Skip to content
TV

Dlaczego Benita z Blue Bloods wygląda tak znajomo

24 de grudzień de 2022
l intro 1671592217

Aktor Caitlin FitzGerald na premierze

W pierwszym sezonie serialu kryminalnego „Błękitnokrwiści” było wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji, które można oglądać do dziś. Jedną z nich była słodka pielęgniarka Benita Ginn w odcinku 1 sezonu „Po godzinach”, która straciła swojego chłopaka i ojca jej nienarodzonego dziecka. Chociaż początkowo jest przedstawiana jako niefortunna ofiara pozostawiona w następstwie, Danny Reagan (Donnie Wahlberg) i jego ówczesny partner Jackie Curatola (Jennifer Esposito) później zdali sobie sprawę, że to Benita była złoczyńcą przez cały czas po przesłuchaniu innego podejrzanego.

Po odkryciu, że jej chłopak Richard King (Manley Pope) ma romans z inną kobietą o imieniu Sabrina (Gloria Votsis), Benita w przypływie wściekłości próbuje zabić Sabrinę. Ten atak nie powiódł się, ponieważ kula odbiła się rykoszetem i zamiast tego przypadkowo zabiła Richarda. Benita próbowała namalować handlarza narkotyków Lemona (Richard Short) jako sprawcę morderstwa Richarda. Podczas gdy widzowie i detektywi żałowali jej utraty ojca dziecka, Benita trafiła za kratki po tym, jak przyznała się do zbrodni.

W rolę Benity Ginn wcieliła się aktorka Caitlin FitzGerald, która stała się znajomą twarzą od czasu jej występu w „Błękitnokrwistych”. Oto inne miejsca, w których FitzGerald kradnie show.

Grała Libby Masters w Masters of Sex

Wkrótce po odcinku „Błękitnokrwiści” Caitlin FitzGerald dołączyła do dramatu Showtime „Masters of Sex” jako żona tytułowego Billa Mastersa (Michael Sheen). Program telewizyjny powstał na podstawie powieści o tym samym tytule, która opowiada o dwóch seksuologach badających ludzką seksualność od późnych lat 50. do 90. XX wieku.

Przez cztery sezony serialu Libby Masters była jedną z głównych postaci, których rozwój widzowie obserwowali w miarę rozwoju fabuły. Zaczynając od potulności i poczucia winy, że nie może dać mężowi dziecka (widzowie byli świadomi, że to Bill był w rzeczywistości bezpłodny), staje się silną postacią, która chce iść za wszystkim, co ją uszczęśliwi. Obejmuje to udział w kilku różnych romansach, ale ponieważ jej mąż miał jeden od 10 lat, publiczność to usprawiedliwia. Libby często jest rozdarta między pragnieniem bycia szczęśliwym a odczuwaniem potrzeby lojalności wobec męża, nawet w małżeństwie, które szybko się rozpada.

FitzGerald wyraził rozczarowanie, gdy program się skończył, ale w wywiadzie dla Vulture ciepło wspominał to doświadczenie. „Z pewnością dla mojej postaci miałem bardzo satysfakcjonujące pożegnanie” – powiedziała, podkreślając również znaczenie serialu i jego przesłanie. „Tak wiele kobiet wciąż zmaga się z tym, jak zdefiniować siebie, dla siebie, a nie tylko w związku z mężczyzną”. Mamy nadzieję, że „Mistrzowie seksu” pomogli niektórym kobietom odkryć, jak to zrobić.

Była kelnerką i powierniczką Tess w Sweetbitter

Simone otwierająca drzwi Tess

Po występie w „Masters of Sex” Caitlin FitzGerald znalazła się w „Sweetbitter”, amerykańskim serialu dramatycznym opartym na powieści Stephanie Danler. Powieść jest inspirowana prawdziwymi doświadczeniami Danlera przeprowadzki do Nowego Jorku i podjęcia pracy jako kelnerka podczas zapoznawania się z nowym etapem jej życia po ukończeniu studiów. Nic nie jest tym, czym się wydaje dla Tess, głównej bohaterki, ale tak jest w prawdziwym życiu.

FitzGerald zagrała Simone, ale przez cały czas widziała siebie jako główną gwiazdę Tess (Ella Purnell). W wywiadzie udzielonym informatorowi telewizyjnemu FitzGerald zauważyła, jak niesamowicie podobnie się czuła, kiedy czytała powieść Danlera: „Przeczytałem ją i było Tess. W 2006 roku miałem 22 lata, właśnie ukończyłem studia w Nowym Jorku i próbowałem spełnić swoje marzenia”.

