebraheim, cichy, stoicki szef kuchni, który emanuje spokojem… chociaż, jak od czasu do czasu sugeruje, może to wynikać z tego, że widział (i zrobił) znacznie gorsze rzeczy niż wszystko, co The Original Beef of Chicagoland może rzucić na niego, zanim przybył do Ameryki. Choć może być spokojny, Ebraheim nie jest łatwą rolą do zagrania, a Edwin Lee Gibson ma umiejętności, by zagrać tę cichą, charyzmatyczną postać. Tutaj możesz obejrzeć niektóre prace Gibsona, zanim dołączył do obsady „Niedźwiedzia”.

Edwin Lee Gibson był Lionelem Happy Halloway w 4. sezonie Fargo

W serii antologii kryminalnej FX „Fargo” nie brakuje bossów kryminalnych, aw sezonie 4 Edwin Lee Gibson przywiózł własną wersję tematu do Kansas City. Grany przez Gibsona Lionel „Happy” Halloway jest potężnym szefem mafii i potencjalnym sojusznikiem głównego bohatera sezonu, Loya Cannona (Chris Rock). Jednak, jak to zwykle bywa w „Fargo”, nierozwiązane sprawy wkrótce wypływają na powierzchnię.

Gibson wystąpił gościnnie w dwóch odcinkach popularnego programu, a przed „Niedźwiedziem” była to jego najbardziej znana rola telewizyjna. Nie oznacza to jednak, że aktor jest nowicjuszem. Wręcz przeciwnie, Gibson jest wieloletnim weteranem teatralnym, mającym na swoim koncie ponad 100 produkcji, a także płodnym pisarzem. „Moje pisanie jest przedłużeniem światów, które tworzę jako aktor” – opisał swoje podejście do rzemiosła.

Gra Foxa w UnPrisoned

Paige i Edwin witają Foxa

Pomiędzy sezonami „Niedźwiedzia” Edwin Lee Gibson wkradał się do powracającej roli w serialu Hulu UnPrisoned, serialu komediowym Tracy McMillan, opowiadającym o Paige Alexander (Kerry Washington), odnoszącej sukcesy terapeucie, której życie legło w gruzach, gdy jej ojciec, Edwin ( Delroy Lindo), zostaje zwolniony z więzienia i wprowadza się do swojej bardzo odseparowanej córki. Gibson gra Foxa, jednego ze starych przyjaciół Edwina, i pojawia się w pięciu z ośmiu odcinków serialu.

Pierwszy sezon „UnPrisoned” zebrał entuzjastyczne recenzje zarówno krytyków, jak i widzów, a jego oglądalność na Rotten Tomatoes faktycznie przewyższa „Niedźwiedzia”. Mocne motywy serialu w połączeniu z autentycznym śmiechem i czarującymi występami sprawiły, że jest to najnowszy program z rozwijającej się serii imponujących, dobrze zagranych komedii Gibsona, które nie boją się podejmować poważnych problemów. To chyba nie przypadek, skoro aktor poszukiwał podobnych projektów również na scenie. W wywiadzie dla Washington Post z 2018 roku Gibson omówił swoją rolę Dicka Gregory’ego w broadwayowskiej sztuce „Turn Me Loose” i ujawnił, że aktywista i komik jest dla niego czymś w rodzaju przewodniego światła.

„Na świecie jest o wiele więcej dobrych ludzi niż złych, ale jest o wiele więcej milczących niż tych, którzy chcą mówić” – powiedział Gibson. „Niektórzy ludzie boją się o swoje życie, niektórzy boją się o swoją ekonomię, niektórzy boją się o swój status. [Gregory] nie bałem się żadnej z tych rzeczy i ja też nie”.

Gibson jest niezawodną gwiazdą gościnną w kilku znanych programach

Uśmiech Edwina Lee Gibsona

Oprócz większych głównych i powtarzających się ról, Edwin Lee Gibson dzielił swój czas na scenie z wieloma gościnnymi rolami w kilku głównych programach telewizyjnych. Od 2010 roku pojawia się gościnnie w popularnych serialach, takich jak „Prawo i porządek”, „Bezwstydny” i „Chicago PD”.

Jedną z największych gościnnych ról aktora do tej pory był jego dwuodcinkowy występ w „Law & Order: Special Victims Unit”. W 15. sezonie serialu Gibson gra obrońcę Ortona Freemana, który pojawia się w odcinkach „Spring Awakening” i „Betrayal’s Climax”.

Z jego głębokim doświadczeniem teatralnym gwarantującym wysokiej jakości występy i projekty takie jak „Fargo” i „Niedźwiedź”, które umieściły jego nazwisko na mapie, gwiazda Gibsona wyraźnie rośnie i nie byłoby niespodzianką, gdyby dodał kilka ról w jego ekranowe CV w nadchodzących latach.

Czy ten post był pomocny?