Skip to content
TV

Cokolwiek się stało z Notehall po Shark Tank?

22 de kwiecień de 2023
l intro 1681701240

Telewizja

Mówią DJ Stephan i Sean Conway

Wielu przedsiębiorców skorzystało z „Shark Tank” ABC, aby zaprezentować produkty lub firmy skierowane do studentów, takie jak uniwersytecka firma magazynowa Storage Scholars lub zestaw półek do szafek Lockerbones. Dwóch pierwszych biznesmenów, którzy założyli taką firmę, to DJ Stephan i Sean Conway, twórcy Notehall.

Notehall to strona internetowa, która umożliwia studentom przesyłanie notatek i przewodników do nauki dla innych studentów do zakupu, przy czym Notehall otrzymuje 60% opłaty, a uczeń otrzymuje resztę. Jak to ujął Stephan podczas nagranego na taśmie wstępu, Notehall ma pomóc pilnym studentom w uzyskaniu dodatkowego dochodu, a jednocześnie pomóc uczniom, którzy z jakiegokolwiek powodu pozostają w tyle.

Duet pojawił się podczas pierwszego sezonu serialu, a ich odcinek został wyemitowany w październiku 2009. Ich pierwsza prośba dotyczyła 90 000 $ w zamian za 10% ich firmy. Po pewnym czasie rozważyli trzy oferty: 90 000 $ za 25% od Barbary Corcoran, 90 000 $ za 35% od Kevina O’Leary’ego i 115 000 $ w zamian za 35% od Roberta Herjaveca. W końcu przyjęli ofertę Corcorana. Jednak po nakręceniu ich odcinka Stephan i Conway ostatecznie odeszli od umowy, czego Corcoran żałował wiele lat później.

Krótko po Shark Tank, Stephan i Conway sprzedali Notehall

Barbara Corcoran mówiła o porzuconej umowie Notehall z Yahoo Finance w 2015 roku. Wkrótce po tym, jak odeszli, Stephan i Conway sprzedali Notehall firmie wypożyczającej podręczniki Chegg.com. Jak to ujął Corcoran: „Przysięgali, że nie będą go kupować, ale zrobili to. I sprzedali go za 10 milionów dolarów dwa tygodnie później, a mnie nie było”.

To nie do końca tak się potoczyło. Stephan i Conway oficjalnie sprzedali Notehall firmie Chegg w czerwcu 2011 roku, niecałe dwa tygodnie po nakręceniu prezentacji „Shark Tank”. Ponadto, zgodnie z wnioskiem SEC dotyczącym sprzedaży, Chegg zapłacił Notehallowi 3,7 miliona dolarów kapitału własnego. Nie jest więc jasne, czy 10 milionów dolarów to dokładna liczba.

Jednak pomimo potencjalnie utrzymujących się złych uczuć, „Shark Tank” zaprosił Stephana i Conwaya z powrotem do serialu podczas sezonu 3 w 2012 roku, aby przekazać aktualne informacje na temat sprzedaży. Potwierdzili również, że sprzedaż uczyniła ich obu milionerami. Chegg zatrudnił także Stephana i Conwaya po sprzedaży.

Warto zauważyć, że kilku profesorów i urzędników uniwersyteckich skrytykowało Notehall za zarabianie na nauce i potencjalne czerpanie korzyści z własności intelektualnej. Mimo to Notehall i Chegg nadal sprzedają studentom notatki, oferując materiały z zajęć na setkach uniwersytetów i szkół wyższych. Biorąc pod uwagę, że Notehall osiągnął sprzedaż tylko około 30 000 USD przed „Shark Tank”, jest to jeden z największych sukcesów w historii serialu – nawet jeśli Corcoran nie miał smaku.

Czy ten post był pomocny?