Chociaż nie grała Tess, postać grana przez FitzGeralda, Simone, jest kimś, kto inspiruje Tess do marzeń o przyszłości i tego, co może pewnego dnia osiągnąć. Jest poukładana, ciężko pracuje i próbuje sobie poradzić w życiu i robi to całkiem genialnie. Jest również mądra winiarsko, co FitzGerald musiał zdobyć, studiując literaturę o winie i uczestnicząc w degustacjach wina. „W szczególności moja postać naprawdę wierzy w szlachetność tej pracy i podniosła ją do rangi sztuki, którą naprawdę jest” — powiedział FitzGerald o aspiracjach Simone.

Była na sukcesji jako dziewczyna Romana

Tabitha trzymająca iPada

W 2018 roku Caitlin FitzGerald przez pierwsze dwa sezony występowała w serialu HBO „Succession” jako Tabitha Hayes, dziewczyna Romana Roya (Kieran Culkin). Widzowie mogą pamiętać jej pierwszy występ w serialu na wieczorze kawalerskim Toma (Matthew Macfadyen), przyszłego męża Shiva Roya (Sarah Snook), młodszej siostry Romana. To, jak ona i Tom się poznali, a potem, jak spotyka się z Romanem miesiąc później, było źródłem dyskomfortu z powodu seksualnych okoliczności jej pierwszego spotkania z obecnym szwagrem Romana. Roman pozostaje w ciemności, nawet gdy Tabitha dokucza Tomowi na późniejszej podwójnej randce ze wszystkimi razem.

Związek nie miał trwać wiecznie, niezależnie od dziwnego spotkania Tabithy z Tomem. Tabitha odrzuca oświadczyny Romana, twierdząc, że ich związek nie jest prawdziwy, ponieważ nie uprawiali seksu. Ich pierwsze spotkanie seksualne kończy się bardzo niezręcznie i ujawnia dość niepokojący fetysz Romana, który sprawia, że ​​Tabitha pakuje swoje torby.

Pomimo ich skazanego na niepowodzenie związku, Tabitha jest zabawna i bezczelna; z pewnością czyjąś filiżankę herbaty, nawet jeśli nie należy ona do Romana. Cóż, nie był jej, powinniśmy powiedzieć.

Grała Mags w Inventing Anna

Mags i Todd uśmiechają się w programie Inventing Anna

Ostatnio widzowie, którzy oglądali serial kryminalny Netflix „Inventing Anna”, przypomną sobie twarz Caitlin FitzGerald jako Mags, żony prawnika Anny Sorokin, Todda Spodka (Arian Moayed). Todd desperacko próbował zrozumieć jej motywacje i wypaczone myślenie, jednocześnie broniąc jej przed wymiarem sprawiedliwości.

„Inventing Anna” jest oparta na prawdziwej historii Anny Sorokin, która w latach 2013-2017 oszukała kilka osób, banki i hotele. Udając zamożną dziedziczkę imieniem Anna Delvey, przekonała niezliczone organizacje do przekazania pieniędzy na sfinansowanie jej wieczoru artystycznego aspiracje klubowe. Z fałszywymi dokumentami i fałszywymi kartami kredytowymi plan Sorokin działał, dopóki nie została złapana przez policję po tym, jak jej była przyjaciółka Rachel DeLoache Williams ją sprzedała. Prawdopodobnie też byśmy to zrobili, gdyby nasz „przyjaciel” ukradł nam 57 000 dolarów. „Wynalezienie Anny” wybuchło, pozostawiając publiczność zaniepokojoną zakończeniem historii Anny.

FitzGerald wystąpił u boku Moayeda, który jako prawnik Anny twierdzi, że Anna była przegraną osobą, która próbowała udawać, dopóki jej się to nie udało – sytuacja, w której każdy może się od czasu do czasu znaleźć. Jego współczucie dla przestępcy nie jest jedyną rzeczą, która pozostawia niesmak w ustach Mags. Chociaż Mags jest dumna z zawodu męża, coraz bardziej frustruje go ciągłe marnowanie czasu dla rodziny, aby pomagać Annie poza godzinami pracy.

Czy ten post był pomocny?