Skip to content

Big Mom kontra Ulti: kto wygrałby w walce?

11 de wrzesień de 2022
UltiBigMom

Wiadomo, że Big Mom jest prawdopodobnie najsilniejszą postacią kobiecą z Jeden kawałek cały czas. Była Cesarz Morza była niesamowicie silna i było tylko kilka, które mogły dorównać jej mocom i umiejętnościom w całej serii. Z drugiej strony, Ulti of the Beasts Pirates jest również jedną z najsilniejszych postaci kobiecych w Jeden kawałek. Big Mom i Ulti walczyli w serii, a w tym artykule powiemy Ci, kto wygrał i kto jest silniejszy.

Big Mom jest znacznie silniejsza niż Ulti; pomimo tego, że Ulti jest potężnym przeciwnikiem, pod tym względem nie jest nawet zbliżona do poziomu Big Mom, co można było zobaczyć podczas ich krótkiego starcia w Wano Country. Podczas walki Big Mama użyła swoich specjalnych Ziomków – Napoleona, Prometeusza i Hery – do wystrzelenia potężnej, skoncentrowanej wiązki ognia i błyskawicy, która uderzyła Ulti, która ostatecznie straciła przytomność.

W dalszej części tego artykułu zostanie omówiona wyżej podana odpowiedź, ponieważ będziemy bardziej szczegółowo porównywać Big Mom i Ulti. W kilku kategoriach zobaczysz, kto jest silniejszy z tych dwóch i dlaczego nasza odpowiedź jest taka, jaka jest, tj. dlaczego Big Mama, zgodnie z naszą analizą, byłaby w stanie pokonać Ulti w walce.

Moce fizyczne

Linlin posiada ogromną siłę fizyczną, o czym świadczy jej zdolność do wspinania się na wysokie budynki, zadawania potężnych ciosów wystarczających do zniszczenia budynku i rozbijania ziemi stopami. Jest również w stanie rzucać swoimi sługami z wielką siłą, używając tylko jednej ręki. Kiedy jest głodna, wytwarza nienormalne ilości śliny, która wydaje się być znacznie bardziej żrąca niż normalna osoba.

Udało jej się wyłamać metalowe drzwi do skarbca jej zamku, przez które nie mogła przejść nawet jej córka Smoothie, Słodki Komandor, po prostu wchodząc do nich. Big Mom posiada ogromną odporność dzięki niezwykle twardej skórze, porównywanej przez Capone Bege do żelaznego balonu. Jest w stanie niszczyć miasta, zatapiać statki i wytrzymać armaty i ostrzał bez szkody.

Mówi się, że żadna broń nie przebije jego skóry. Jednak traci swoją wytrwałość, gdy przechodzi załamanie psychiczne, na przykład gdy ktoś upuścił zdjęcie Matki Karmel, które lubi.

Ulti posiada ogromną siłę fizyczną, jego styl walki opiera się na uderzaniu przeciwników głową, a dzięki swojej wielkiej sile i wytrzymałości jest w stanie zadawać ciosy tak potężne, że jego koledzy z załogi porównują je do wystrzału armatniego, a oni wierzyli, że miał prawie na pewno pękł czaszkę Luffy’ego, kiedy stanął przed nim. Był w stanie fizycznie wymanewrować Luffy’ego, niezwykle potężnego i utalentowanego pirata, w starciu w głowę, choć ostatecznie nie odniósł większych obrażeń.

Ulti była w stanie pozbawić Tamę przytomności i krwawić, chociaż przemieniła się w jej zwierzęco-ludzką postać. Nie wydaje się być bardzo szybka, ponieważ była przytłoczona, gdy Luffy wpadł z dużą prędkością i nie był w stanie nic zrobić przeciwko raimei hakke Yamato. Pomimo tego, że udało jej się szybko dojść do siebie, była również w stanie wytrzymać różne ataki Nami, otrzymując błyskawicę i tornado z bliskiej odległości, i za każdym razem była w stanie wstać bez większych trudności, pokazując, że ma duży opór. Pomimo dużego oporu, Ulti ma pewien limit, ponieważ straciła przytomność w wyniku ataku Big Mom wykorzystującego jej ziomków.

Chociaż Ulti jest niezwykle potężna i imponująca fizycznie, nawet w swojej ludzkiej postaci, nie może się równać z Big Mom i jej niesamowitą siłą. Ten punkt wyraźnie odnosi się do cesarzowej.

