Skip to content
TV

Cokolwiek się stało z chłodnicą Kanga po zbiorniku z rekinami?

22 de grudzień de 2022
l intro 1671717462

Uśmiechnięty Marek Kubański

Możemy otrzymać prowizję od zakupów dokonanych z linków.

Po długim, ciężkim dniu zawsze miło jest odpocząć i otworzyć zimny, aby się uspokoić. Ale co robisz, gdy ten zimny nie jest taki — zimny? Chociaż istnieją izolatory do puszek przeznaczone do pojedynczych jednostek piwa i napojów gazowanych, co, jeśli jest to cała paczka, którą chcesz zachować chłód bez dźwigania dużej lodówki? Wejdź do poręcznej, eleganckiej chłodziarki Kanga. Stworzony przez studentów Uniwersytetu Clemson, Logana LaMance’a, Austina Maxwella i Teddy’ego Giarda, Kanga Cooler działa jak izolator dla całych opakowań piwa lub napojów gazowanych, który działa do siedmiu godzin bez lodu. Trio wpadło na pomysł kursu w college’u, na którym mieli za zadanie rozwiązać problem, co do którego wszyscy zgodzili się, że jest to ciepłe piwo, ponieważ nie lubili pić takich nieświeżych napojów podczas tylnych klap i przyjęć. Stamtąd stworzyli udaną kampanię na Kickstarterze, dzięki której zebrali imponujące 34 000 $ z celu 30 000 $.

Trio pojawiło się w sezonie 10, odcinku 18 długo emitowanego reality show ABC „Shark Tank”, aby zaprezentować swój pomysł. Ich sprytne strategie i sprzedaż w wysokości 103 000 USD w ciągu zaledwie sześciu miesięcy działalności wywarły ogromne wrażenie na rekinach. Mark Cuban, który wcześniej inwestował w firmy alkoholowe, dokonał jedynej transakcji, oferując proponowane przez trio 100 000 $, ale żądając 20% zamiast zamierzonych 10%, co zespół zaakceptował. Więc od czasu wyemitowania odcinka, czy z ekipą Kanga Cooler wszystko układa się dobrze?

Chłodziarki Kanga wciąż mają się dobrze

Po pojawieniu się w „Shark Tank” Austin Maxwell, Teddy Giard i Logan LaMance, twórcy izolatora opakowań napojów Kanga Cooler, zobaczyli „efekt Shark Tank”, w wyniku którego ich sprzedaż gwałtownie wzrosła wkrótce po wyemitowaniu odcinka ( via Medium), mimo że ich umowa z Markiem Cubanem nigdy oficjalnie się nie zakończyła. Jednak firmie wciąż udało się odnieść sukces. Według Shark Tank Blog, zespół udał się na wycieczkę na różne imprezy sportowe ze swoimi lodówkami, co przykuło uwagę wielu osób. Niedługo potem trio pojawiło się na znamienitej liście Forbes 30 under 30, a ich produkty można było znaleźć w tysiącach sklepów stacjonarnych.

Ich linia produktów rozszerzyła się, w tym różne plecaki, chłodziarki do puszek i różne inne akcesoria. Poza lokalizacjami sklepów wszystkie ich produkty można znaleźć zarówno na stronie internetowej firmy, jak i na Amazon. W wyniku ich sukcesu wzrosły również ich dochody, a firma zarabia do 3 milionów dolarów rocznie (za pośrednictwem Capitalism). Pomimo sukcesu zespół wciąż widzi miejsce na rozwój i jest podekscytowany tym, dokąd zmierza. Jak powiedział Maxwell w wywiadzie dla CNBC: „… wszyscy w naszym zespole czują, że dopiero zaczynamy i że ledwo nawet zarysowaliśmy powierzchnię!”

Czy ten post był pomocny?