Skip to content

Ulti kontra Nami: kto wygrałby walkę?

12 de wrzesień de 2022
UltiNami

Ulti of the Beasts Pirates to jedna z najsilniejszych postaci kobiecych w Jeden kawałek, czego nie można zaprzeczyć. Jest potężna i ma bardzo silny Diabelski Owoc, co pomogło jej zdobyć rozgłos w serii. Z drugiej strony Nami nie jest znana jako jedna z najsilniejszych wojowniczek serii, ale potrafi zadać cios i jest bardzo popularna. Ale czy jest silniejsza od Ulti? Nami i Ulti walczyły w serii, a w tym artykule powiemy Ci, kto wygrał i kto jest silniejszą postacią.

Chociaż Nami udało się pokonać Ulti w walce w Wano Country, obiektywnie nie jest tak silna jak ona. Mianowicie Ulti jest znacznie potężniejsza od Nami w niemal każdej kategorii, ale przegrała walkę, ponieważ była osłabiona i dlatego, że Nami jest jedną z bohaterek, więc musiała wygrać z innych powodów fabularnych, ale obiektywnie nie jest silniejsza .

W dalszej części tego artykułu zostanie omówiona wyżej podana odpowiedź, ponieważ będziemy bardziej szczegółowo porównywać Nami i Ulti. W kilku kategoriach zobaczysz, kto jest silniejszy z tych dwóch i dlaczego nasza odpowiedź jest taka, jaka jest, tj. dlaczego pomimo ich walki we wszechświecie uważamy, że Ulti jest silniejsze od Nami.

Moce fizyczne

Ulti posiada ogromną siłę fizyczną, jego styl walki opiera się na uderzaniu przeciwników głową, a dzięki swojej wielkiej sile i wytrzymałości jest w stanie zadawać ciosy tak potężne, że jego koledzy z załogi porównują je do wystrzału armatniego, a oni wierzyli, że miał prawie na pewno pękł czaszkę Luffy’ego, kiedy stanął przed nim. Był w stanie fizycznie wymanewrować Luffy’ego, niezwykle potężnego i utalentowanego pirata, w starciu w głowę, choć ostatecznie nie odniósł większych obrażeń.

Ulti była w stanie pozbawić Tamę przytomności i krwawić, chociaż przemieniła się w jej zwierzęco-ludzką postać. Nie wydaje się być bardzo szybka, ponieważ była przytłoczona, gdy Luffy wpadł z dużą prędkością i nie był w stanie nic zrobić przeciwko raimei hakke Yamato. Pomimo tego, że udało jej się szybko dojść do siebie, była również w stanie wytrzymać różne ataki Nami, otrzymując błyskawicę i tornado z bliskiej odległości, i za każdym razem była w stanie wstać bez większych trudności, pokazując, że ma duży opór. Pomimo dużego oporu, Ulti ma pewien limit, ponieważ straciła przytomność w wyniku ataku Big Mom wykorzystującego jej ziomków.

ZWIĄZANE Z:

20 najsilniejszych postaci kobiecych w jednym kawałku (ranking)

Nami spędziła większość swojego życia na kradzieży pieniędzy od wielu ludzi, w tym niebezpiecznych piratów, aby odkupić swoją wioskę od Piratów Arlonga; te trudne, a czasem brutalne doświadczenia dały Nami bardzo wysoki poziom sprawności fizycznej. W łuku Water 7 wykazała się wyjątkową zwinnością i niesamowitą siłą nóg, będąc w stanie przeskoczyć ogromne odległości między dachami Water 7.

Nami jest również bardzo silna fizycznie i sprawna, a kiedy jest bardzo zła, zwłaszcza gdy Luffy lekkomyślnie wydaje pieniądze, może zadawać niezwykle potężne ciosy, co może spowodować, że Luffy, który ma niesamowicie twardą wytrzymałość, skończy z zauważalnymi i krwawymi siniakami (to , jest jednak głównie komediowym gagiem i nie reprezentuje rzeczywistej siły Nami).

Chociaż Nami w rzeczywistości jest solidną wojowniczką, nigdy nie była prawdziwą wojowniczką jak Ulti. Fizyczne moce i zdolności Ulti są lepsze od Nami i obiektywnie musimy przyznać jej ten punkt.

