Skip to content
TV

Cheyenne Jackson z Call Me Kat chciała dołączyć do programu z powodu Mayima Bialika

4 de grudzień de 2022
l intro 1669704487

Cheyenne Jackson w czarnym kapeluszu

W 2020 roku, podczas gorączki globalnej pandemii COVID-19, byli współpracownicy z „Teorii wielkiego podrywu”, Jim Parsons i Mayim Bialik, ponownie połączyli siły, by rok po zakończeniu przebojowego sitcomu zrealizować zupełnie nowy projekt. Parsons, w ramach swojej firmy That’s Wonderful Productions, uzyskał prawa do „Mirandy”, komedii BBC o kobiecie imieniem Miranda (Miranda Hart), która nigdy nie wygrywa w życiu. Emitowany przez trzy sezony od 2009 do 2015 roku, serial jest kroniką jej prób dopasowania się do przyjaciół, zadowolenia apodyktycznej matki i znalezienia męża. Dla Parsonsa była tylko jedna aktorka, która mogła zaadaptować tę charakterystyczną postać dla amerykańskiej publiczności, a Bialik właśnie to zrobiła w amerykańskim remake’u serialu „Call Me Kat”.

Ponieważ postać Bialk, Kat – samotna 39-latka, która otwiera kocią kawiarnię za pieniądze, które jej rodzice przeznaczyli na jej ślub – porusza podobne problemy jak Miranda, jest otoczona hałaśliwą obsadą, w tym nieżyjącą już Leslie Jordan jako Phil piekarz i Cheyenne Jackson jako stary kolega Kat z college’u, Max.

Jackson może pochwalić się dość zróżnicowaną karierą, występując we wszystkim, od „American Horror Story” po „Glee” i „Descendants 3” (przez IMDB). Jeśli chodzi o „Call Me Kat”, ten projekt różni się nieco od pozostałych. Program nie traktuje siebie zbyt poważnie (w końcu chodzi o kocią kawiarnię) i regularnie łamie czwartą ścianę, gdy Kat szczegółowo opisuje przed kamerą wydarzenia z jej życia. W rzeczywistości „Call Me Kat” spotkało się z dużą krytyką tuż po premierze 3 stycznia 2021 r.

Co więc przyciągnęło Jacksona do serialu? Ostatecznie był to pomysł współpracy z Bialikiem.

Cheyenne Jackson jest fanką Mayima Bialika od czasów Beaches

Przed otrzymaniem roli Maxa Cheyenne Jackson nie wiedziała zbyt wiele o nowym serialu Mayima Bialika. Wiedział, że będzie to adaptacja „Mirandy” BBC i że aktorka stojąca za Amy Farrah Fowler będzie jej częścią. I to wystarczyło Jackson, która jest fanką Bialika od czasu, gdy wcieliła się w młodą CC Bloom (Bette Midler) w rozdzierającym serce dramacie z 1988 roku Plaże.

„Mamy sześć miesięcy, co do dnia, różniących się wiekiem. Śledziłem jej karierę i życie z daleka i po prostu zawsze czułem z nią więź” – powiedział Jackson Colliderowi o Bialiku.

Kiedy przyszedł czas na czytanie wersów z Bialik, wszystko poszło gładko, mimo że ich spotkanie było wirtualne. „Byłem w Nowym Jorku, kręcąc film, a ona była w Los Angeles i musieliśmy czytać przez Zoom” – kontynuował Jackson. „Była dobra chemia i wydawało się świetnie. Miałem kilka testów w Los Angeles, a potem razem czytaliśmy i było między nami coś wyjątkowego”.

Pomimo swojej pasji do serialu, w wywiadzie dla Out z 2022 roku, Jackson zastanawiał się nad złymi recenzjami, jakie otrzymał od krytyków podczas sezonu 1. Mimo to nie stracił zaufania do „Call Me Kat” czy Bialika i wydaje się, że jego pewność siebie nie była niewłaściwa, ponieważ program świętuje swój trzeci sezon na antenie. „Myślę, że przyciągnie jeszcze więcej” – powiedział Jackson w rozmowie z publikacją. „To wytrzyma wszystko w telewizji. Możesz mnie zacytować. Pod względem komedii? Oczywiście”.

Czy ten post był pomocny?