Punkty: Big Mama 1, Ulti 0

diabelski owoc

Linlin jest posiadaczką Soru Soru no Mi, Diabelskiego Owocu typu Paramecia, który pozwala jej manipulować duszami ludzkich istot zgodnie z życzeniem użytkownika. Potrafi usunąć duszę swoich ofiar, chwytając ją w formie substancji, skrócić ich żywotność i wchłonąć w siebie; jeśli wybierze odpowiednią liczbę, zabija ofiarę.

Ten ostatni może wprowadzić duszę w przedmiot, aby ożywić, lub w zwierzę, aby uczynić go człowiekiem. Użytkownik może również podzielić własną duszę na fragmenty, które żyją jako wcielenia owocożercy. Nazywają siebie Ziomkami i nie mogą sprzeciwiać się Big Mom. Jej Owoc jest podobny do Kage Kage no Mi, jednak nie może wkładać swoich dusz w zwłoki ani w człowieka. Może również tworzyć inkarnacje swojej duszy, które mają za zadanie zbierać dusze mieszkańców.

Big Mom kontra Ulti: kto wygrałby w walce?

Ulti spożył Ryu Ryu no Mi, model: Pachycefalozaur, diabelski owoc typu Zoan, który pozwala użytkownikowi przekształcić się w Pachycefalozaura. Dzięki temu owocowi i stylowi walki Ulti może wykonywać niszczycielskie uderzenia głową. Dzięki temu owocowi jego i tak już ogromna siła fizyczna zostaje dodatkowo zwiększona, do punktu, w którym może szybko złapać Luffy’ego i unieruchomić go, mimo że pirat jest niezwykle silny.

Przód jego czaszki jest również znacznie ulepszony, prawdopodobnie znacznie zwiększając siłę jego uderzeń głową, chociaż nie wiadomo, jak potężne są. Podwładni Ulti uważają jej przemianę za przesadę w walce z większością przeciwników, a ona używa jej tylko przeciwko tym, których traktuje poważnie.

Diabelski Owoc Ulti daje jej niesamowite fizyczne moce, ale jak widzieliśmy podczas ich bitwy, nie jest on zbyt przydatny przeciwko Diabelskiemu Owocowi Wielkiej Mamy, dlatego Cesarzowa również wygrywa ten punkt.

Punkty: Big Mama 2, Ulti 0

Haki

Linlin jest jedną z nielicznych postaci, które potrafią używać wszystkich trzech rodzajów Haki. Linlin jest w stanie używać Kenbunshoku Haki, ale poziom jego wykorzystania jest nieznany. Linlin może wykorzystać Busoshoku Haki, wykazując nad nim ogromne mistrzostwo. Usztywniając ramię, był w stanie z łatwością zablokować Czwarty Sprzęt Luffy’ego Gomu Gomu no Kong Gun, coś, przed czym Doflamingo, bardzo biegły użytkownik Busoshoku Haki, nie miał szans się obronić. Podobnie jak Gear Fourth Luffy’ego, Busoshoku Haki Dużej Mamy ma na końcach wzory płomieni.

Charlotte Linlin jest w stanie wykorzystać Haoshoku Haki, umiejętność, z której może korzystać tylko jedna osoba na milion. Po raz pierwszy widziano, jak używa tej zdolności, znokautowała mężczyznę, który wypytywał ją o jej związek z Matką Karmel. Później, po zniszczeniu portretu Carmel, Big Mom wyzwoliła dużą falę Haki, której towarzyszył jej grzmiący wrzask; nokautując wielu gości na swojej imprezie. Linlin może również użyć zaawansowanej formy Haoshoku Haki, widzianej, jak wlewa ją w pięść, by zaatakować pierwszą stronę.

ZWIĄZANE Z:

20 najsilniejszych użytkowników Haki w jednym kawałku (RANKING)

Ulti może używać dwóch z trzech rodzajów haki. Ulti może użyć Kenbunshoku Haki, wyczuwając wielkie zagrożenie, jakie stanowi Luffy, a jednocześnie wciąż jest w stanie wykryć jego obecność w obliczu twierdzenia jego podwładnych, że go zabił. Ulti może użyć Busoshoku Haki, hartując głowę, by zderzyć się z Luffym. Jej Haki jest tak twardy, że był w stanie powalić Luffy’ego i zranić go, mimo że Luffy również zaatakował swoją stwardniałą głową.