Punkty: Ulti 1, Nami 0

diabelski owoc

Ulti spożył Ryu Ryu no Mi, model: Pachycefalozaur, diabelski owoc typu Zoan, który pozwala użytkownikowi przekształcić się w Pachycefalozaura. Dzięki temu owocowi i stylowi walki Ulti może wykonywać niszczycielskie uderzenia głową. Dzięki temu owocowi jego i tak już ogromna siła fizyczna zostaje dodatkowo zwiększona, do punktu, w którym może szybko złapać Luffy’ego i unieruchomić go, mimo że pirat jest niezwykle silny.

Przód jego czaszki jest również znacznie ulepszony, prawdopodobnie znacznie zwiększając siłę jego uderzeń głową, chociaż nie wiadomo, jak potężne są. Podwładni Ulti uważają jej przemianę za przesadę w walce z większością przeciwników, a ona używa jej tylko przeciwko tym, których traktuje poważnie.

Nami jest postacią, której moce i umiejętności nie przewyższają mocy zwykłego człowieka. Nie jest na przykład taka jak Zoro, który ma nadludzkie zdolności i zdolności, więc należy stwierdzić, że Nami nie zjadła Diabelskiego Owocu i to byłoby poprawne. To sprawia, że ​​Nami jest jednym z bardzo niewielu członków załogi Słomkowego Kapelusza (najbardziej godnymi uwagi są Sanji i Zoro), którzy są potężni, ale tak naprawdę nie spożyli Diabelskiego Owocu; większość innych potężnych postaci musi podziękować swoim Diabelskim Owocom za ich indywidualną reputację.

Ponieważ nigdy tak naprawdę nigdy w życiu nie jadła Diabelskiego Owocu, sensowne jest, aby punkty w tej kategorii były przydzielane Ulti, ponieważ członek załogi Piratów Bestii faktycznie zjadł Diabelski Owoc.

Punkty: Ulti 2, Nami 0

Haki

Ulti może używać dwóch z trzech rodzajów haki. Ulti może użyć Kenbunshoku Haki, wyczuwając wielkie zagrożenie, jakie stanowi Luffy, a jednocześnie wciąż jest w stanie wykryć jego obecność w obliczu twierdzenia jego podwładnych, że go zabił. Ulti może użyć Busoshoku Haki, hartując głowę, by zderzyć się z Luffym. Jej Haki jest tak twardy, że był w stanie powalić Luffy’ego i zranić go, mimo że Luffy również zaatakował swoją stwardniałą głową.

ZWIĄZANE Z:

One Piece: Z kim kończy się Nami?

Nie mamy na to żadnego potwierdzenia, dlatego nie możemy nic powiedzieć o Nami w tej kategorii. Z tego, co wiemy o niej i jej umiejętnościach, jest bardzo mało prawdopodobne, że Nami nie może użyć żadnego z trzech Haki.

Cóż, jak mówi sam tekst, Nami prawdopodobnie nie może użyć żadnej techniki Haki, podczas gdy Ulti może użyć dwóch z trzech znanych typów Haki, dlatego Ulti – wyraźnie – również wygrywa ten punkt.

Punkty: Ulti 3, Nami 0

Bronie

Ulti dzierży maczugę z ostrymi kolcami, której używała do walki z kanabo Yamato. To jedyna znana broń, którą włada, i wiemy, że jest w niej dość biegła.

Ulti kontra Nami: kto wygrałby walkę?

Na początku mangi Nami posiada jedynie prostą drewnianą laskę i nie wydaje się być prawdziwym wojownikiem, chociaż dzięki tej broni może powalić pięciu napastników jednym ciosem. W przeciwieństwie do innych członków załogi, nie ma nadludzkiej siły ani niezwykłych zdolności i może polegać jedynie na swojej broni i sprycie w walce, podobnie jak Usopp.

Od odcinka 117 walczy za pomocą swojego Climat-Tact, który zrobił dla niej Usopp i którego używa do pokonania Miss DoubleFinger. Ta broń potrafi bawić się klimatem i tym samym tworzyć miraże, przyzywać deszcz, rzucać błyskawice itp. Pozwala jej uwolnić cały jej potencjał bojowy. Po Skypiei Usopp ulepszy go do Perfect Clima-Tact, czyniąc go jeszcze bardziej wszechstronnym: Nami może teraz tworzyć błyskawice lub minicyklony, czyniąc ją jeszcze bardziej potężną.

