Skip to content
TV

Dempsey Bryk i Ruby Cruz są zachwyceni graniem dzieci Madmartigana i Sorshy w Willow na Disney+ – ekskluzywny wywiad

28 de listopad de 2022
l intro 1669646568

Ruby Cruz wygląda na zaniepokojoną w "Willow”

Kiedy przyszło zmierzyć się z ich kluczowymi rolami w nowym serialu Disney+ „Willow”, Dempsey Bryk i Ruby Cruz zostali razem przedstawieni w wyjątkowych okolicznościach. Naturalnie, ponieważ „Willow” jest kontynuacją klasycznego fantasy z 1988 roku z Warwickiem Davisem w roli tytułowej, ich praca nad serialem wiązała się z natychmiastowym zestawem oczekiwań. Z drugiej strony, ponieważ akcja serialu rozgrywa się 20 lat po wydarzeniach z oryginalnego filmu, Byrk i Cruz mieli również swobodę w kształtowaniu tożsamości swoich bohaterów, którzy są nowi w uniwersum „Willow”.

Ale tutaj sprawy się komplikują. Ponieważ Bryk gra księcia Airka, a Cruz jest księżniczką Kit — bliźniacze dzieci legendarnych bohaterów filmu „Willow”, Madmartigan (Val Kilmer) i Sorsha (Joanne Whalley) — wiedzieli, że porównania do ich sławnych ekranowych rodziców są nieuniknione.

Debiutujący na Disney+ w środę, 30 listopada, „Willow” jest długo oczekiwaną kontynuacją oryginalnego filmu, wyreżyserowanego przez zdobywcę Oscara Rona Howarda i opartego na opowiadaniu ikony „Gwiezdnych wojen”, George’a Lucasa. Oryginalna „Willow” zakończyła się uratowaniem specjalnego niemowlęcia, Elory Danan (Kate i Ruth Greenfield), ze szponów złej królowej Bavmordy (Jean Marsh), a w nowej serii — której producentem wykonawczym i scenariuszem jest Jon Kasdan — minęły dwie dekady, a miejsce pobytu Elory jest tajemnicą.

Whalley ponownie wciela się w swoją rolę w serialu „Willow” jako Sorsha, która jest teraz królową Królestwa Tir Asleen i jedyną osobą, która zna lokalizację i prawdziwą tożsamość Elory. Jednak spokojne życie Sorsha i jej królestwa zostaje zakłócone przez porwanie Airka, więc Kit wraz ze społecznością mieszkańców królestwa wyrusza na misję uratowania swojego brata. Jeśli mają odnieść sukces, muszą najpierw zlokalizować Willow Ufgood (Davis), czarodziejkę z Nelwyn, której bohaterskie czyny uratowały świat pokolenie wcześniej.

W ekskluzywnym wywiadzie dla Looper, Bryk i Cruz omówili odpowiedzialność za podniesienie płaszcza oryginalnego filmu, swoje nadzieje na powrót Kilmera do uniwersum „Willow” oraz pierwsze spotkania z Davisem.

Odpryski ze starego bloku

Twoje wspaniałe połączenie z oryginalnym filmem „Willow”. [is] że jesteście bliźniakami Madmartigan i Sorsha. Czy któreś z was studiowało ich gesty, być może ich postawę w tym oryginalnym filmie, i pracowało nad tym w taki sposób, aby uzyskać informacje na temat swoich portretów w serialu?

Ruby Cruz: Tak. Jako aktorzy mieliśmy naprawdę fajną okazję, aby mieć materiał filmowy naszych rodziców w młodszym wieku i wiedzieć, kim byli, i mieć już o tym ugruntowane pojęcie. Potem minęło 20 lat, odkąd widzieliście ich po raz ostatni, co pozwoliło nam na dużo kreatywności, aby dowiedzieć się, kim by się stali, pobawić się tym i pomyśleć o dorastaniu i o tym, jak ich osobowości wpłynęłyby na nas jako dzieci i co byśmy podziwiali, a co odrzucilibyśmy.

Dempsey Bryk: Wiele wydarzyło się w ich duchu. Pamiętam, jak oglądałem ten film w kółko i widziałem ducha obu aktorów z różnych filmów — oraz z „Willow” — i myślę, że to przenikało podświadomie. Jest to również bardzo dużo w piśmie. Jest tak dobrze napisany, że masz ścieżkę, którą musisz podążać, i to wszystko tam jest. Również, [their presence is] w akrobacjach w wielkim stylu, być może w najbardziej bezpośredni sposób. Istnieje wiele podobieństw w stylach walki i stylu działania [that] Mam nadzieję, że ludzie będą w stanie odebrać [on] bo dużo pracy w to włożono.

Powrót Króla?

Val Kilmer na ziemi w "Willow”

Masz tę zaletę, że występujesz u boku Joanne Whalley i samego Willowa, Warwicka Davisa, w serialu, który musi być naprawdę fajny. Założę się jednak, że oboje macie nadzieję, że Val Kilmer powróci w pewnym momencie jako Madmartigan? Jest twoim ojcem w serialu, a ponieważ często się o nim wspomina, jego obecność wydaje się unosić nad całą serią.

Cruz: To byłby zaszczyt, zdecydowanie.

Bryk: Jestem wielkim fanem Vala i wszystkiego, co zrobił, podobnie jak Joanne i Warwicka. Jest milion ludzi, z którymi chciałbym pracować, a Val jest jedną z nich.

Cruz: Madmartigan odgrywa ogromną rolę w naszej serii i zdecydowanie odgrywa ogromną rolę. Ojcze, faktycznie!

Bryk: Ojciec!

Cruz: Dla nas!

Bryk: Tata!

Cruz: Jego obecność lub nieobecność bezpośrednio wpłynęła na nasze charaktery. To będzie fajne dla fanów, aby się o tym dowiedzieć.

Bryk i Cruz uwielbiali magiczną obecność Davisa

Warwick Davis uśmiecha się w "Willow"

Co pamiętasz z pierwszego spotkania z Warwickiem Davisem na planie „Willow”? Oboje jesteście jednymi z nielicznych, którzy mają okazję tego doświadczyć, więc musiało to stworzyć niesamowite wspomnienia.

Cruz: Całkowicie. Kiedy moja postać spotyka Willow, wydawało mi się to reprezentacją fanów, ponieważ moja postać jest fanką Willow. Słyszałem o nim od moich rodziców, ale nigdy go nie spotkałem. Potem, w końcu go spotkałem, było tak, jakby fani zobaczyli go ponownie i jego ujawnienie [in Episode 1] był tak wyjątkowym momentem. Pamiętam, jak mnie dotykano, mówiąc [as Kit] do niego: „Potrzebujemy twojej magii”.

Bryk: Moje pierwsze doświadczenie z Warwickiem w jakimkolwiek aktorstwie [was] w teledysku „Meet the Cast” i był taki zabawny. Zasadniczo wpadł w postać, w którą się wciela [Ricky Gervais’ comedy series] „Życie jest za krótkie” i tym podobne. To było spełnienie marzeń, ponieważ dorastałem, oglądając i kochając ten program, więc widzieć go, żeby się ze mnie nabijał… Śmiał się z mojego imienia; w zasadzie powiedział, że mam głupie imię! Kiedy Warwick powiedział: „Masz głupie imię” i próbował się nie rozstać i nie śmiać, to było spełnienie marzeń!

W rolach głównych występują także Erin Kellyman, Amar Chadha-Patel, Ellie Bamber i Tony Revolori.

Ten wywiad został zredagowany dla jasności.

Czy ten post był pomocny?