Skip to content
TV

Batman: serial animowany miał telewizyjny „Crossover” Batmana, który pamiętają tylko prawdziwi fani

10 de lipiec de 2023
l intro 1688511181

Komiks DC

Szary Duch i Batman w pomieszczeniu

Opierając się na sukcesie filmów „Batman” reżysera Tima Burtona, „Batman: The Animated Series” przeniósł tytułowego strażnika – któremu głos użyczył wspaniały Kevin Conroy – na mały ekran w wielkim stylu. Pomysł Paula Diniego i Bruce’a Timma na nowo wyobraził sobie Gotham City, Batmana i jego wielu kultowych złoczyńców dla nowej generacji fanów DC, z powodzeniem wprowadzając w ten proces animowane uniwersum DC. W tym samym czasie seria zdołała nawet zawrzeć pewne meta ukłony w stronę historii Zamaskowanego Krzyżowca i jego licznych adaptacji.

Jeden, który mógł ci umknąć, jeśli nie jesteś wielkim fanem Batmana, ma miejsce w odcinku „Beware the Grey Ghost”. Historia opowiada o Batmanie, który nieoczekiwanie łączy siły ze swoim bohaterem z dzieciństwa, Simonem Trentem, znanym również jako Szary Duch. Trent wcielił się wcześniej w postać Szarego Ducha w telewizji, zaszczepiając Bruce’owi Wayne’owi ideały takie jak odwaga i sprawiedliwość na wczesnym etapie jego życia. W tym odcinku Trentowi podkłada głos nie kto inny jak Adam West, który słynął z roli Batmana w serialu telewizyjnym „Batman” z lat 60. i jego spin-offie.

Co zaskakujące, „Beware of the Grey Ghost” nie jest jedynym projektem Batmana, w którym West pracuje jako inna postać DC u boku ukochanego aktora Batmana.

Adam West również przeszedł z Batmanem Diedricha Badera

Chociaż nie jest tak wysoko ceniony jak „Batman: The Animated Series”, „Batman: The Brave and the Bold” nadal zasługuje na uznanie jako solidna adaptacja zakątka Mrocznego Rycerza w DC Universe. Od 2008 do 2011 roku stosunkowo prostszy i bardziej komediowy serial był emitowany w Cartoon Network, pokazując Batmana (Diedrich Bader, który również użyczył głosu tej postaci w „Young Sheldon”) z różnymi bohaterami DC. Niewiele bardziej przypadkowych fanów DC wie, że w trakcie programu Bader dołączył do Kevina Conroya jako aktor głosowy Batmana, który pracował z Adamem Westem przy produkcji Batmana.

West zdobył dwa głosy w „The Brave and the Bold”, oba pochodzące z sezonu 2. Debiutuje w serialu jako Proto-Bot — wielki, niezdarny robot, którego Batman buduje i instruuje, aby pomagał w Jaskini Batmana zamiast walczyć z przestępczością aby uniknąć szkód ubocznych – w odcinku „Plaga prototypów!” Ostatecznie pomaga udaremnić plan Czarnej Maski ( John DiMaggio ) mający na celu przejęcie Batbotów Batmana. Nazwisko Westa powraca do napisów końcowych „Brave and the Bold” w „Chill of the Night!” gdzie wyraża głos ojca Bruce’a Wayne’a, Thomasa Wayne’a.

Chociaż zawsze będzie synonimem kontynuacji „Batmana” z lat 60., wkład Adama Westa w świat DC wykracza daleko poza to. Nawet bez kaptura wystąpił w zabawnych i niezapomnianych kreacjach głosowych u boku innych utalentowanych aktorów Batmana.

Czy ten post był pomocny?