Jak można wywnioskować, to tylko kwestia liczb. Mianowicie Big Mama zdobywa tutaj punkty, ponieważ zna więcej typów Haki niż Ulti, dlatego też zdobywa ten punkt.

Punkty: Big Mama 3, Ulti 0

Bronie

Duża Mama może posługiwać się chowanym ostrzem swojego bikornu napoleońskiego jako mieczem w walce. Używanie go w połączeniu z jego potworną siłą pozwala mu wyzwolić potężne fale uderzeniowe, które mogą spowodować ogromne zniszczenia.

Nikt jeszcze nie udowodnił, że jest w stanie oprzeć się potężnym ciosom Napoleona, ponieważ nawet Jinbe został przytłoczony ostrzem, pomimo swojej najlepszej obrony. Napoleona można również złapać w płomienie Prometeusza, aby zwiększyć jego siłę ataku. Podczas jej kłótni z Kaido, była w stanie rozdzielić niebo po starciu między Napoleonem a kanabo Kaido.

Big Mom kontra Ulti: kto wygrałby w walce?

Ulti dzierży maczugę z ostrymi kolcami, której używała do walki z kanabo Yamato. To jedyna znana broń, którą włada, i wiemy, że jest w niej dość biegła.

Ostatecznie broń Ulti nie może dorównać mocy ani umiejętnościom Big Mom w tej kategorii. Ta ostatnia kategoria również trafia do Big Mom i wraz z nią kończymy sekcję punktową.

Punkty: Big Mom 4, Ulti 0

Big Mom vs. Ulti: Kto wygrywa?

A teraz najważniejsza i najciekawsza część naszego artykułu – analiza. Tutaj wykorzystamy to, czego dowiedzieliśmy się o tych dwóch postaciach i przeanalizujemy, jak wszystkie te fakty pomogłyby (lub nie) im w walce ze sobą. Opowiemy również, jak krótka potyczka między tymi dwiema postaciami ewoluowała w mandze.

Podczas aktu Wano Country, Ulti przybyła na drugie piętro zamku w samą porę, by być świadkiem, jak Cesarzowa Big Mom zadaje potężny cios Page One, rozwścieczając Ulti i szokując jej podwładnych. Ulti zaczęła biegać w stronę Big Mom w gniewie, a Nami bezskutecznie próbowała sprowokować Ulti i Big Mom do walki.

Ulti, widząc, że Nami i Usopp próbują uciec, zmienił się w bestię-człowieka i skoczył w kierunku Komachiyo, gdzie podróżowali obaj piraci. Następnie użyła swojego ul-zugana, aby gwałtownie uderzyć komainu głową, poważnie go raniąc i nokautując. Kiedy Tama płakała, by Ulti przestała ranić swojego zwierzaka, Ulti uderzyła dziewczynę, rozgniewając zarówno Big Mamę, jak i Nami, które rzuciły Tobiroppo potężną błyskawicą.

ZWIĄZANE Z:

Czy Big Mom naprawdę nie żyje w jednym kawałku? (& Co się z nią stało?)

Pomimo otrzymania ataku, Ulti wstał przed Nami, mówiąc jej, że w końcu zdecydował się z nią zmierzyć, po czym Nami zaatakowała ją ponownie tornadem, jednak Ulti zdołała tego uniknąć, używając swojego Kenbunshoku Haki tuż przed uderzeniem. Następnie złapał Nami, aby zmiażdżyła jej głowę, ale w ostatniej chwili Big Mama uderzyła ją atakiem kombo ze strony jej ziomków. Po otrzymaniu ataku cesarzowej Ulti upadł na ziemię bez akcji.

Ta krótka potyczka ilustruje to, do czego doszliśmy w naszej analizie punkt po punkcie, a mianowicie, że Big Mama jest znacznie silniejsza od Ulti. Ulti nie była w stanie wyrządzić żadnych obrażeń Big Mamie podczas walki, a łatwość, z jaką Big Mama ją znokautowała, pokazuje, jak bardzo jest silniejsza.

Autor

  • Big Mom kontra Ulti: kto wygrałby w walce?

    Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?