Skip to content
TV

Alexander Dreymon z The Last Kingdom wykorzystał własne dzieciństwo do inspiracji Uhtred

19 de kwiecień de 2023
l intro 1681781212

Streaming Netflixa

Uhtred patrzy w bok

Gwiazda serialu „Ostatnie królestwo”, Alexander Dreymon, wcielił się w postać Uhtreda od czasu, gdy dramat historyczny zadebiutował w październiku 2015 roku. Teraz ponownie zmierzy się z tą postacią w filmie „Ostatnie królestwo: Siedmiu królów musi umrzeć”. W rzeczywistości Dreymon poświęcił większą część swojej kariery roli urodzonego w Saksonii, wychowanego na wikinga. Przy tak dużej ilości czasu zainwestowanego w tę postać nie jest niespodzianką, że Dreymon czerpał z własnego dzieciństwa, aby pomóc w kształtowaniu swojego występu.

„Mogę naprawdę odnieść się do trudności, jakie Uhtred ma z zaakceptowaniem w jakiejkolwiek kulturze, w której żył, ponieważ dużo się przeprowadzałem, zwłaszcza jako dziecko” – powiedział Dreymon w wywiadzie dla Vogue. „Jeśli mieszkałeś w wielu różnych miejscach, tak naprawdę nie czujesz przywiązania do jednego konkretnego kraju. Czuję się w równym stopniu Niemcem, Francuzem, Amerykaninem – uważam, że ograniczanie się do jednego kraju jest dla mnie tak ograniczające”.

Dreymon powiedział Vogue’owi, że było wiele dyskusji na temat akcentu Uhtreda. „I chcieli, aby Uhtred mówił inaczej niż obie frakcje, aby w pewnym sensie podkreślić fakt, że nie należy do żadnego świata” – kontynuował Dreymon. Wyniki mówią same za siebie, a Dreymon może podziękować za niezapomniane występy.

Młodość Dreymona zainspirowała Uhtreda

Alexander Dreymon ponownie wciela się w postać Uhtreda w nowym oryginalnym filmie Netflix. Recenzje wciąż napływają, ale w chwili pisania tego tekstu „Ostatnie królestwo: Siedmiu królów musi umrzeć” zdobywa uznanie krytyków na poziomie 90% w ocenie Tomatometru.

Nie ma tu spoilerów, ale koniec podróży Uhtreda przedstawia mu jeszcze jeden wybór. Uhtred wydaje się być na rozdrożu, ale czy jego łzy są spowodowane szczęściem czy walką? W przypadku Dreymona aktor nie mógł być bardziej zadowolony z niejednoznacznej natury, która zamykała książkę o jego czasie grania Uhtreda. „To naprawdę pokazuje, że jest człowiekiem, który miał pełne życie i jest kochany przez ludzi, którzy wciąż tam są” – powiedział Dreymon Colliderowi.

Głębia i autentyczność, jakie Dreymon wnosi do tej roli, są prawdopodobnie tym, co sprawia, że ​​Uhtred jest najważniejszym punktem filmu. Aktor udoskonalił swoją interpretację Uhtreda dzięki swojemu dzieciństwie, w którym odkrył, że poczucie odmienności było przydatne w kreowaniu przebiegłego przywódcy.

„Mogę również odnieść się do ekscytacji, która towarzyszy temu, że nie pochodzisz z określonego miejsca, ponieważ wnosisz coś świeżego, wnosisz nową perspektywę” – wyjaśnił Dreymon podczas wywiadu dla Vogue. „I to właśnie było tak interesujące i cenne w Uhtredzie – jest Saksończykiem, który dorastał z Duńczykami, więc wie, jak walczyć, jak zbudować mur z tarcz i ostatecznie zostaje przywódcą armii”.

Czy ten post był pomocny?