Udoskonaliła swoją broń z pomocą profesora Haredasa dzięki technologii Weather-balls, roślin składających się z kuli wywołującej efekty meteorologiczne: jest to Sorcery Clima-Tact. Od końca Łuku Zou jest w posiadaniu nowego Sorcery Clima-Tact.

Chociaż Nami nie jest nominalnie mistrzem wojowników, jej umiejętności w zakresie Clima-Tact są niesamowite i przewyższają ogólne umiejętności broni Ulti. Dlatego Nami wygrywa ostatni punkt.

Punkty: Ulti 3, Nami 1

Ulti kontra Nami: Kto wygrywa?

A teraz najważniejsza i najciekawsza część naszego artykułu – analiza. Tutaj wykorzystamy to, czego dowiedzieliśmy się o tych dwóch postaciach i przeanalizujemy, jak wszystkie te fakty pomogłyby (lub nie) im w walce ze sobą. Opowiemy również, jak krótka potyczka między tymi dwiema postaciami ewoluowała w mandze.

Podczas walki z dwoma Tobiroppo, Nami i Usopp zostali poważnie ranni uderzeniem głową Ultiego. Po obezwładnieniu Usoppa, Ulti chwycił Nami i przygotował się do jej wykończenia. Nami obiecała opuścić Onigashimę, jeśli Ulti ją oszczędzi, a Ulti nakazał jej głośno powiedzieć, że Luffy nigdy nie zostanie Królem Piratów.

Jednak Nami odmówiła i gdy Ulti zamierzał ją zabić, Nami została nagle uratowana przez przybycie Tamy i Komachiyo na czas, ponieważ ta ostatnia ugryzła Ulti. Tama i Komachiyo uciekają z Nami i Usoppem, podczas gdy Hihimaru zostaje w tyle. Gdy po raz kolejny byli ścigani przez Ulti i Page One, biegli przez obszar, w którym Franky walczył z Sasakim.

W swojej hybrydowej formie Ulti wskoczyła na grupę i próbowała zaatakować głową, ale Nami uderzyła ją Tempo Thunder Lance. Później Ulti wyjęła Komainu jednym atakiem i uderzyła Tamę, gdy zaczęła płakać, wywołując zjednoczony gniew Big Mom i Nami, która uderzyła Tobiroppo elektrycznym atakiem. Nami podążyła za Tornado Tempo, ale atak był łatwy do uniknięcia, a Ulti zdołał złapać Nawigator i spróbować uderzyć ją głową.

Na szczęście Big Mom nieświadomie uratowała Nami, używając Masera Ho na Ulti, powalając ją. Zanim Słomkowym Kapeluszom udaje się dotrzeć na scenę, Ulti dogania ich i posyła Usoppa na ziemię, uderzając głową, jednocześnie chwytając Tamę. Tobiroppo zaczyna dusić dziewczynę, zorientowawszy się, że to ona była powodem, dla którego Darczyńcy i Wielka Mama zwrócili się przeciwko nim.

Nami próbowała ją powstrzymać, uderzając ją przedłużonym Clima-Tact, kiedy zaskoczyła ją, powiększając koniec w maczugę. Zeus następnie stwierdza, że ​​chociaż Ulti jest silna na zewnątrz, jej wnętrzności muszą zostać poważnie uszkodzone i potrzebuje tylko jednego silnego ciosu, aby zostać powalonym, chociaż Nami stwierdza, że ​​nie może tego zrobić, gdy trzyma Tamę.

Usopp rozwiązał to, oddzielając ich dwoma Midori Boshi: Saragasso, pozwalając Nami użyć na niej Raitei, chociaż Ulti zdołał tego uniknąć. Gdy miała kontratakować, Zeus opanował atak i skierował się w stronę Ulti wykańczając ją.

Nami wygrała walkę, ale nadal nie jesteśmy przekonani. Ulti była osłabiona po walce z Big Mom, a Nami była wyjątkowo wściekła, co dało jej dodatkową siłę. Ponadto, dzięki jej statusowi głównej bohaterki, Nami naturalli ma solidną zbroję fabularną, co stało się istotnym faktem podczas tej walki. Obiektywnie uważamy, że Ulti jest silniejszym wojownikiem, jak sugerują liczby, i że Nami wygrała tylko dlatego, że jest protagonistką.

Autor

  • Ulti kontra Nami: kto wygrałby walkę?

    Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?