Skip to content

Batman kontra Goku: kto wygrałby w walce?

24 de lipiec de 2022
batman vs goku

Dwie z najpopularniejszych postaci w historii fikcji to Batman i Goku, którzy są gwiazdami swoich komiksów / mang. Te postacie są niezwykle popularne na całym świecie z zupełnie innych powodów. Ale wiemy, że obaj są bohaterami, którzy są naprawdę świetnymi wojownikami we własnych wszechświatach. Ale gdybyśmy rzucili Batmana i Goku do walki, kto by wygrał?

Goku oczywiście wygra walkę z Batmanem. Jedynym sposobem, w jaki Batman może pokonać Goku, jest to, że jest wystarczająco sprytny i ma czas na przygotowanie się do stworzenia broni, która go pokona. W przeciwnym razie nic, co Batman może zrobić, nie może zdalnie wystarczyć, aby nawet zadrapać Goku w bezpośredniej walce.

Batman może być kultową postacią fikcyjną i znajduje się na szczycie pod względem jednych z najbardziej kultowych postaci wszechczasów, ale Goku jest po prostu na innym poziomie, jeśli chodzi o to, jak potężny jest. Pod tym względem Batman prawdopodobnie nigdy nie będzie w stanie pokonać Goku. Ale pokażemy ci szczegóły tej hipotetycznej walki, abyś zrozumiał, dlaczego Goku wygrywa.

Wytrzymałość

Batman może i jest zwykłym człowiekiem, ale wytrenował swoje siły do ​​najwyższego możliwego dla człowieka poziomu. Oznacza to, że jest prawie tak silny, jak najsilniejszy zwykły człowiek i jest zdolny do wymierzania kary swoimi ciosami i atakami, nawet gdy walczy z przeciwnikami o nadludzkich atrybutach fizycznych. Pod tym względem nie jest zwykłym człowiekiem, jeśli chodzi o jego możliwości fizyczne, mimo że nie ma żadnych supermocy.

Raz po raz widzieliśmy, jak Goku robił niektóre z najbardziej absurdalnych rzeczy swoją siłą. W tym momencie fabuły Dragon Ball jego siła osiągnęła boskie proporcje do tego stopnia, że ​​stał się silniejszy niż Bogowie Zniszczenia z innych wszechświatów. Pod tym względem jest jedną z najsilniejszych postaci śmiertelnych w całym Dragon Ball i ma siłę, by niszczyć planety ciosem, jeśli jest wystarczająco zły, aby to zrobić. W rzeczywistości Goku jest często uważany za najsilniejszą postać fikcyjną pod względem samej siły.

Nie ma mowy, by Batman mógł kiedykolwiek dorównać sile Goku. Goku ma więcej siły w małym palcu niż tysiąc Batmanów razem wziętych. Oznacza to, że ta runda łatwo przechodzi na stronę Goku.

Batman 0, Goku 1

Prędkość

Chociaż może być zwykłym człowiekiem, Batman wytrenował swoje ciało do takiego poziomu, że jest w stanie poruszać się szybciej i reagować szybciej niż większość zwykłych ludzi. Został wyszkolony przez ninja i zabójców, co oznacza, że ​​wie, jak się poruszać i szybko reagować. W rzeczywistości jego czas reakcji jest tak dobry, że mógł faktycznie unikać ataków postaci, które mają nadludzką prędkość. W związku z tym Batman nie jest garbaty, jeśli chodzi o walkę, nawet jeśli może być zwykłym człowiekiem.

ZWIĄZANE Z:

Batman kontra Hulk: kto wygra walkę?

Szybkość Goku jest jednym z jego największych atutów, ponieważ w Dragon Ball zawsze podkreślano, że szybkość jest jednym z decydujących czynników w walce. W Dragon Ball szybsze postacie były w stanie pokonać silniejsze postacie, błyskawicznie je przyspieszając. Oczywiście, biorąc pod uwagę, że Goku opanował Ultra Instinct w mandze, jest jedną z najszybszych postaci w całej ciągłości Dragon Ball i jest w stanie instynktownie unikać ataków, ponieważ jego ciało natychmiast reaguje na każdy nadchodzący atak.

Batman kontra Goku: kto wygrałby w walce?

Wszyscy wiemy, że Batman może być szybki i szybki dla zwykłego człowieka, ale Goku jest w stanie poruszać się z oszałamiającą prędkością w środku walki. W rzeczywistości niektórzy z najsilniejszych wojowników w historii Dragon Ball nie mogli nawet zobaczyć ruchów Goku, gdy był w Ultra Instinct.

Batman 0, Goku 2

Uprawnienie

Jak wspomniano, Batman jest zwykłym człowiekiem bez jakichkolwiek mocy. Niemniej jednak pieniądze to władza, a Bruce Wayne ma mnóstwo pieniędzy, ponieważ jest miliarderem, który w zasadzie sfinansował całą Ligę Sprawiedliwości. W związku z tym Batman często wykorzystywał swoje pieniądze na swoją korzyść, jeśli chodzi o gadżety, których używał w różnych walkach. Żadna zwykła osoba nie mogła sobie pozwolić na gadżety i technologie, z których korzysta Batman, i jest dość zaskakujące, dlaczego nikt nigdy nie zorientował się, że Bruce Wayne jest jedynym, który może sobie pozwolić na zostanie Batmanem.

