Skip to content

Zoro kontra Sasuke: Kto wygrałby walkę?

19 de listopad de 2022
ZvSU

Światy Jeden kawałek oraz Narutojakkolwiek różne, są dwa najważniejsze Shonen światy obok Wybielaczfikcyjny wszechświat. Dokonaliśmy wielu porównań postaci z tych uniwersów, ale nie zrobiliśmy zbyt wielu porównań krzyżowych, dlatego zdecydowaliśmy się zrobić jedno w tym artykule. Dwie postacie, które zamierzamy tutaj porównać, to Jeden kawałekjest Zoro i NarutoSasuke Uchiha, obaj są niezwykle ważni dla swoich franczyz, a także niezwykle silni. W tym artykule ustalimy, kto byłby w bezpośredniej walce między tymi dwiema postaciami.

Sasuke Uchiha byłby w stanie pokonać Zoro w walce. Sasuke ma znacznie bardziej zróżnicowany zestaw mocy, jest niezwykle silny, a także bardziej inteligentny niż Zoro. Zoro jest surową mocą i jest bardziej odporny niż Sasuke, ale nadal nie byłby w stanie znieść wszystkich ataków Sasuke, ponieważ shinobi jest po prostu na znacznie wyższym poziomie mocy niż on.

Teraz, gdy masz już krótką wersję odpowiedzi, reszta artykułu zostanie podzielona na trzy części, przy czym dwie pierwsze przedstawią postacie, ich moce i umiejętności. Na koniec wydamy ostateczny werdykt i wyjaśnimy, dlaczego Sasuke Uchiha miałby wygrać z Zoro w bezpośrednim starciu jeden na jednego.

Zoro i jego moce

Zoro jest poważną i chłodną postacią. Ma czasami zamyślony, ale nadmierny temperament. Twórca serialu, Eiichiro Oda, porównuje go do rekina lub demona. Jednak jego reakcje są często komiczne lub przesadzone. Podczas morskich przepraw widzimy go albo trenującego, albo drzemiącego, albo śpiącego, co w tym drugim przypadku często oznacza dość brutalne wybudzanie.

Zoro jest jedną z najsilniejszych fizycznie postaci w serii. Demonstruje swoją siłę, gdy walczył z Dazem Bonesem, z łatwością podniósł budynek pomimo odniesionych obrażeń. Jest widziany, jak trenuje na Thousand Sunny z hantlami o wadze tony. Jego siła jest z pewnością równa lub większa niż olbrzyma, ponieważ był w stanie sparować bezpośrednie uderzenie Wiosła swoimi mieczami.

Po przeskoku czasowym Zoro znacznie zwiększył swoją siłę. Dowodem na to jest to, że był w stanie pokonać Pacyfistę jednym atakiem, kiedy przed przeskokiem on i wszyscy jego towarzysze połączyli siły, aby pokonać jednego, był w stanie przeciąć piracki statek jednym cięciem, był także w stanie pokonać i poważnie raniąc Hody’ego Jonesa, Ryboluda o sile fizycznej powyżej średniej swojej rasy, kiedy był pod wodą i zużył kilka sterydów energetycznych.

Jednym z jego największych wyczynów było pokonanie Picy w jego gigantycznej postaci bez jednego zadrapania, chociaż musiał zwrócić się do Orlumbusa, aby uzyskać mobilność i rozpęd. Zoro okazał się również bardzo zwinny i szybki. Przykładem tego jest to, że w wątku Whiskey Peak walczył z dużą liczbą agentów Baroque Works, prześlizgując się przez ich szeregi tak szybko, że nie zauważyli go, dopóki się nie odezwał.

Zoro jest jedną z nielicznych osób, które posiadają wszystkie 3 formy Haki. Zoro posiada Królewskie Haki, najrzadsze Haki, którego użytkownicy podobno posiadają cechy króla. Pierwsza wzmianka o posiadaniu tej mocy przez Kaido po ataku dziewięciu mieczy Zoro. Podczas walki z Kingiem używa Królewskiej Haki do powlekania swoich szabli, co jest bardzo zaawansowaną formą, a jednocześnie członkowie Załogi Stu Bestii omdlewają.

Nie użył Haki ofensywnie przeciwko Monet, ale mimo to udało mu się ją pokonać, ponieważ myślała, że ​​użyje Haki i dlatego umrze. Strach, który Monet czuł w tym momencie, całkowicie ją zdestabilizował. Nauczył się nasycać swoje szable Haki, aby były bardziej skuteczne przeciwko użytkownikom Haki lub Diabelskich Owoców.

