Skip to content
TV

Serial telewizyjny o Czarnej Wdowie, który Marvel prawie nakręcił w latach 70

17 de czerwiec de 2023
l intro 1686588018

Telewizja

Czarna wdowa w pozie akcji

Adaptacje komiksów są obecnie modne, a nawet dawni bohaterowie i złoczyńcy z listy C są traktowani na dużym ekranie. Oczywiście tego typu historie zawsze miały miejsce w leksykonie popkultury, a seriale ukazujące się w latach czterdziestych XX wieku skupiały się na Batmanie, Supermanie i Kapitanie Marvelu z DC. Minęło trochę czasu, zanim osoby takie jak Czarna Wdowa zostały potraktowane na żywo, ale gdzieś w multiwersie istnieje rzeczywistość, w której Angie Bowie odniosła sukces, dając postać programowi telewizyjnemu w latach 70.

Na długo przed tym, zanim anulowany film Davida Haytera „Czarna wdowa” był nawet możliwy, żona Davida Bowiego miała wielkie plany wobec superbohatera. Chciała wykorzystać przyszły serial jako gwiazdę dla siebie, a nawet zwerbowała Bena Carruthersa, znanego z pracy nad „Parszywą dwunastką”, do roli Daredevila. Nic nigdy nie zostało nakręcone na potrzeby serialu, ale obaj aktorzy zrobili kilka zdjęć promocyjnych w kostiumach, które w rzeczywistości wykonała Natasha Kornikoff, projektantka kostiumów dla fazy Ziggy Stardust Davida Bowiego. To kolejna świetna adaptacja superbohatera, co by było, gdyby, ale przynajmniej są zdjęcia online, aby zrozumieć, jak by to było kampowe.

Świat nie był wtedy gotowy na Czarną Wdowę

Podjęta przez Angie Bowie próba uruchomienia serialu telewizyjnego „Czarna wdowa” została potwierdzona przez samą Bowie. Fanzine Daredevil Man Without Fear skontaktował się z nią, a ona potwierdziła tę możliwość w e-mailu: „Otrzymałem pozwolenie od Stana Lee na posiadanie praw do Daredevila i Czarnej Wdowy przez rok. Nie mogliśmy umieścić serialu”. Pomimo tego, że inni superbohaterowie otrzymywali programy telewizyjne mniej więcej w tym samym czasie, jak Wonder Woman i Incredible Hulk, wydaje się, że sieci po prostu bały się potencjalnych kosztów. Bowie napisał później: „Niestety w tamtym czasie uważano, że filmowanie, efekty specjalne itp. Są zbyt trudne i drogie”.

Wszystko, co pozostało do udowodnienia planów Bowie, to kilka jej zdjęć w stroju Czarnej Wdowy. Jedna przedstawia ją samą w klasycznej pozie superbohatera, podczas gdy druga przedstawia ją i Bena Carruthersa przebranych za Daredevila z wyciągniętymi ramionami. Wygląd Daredevil Carruthersa jest daleki od tego, co Charlie Cox miałby na sobie w serialu „Daredevil” Netflix, z zaledwie kilkoma małymi rogami, aby uzyskać motyw diabła.

Dzięki włączeniu jej do Marvel Cinematic Universe granej przez Scarlett Johansson, która dostała swój własny solowy film w 2021 roku, postać ta jest obecnie z pewnością bardziej popularna. Ale ciekawe jest spekulowanie, jak zmieniłaby się reputacja Czarnej Wdowy w duchu czasu, gdyby Angie Bowie miała szansę zobaczyć, jak program doszedł do skutku.

Czy ten post był pomocny?