Skip to content
TV

Co się stało z Sarą Ramirez po opuszczeniu anatomii Greya?

25 de wrzesień de 2022
l intro 1663790655

Nachmurzenie Callie Torres

Dramat medyczny ABC „Grey’s Anatomy” jest pełen przesadnych momentów, ale jest na antenie od prawie dwóch dekad, zbierając w tym czasie wiele sezonów. Seria koncentruje się na Meredith Gray (Ellen Pompeo), która rozpoczyna serię jako stażystka w szpitalu w Seattle, ostatecznie awansując na stanowisko szefa chirurgii ogólnej. Podczas gdy Meredith jest bohaterem serialu, seria może się pochwalić również dużą obsadą, która ewoluowała przez lata, ponieważ różni członkowie obsady odeszli i zostali przedstawieni.

Jedną z tych innych głównych postaci jest Calliope „Callie” Torres, grana przez Sarę Ramirez. Po tym, jak po raz pierwszy pojawił się w sezonie 2 jako powracający członek obsady, Ramirez został awansowany na głównego bohatera w sezonie 3 i pozostał nim przez sezon 12. Callie zaczyna jako rezydent ortopedyczny, zanim został chirurgiem. Przez cały bieg Callie ma swój udział w niechlujnych romantycznych historiach, takich jak jej związek z Arizoną Robbins (Jessica Capshaw) i zajście w ciążę z dzieckiem Marka Sloana (Eric Dane). W końcu Callie toczy napiętą walkę o opiekę nad córką, po czym przeprowadza się do Nowego Jorku ze swoją nową dziewczyną, Penny (Samantha Sloyan).

Dla ciekawskich, co się stało z Ramirezem po tym, jak opuścili „Grey’s Anatomy”?

Ramirez kontynuował aktorstwo — a teraz występuje w dużym programie HBO Max

Po odejściu z „Grey’s Anatomy” w 2016 roku Sara Ramirez kontynuowała karierę aktorską. Ich pierwszą znaczącą rolą po „Grey’s” była główna rola Kat Sandoval w dramacie politycznym „Madam Secretary” w czwartym i piątym sezonie serialu od 2017 do 2019 roku (przez IMDb). Ponadto w latach 2012-2018 Ramirez zagrał rolę królowej Mirandy w animowanym serialu dla dzieci „Sofia pierwsza”.

Kilka lat po zakończeniu „Madam Secretary” Ramirez dostał kolejną wiodącą rolę w wyczekiwanym sequelu HBO Max „Sex and the City”, zatytułowanym „And Just Like That…”. W serialu Ramirez gra Che Diaz , niebinarny komik queer, który prowadzi podcast obok Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker). Po przedstawieniu Mirandy Hobbes (Cynthia Nixon) przez Carrie, oboje rozpoczynają romans – mimo że Miranda nadal jest mężatką. Pod koniec serialu Miranda opuściła swoje małżeństwo i postanowiła przeprowadzić się z Che do Los Angeles.

Ramirez uwielbia grać w Che — pomimo krytyki

Che Diaz wygląda na zarozumiały

Che Diaz okazał się jednym z najczęściej komentowanych elementów „I tak po prostu…” — ale nie z najlepszych powodów. Postać otrzymała mnóstwo krytyki online od fanów i krytyków za to, że nie jest w pełni rozwinięta i ogólnie jest nie do zniesienia i nie jest dobra w swojej pracy (jest zabawna). Pisząc dla strony LGBTQ+ Them, krytyk James Factora stwierdził: „Che wydaje się całkiem przejrzystą karykaturą, która została wrzucona do AJLT, by zdobyć Diversity Wins”.

Jednak ze swojej strony Sara Ramirez odrzuciła krytykę. W rozmowie z The New York Times w lutym 2022 r. powiedzieli, że są przyzwyczajeni do krytyki i prób oddzielenia swojej pracy od reakcji. Ramirez kontynuował: „Jestem naprawdę dumny z reprezentacji, którą stworzyliśmy. Zbudowaliśmy postać, która jest istotą ludzką, która jest niedoskonała, która jest złożona, która nie jest tutaj, aby ją lubić, która nie jest tutaj dla niczyjej aprobaty . Są tutaj, aby być sobą”.

Tymczasem w innym wywiadzie dla Variety, Ramirez ujawnił to, co najbardziej kocha w postaci: złożoność i niedoskonałość Che. Odnosząc się do faktu, że niektórzy widzowie uważają Che za irytującego, aktor kontynuował: „Che jest wspaniałym przypomnieniem, że nawet jeśli nie lubimy kogoś w naszej społeczności, nadal zasługuje na miłość, bezpieczeństwo i radość, jak wszyscy inni… Ta walka, ta dumna impreza, jest nie tylko dla ludzi, którzy sprawiają, że czujemy się przytulnie i słodko — jest dla wszystkich”.

Czy ten post był pomocny?