Użył również Haki Uzbrojenia na Pica, aby go pociąć, co oznacza, że ​​jego Haki jest bardziej zaawansowane niż Pica. Używanie Haki pozwala mu również przeciwdziałać mocom Diabelskiego Owocu, tak jak zrobił to, aby tymczasowo zatrzymać Ptasią Klatkę.

Po raz pierwszy używa Obserwacji w walce z Nuru, Ryboludem zdolnym do oślepiania przeciwników dzięki latarni na czole, mówiąc mu nawet, że używa tylko oczu do widzenia i dlatego jest słaby; wykorzystał to ponownie, aby znaleźć Caribou w pałacu. Używa go również podczas Arc Dressrosa, aby dowiedzieć się, gdzie jest ten, który ukradł jego szablę, ale także znaleźć Picę podczas jego walki z nim.

Na początku swojej podróży jako pirat, Zoro opanował tylko Santoryu, swój konwencjonalny styl walki; ale z czasem zaczął opanowywać techniki z innych szkół, takich jak Nitoryu, Ittoryu, a nawet Mutouryu. Obecnie Zoro i reszta załogi poprawili swoje umiejętności stawienia czoła Nowemu Światu.

Wiadomo, że Zoro jest w stanie przeciąć Pacifistę kalibru tych, których można znaleźć na Archipelagu Sabaody, więc Zoro może stosunkowo łatwo przeciąć materiały nawet twardsze niż stal bez użycia ruchów podobnych do Shishi Sonsona, bardzo prawdopodobnie dlatego, że ma nauczył się używać busoshoku haki.

Sasuke Uchiha i jego moce

Sasuke Uchiha to fikcyjna postać z mangi i anime Naruto, napisana i zilustrowana przez mangakę Masashiego Kishimoto. Został pomyślany jako najlepszy przyjaciel Naruto Uzumakiego, bohatera serii, posiadający liczne cechy, zarówno fizyczne, jak i psychiczne, całkowicie przeciwne temu drugiemu.

Na początku przedstawiony jest jako postać pozytywna i fundamentalna w rozwoju fabuły; młody ninja jest częścią Drużyny 7, ale pod koniec pierwszej części mangi porzuca swoich towarzyszy, stając się antybohaterem, trawionym nienawiścią i pragnieniem zemsty (te uczucia w rzeczywistości całkowicie go zmienią, czyniąc go nie do poznania na oczach całej wsi).

Kto jest silniejszy - Naruto czy Sasuke?

Od wczesnego dzieciństwa Sasuke był uważany za geniusza przez członków tego samego klanu Uchiha, a później także przez swojego nauczyciela Kakashiego, do tego stopnia, że ​​będzie najlepszym ze swojego kursu w akademii ninja. Młody człowiek obsesyjnie rozwija swoje zdolności początkowo po to, by zdobyć siłę potrzebną do zabicia brata Itachiego, a później do pomszczenia go: w tym celu fundamentalne będą nie tylko nauki Kakashiego i Orochimaru, ale także rywalizacja z Naruto.

Natychmiast demonstruje wielkie umiejętności w sztukach walki, do tego stopnia, że ​​Kakashi musi używać obu rąk podczas testu dzwonka, a później, przed wzięciem udziału w egzaminie na Chunina, udaje mu się dalej poprawiać, kopiując styl Rocka Lee . Jest obdarzony nadludzką szybkością, niesamowitym refleksem i niezwykłą wytrzymałością, tak bardzo, że może z powodzeniem wytrzymać długie bitwy z bardzo potężnymi przeciwnikami (takimi jak Itachi i Danzo), a nawet po tych wyczerpujących (takich jak Kakashi i Naruto) .

Szczyci się również wyjątkową umiejętnością posługiwania się dowolną bronią ninja oraz swoim mieczem Kusanagi, w którym może również tchnąć swoją czakrę.

W pierwszej części mangi zostaje napiętnowany przez Orochimaru przeklętym znakiem nieba, co poprawia jego zdolności kosztem rosnącego wpływu na niego czakry legendarnego ninja, a po ucieczce z Konohy Kwartetu Dźwięk sprawia, że ​​może korzystać z drugiego poziomu: kiedy Sasuke używa tej wersji marki jego skóra robi się ciemnoszara, twardówka obu oczu robi się czarna, włosy stają się grubsze i nabierają jaśniejszego koloru i rozwijają się od tyłu dwa skrzydła w kształcie dłoni.

Po krwawej bitwie z Itachim, Sasuke traci Przeklęty Znak, ale pozostaje z nim zgodny, co demonstruje przy kilku okazjach, kiedy zostaje uratowany dzięki tej mocy przez Jugo; zawsze dzięki treningowi z Orochimaru Sasuke uzyskuje odporność na trucizny i uczy się wszystkich technik tych ostatnich związanych z wężami, ale po starciu z Itachim traci je i tak naprawdę jego wezwanie przechodzi z nich na jastrzębie.

Posiada również niezwykłą zdolność w posługiwaniu się iluzoryczną sztuką, chociaż nie na poziomie swojego brata: z podstawowym Sharinganem wciąż zdołał uratować się przed Tsukuyomi Itachiego, dialogować z Lisem w umyśle Naruto i ujarzmić króla bogów. Węże Manda. Za pomocą hipnotycznego Sharingana był w stanie unieruchomić Killer Bee, niektórych samurajów i Shi, a także stworzyć iluzję podobną do techniki jego brata, za pomocą której odwrócił uwagę Danzo.

Po zdobyciu Rinnegana, zdolność Sasuke w genjutsu wzrasta do punktu, w którym jednym spojrzeniem można pokonać wszystkich dziewięciu łowców. Jak wszyscy Uchiha, ma naturalne predyspozycje do czakry typu ognistego, ucząc się techniki najwyższej kuli ognia w wieku siedmiu lat, a później uczy się również, jak używać czakry typu błyskawicy, ucząc się od Kakashiego Chidori i tworząc liczne wariacje.

Zoro kontra Sasuke Uchiha: Kto by wygrał?

A teraz najważniejsza i najciekawsza część naszego artykułu – analiza. Tutaj wykorzystamy to, czego dowiedzieliśmy się o tych dwóch postaciach i przeanalizujemy, w jaki sposób wszystkie te fakty pomogłyby (lub nie) im w walce ze sobą. Kontynuujmy.

Nie mogliśmy tak naprawdę przeprowadzić tutaj naszego standardowego porównania punkt po punkcie, ponieważ dwie postacie mają tylko jedną wspólną kategorię – użycie broni. Nawet ich zdolności fizyczne nie są podobne, ponieważ jeden jest piratem, a drugi shinobi, co sprawia, że ​​ich style i techniki walki znacznie się różnią. Dlatego zdecydowaliśmy się na takie podejście, które naszym zdaniem najlepiej oddaje te dwie postacie.

Zakładamy, że przeczytałeś nasze wprowadzenie i po prostu porównując różne umiejętności tych gości, powinieneś dojść do wniosku, że Sasuke zdecydowanie by tu wygrał. Czemu? Cóż, ponieważ mówimy o Sasuke. Wyjątkowo utalentowana osoba, Sasuke Uchiha jest niesamowicie utalentowana i jest jedną z dwóch postaci, które mogą stawić czoła Naruto. Sama liczba mocy i umiejętności, które posiada, jest niesamowita, ale jeśli dodasz do tego jego waleczność w każdej z nich, otrzymasz potężnego wojownika, z którym tak naprawdę nie chciałbyś się zmierzyć.

ZWIĄZANE Z:

Luffy kontra Naruto: Kto wygrałby w walce?

Jasne, można powiedzieć, że Zoro jest silniejszy fizycznie i ma niesamowitą siłę woli, ale Zoro prawdopodobnie nie mógłby nawet trafić Sasuke. Sasuke jest znacznie szybszy od Zoro i bardziej inteligentny, co oznacza, że ​​mógłby wymyślić specyficzne podejście taktyczne, które uczyniłoby zdolności Zoro bezużytecznymi w walce. Zoro nie ma absolutnie żadnych umiejętności manipulowania energią, podczas gdy Sasuke ma ich wiele. Jesteśmy całkiem pewni, że Sasuke nie musiałby nawet używać pełnego zakresu swoich mocy, aby faktycznie pokonać Zoro.

W tym przypadku była to naprawdę różnica między dwoma typami wojowników, a różnorodność Sasuke zdecydowanie tutaj triumfuje. Mianowicie, Sasuke nie tylko przewyższa Zoro we wszystkich kategoriach, z wyjątkiem czystej, surowej siły, ale także ma tak wiele różnych mocy, że Zoro nie miałby nawet szansy wymyślić sposobu na przeciwdziałanie im wszystkim. Byłby po prostu przytłoczony umiejętnościami Sasuke. My też, a nawet z nim nie walczyliśmy.

Jasne, Zoro pokonałby Sasuke w pojedynku siłowania się na rękę, ale to wszystko. Mógł też rzucić czymś dalej niż Sasuke, ale to nie pomogłoby mu wygrać. Nie całkiem. Dlatego to porównanie było dla nas dość łatwe i właściwie nigdy nie mieliśmy żadnych wątpliwości co do zwycięstwa Sasuke, gdyż jest on o tyle lepszy od Zoro pod każdym względem, że jeden z Jeden kawałeknajlepsi szermierze nie mogli wiele zdziałać przeciwko jednemu z nich Narutonajlepszych wojowników.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?