Postacie z fabuły Dragon Ball mają dostęp do mocy zwanej Ki, która pozwala im wykorzystać własną energię, aby mogli używać jej do tworzenia podmuchów energii w dowolnej formie. Dlatego Goku jest w stanie wykorzystać wybuchy Ki i potężny atak oparty na energii, zwany Kamehameha. Ponadto Goku nauczył się również unikalnych umiejętności, takich jak Natychmiastowa Transmisja, która pozwala mu namierzyć sygnał energetyczny osoby i natychmiast teleportować się do jej lokalizacji. Goku może również okiełznać energię żywych istot wokół niego i użyć jej do stworzenia potężnej Bomby Duchowej.

Batman kontra Goku: kto wygrałby w walce?

Tak bogaty, jak Batman może być, nie ma możliwości, aby jego pieniądze mogły kiedykolwiek pokonać moc Goku. Goku po prostu ma do dyspozycji zbyt wiele mocy i może unicestwić całą planetę jednym ze swoich ataków opartych na energii.

Batman 0, Goku 3

Inteligencja

Jedną z rzeczy, które ludzie wiedzą o Batmanie, jest to, że jest niesamowicie inteligentną postacią, która wie, jak używać swojego intelektu na różne sposoby. W niektórych wcieleniach Batmana jest naukowym geniuszem, który wie co nieco o wielu różnych dziedzinach nauki, takich jak fizyka i inżynieria. Jednak w prawie wszystkich wcieleniach Batmana jest strategicznym geniuszem, który często wyprzedza swojego przeciwnika o dziesięć kroków, jeśli chodzi o planowanie planów i taktyk, których mógłby użyć, aby go pokonać. Pomyślał nawet o planach awaryjnych dla każdego członka Ligi Sprawiedliwości. Co więcej, w pewnym momencie był w stanie pokonać Darkseida bez rzucania nawet jednego ciosu.

Batman kontra Goku: kto wygrałby w walce?

Jeśli w zbroi Goku jest jedna słabość, to jest nią brak inteligencji. Goku nigdy nie był najinteligentniejszą postacią w Dragon Ball, ponieważ Vegeta często zbeształ go za bycie idiotą. Niemniej jednak Goku zawsze był geniuszem w walce, ponieważ wie, jak dostosować swoją strategię w locie i nigdy nie jest zbyt uparty, gdy zbliża się do przeciwnika. Mówiąc najprościej, poza walką, Goku jest w rzeczywistości dość głupi, chociaż może wyglądać na najmądrzejszą osobę, gdy walczy z kimś, kogo musi przechytrzyć.

ZWIĄZANE Z:

Ile mocy użył Beerus przeciwko Goku, aby go pokonać?

Oku może być geniuszem, gdy walczy z kimś, ale po prostu nie jest na poziomie inteligencji Batmana. Batman jest tak sprytny, że pokonał istoty obdarzone supermocami. A mając wystarczająco dużo czasu na przygotowania, może znaleźć sposób na pokonanie Goku.

Batman 1, Goku 3

Umiejętności walki

Wyszkolony przez ninja i zabójców w Lidze Zabójców, Batman jest niezwykle skutecznym wojownikiem walczącym wręcz, który był w stanie pokonać m.in. Deathstroke’a i Ra’s al Ghula, dwóch największych wojowników w historii Ligi Zabójców wytworzony. Batwoman zidentyfikowała co najmniej 14 różnych sztuk walki, których Batman używa w walce. W rzeczywistości Batman był w stanie pokonać postacie znacznie silniejsze od niego, ponieważ jest po prostu znacznie lepszym wojownikiem. A Batman, choć nie używa zbyt często broni, jest również mistrzem walki zbrojnej.

Batman kontra Goku: kto wygrałby w walce?

Na początku fabuły Dragon Ball, Goku był tylko dzieckiem, które chciało dowiedzieć się więcej o sztukach walki od różnych mistrzów z całego świata, aby móc wygrać turniej sztuk walki. Jednak od tego czasu Dragon Ball ewoluował, ponieważ Goku skupił się bardziej na osiąganiu szalonych poziomów mocy. Mimo to kontynuował trening sztuk walki i trenował z różnymi mistrzami sztuk walki z całego wszechświata, aby doskonalić swój talent jako prawdopodobnie największy artysta sztuk walki w całej historii Dragon Ball.

Sztuki walki używane w kontynuacji Dragon Ball znacznie różnią się od sztuk walki w uniwersum DC, ale wiemy, że zarówno Batman, jak i Goku są świetnymi artystami sztuk walki. Gdyby obaj byli jednakowi pod względem siły, istnieje duża szansa, że ​​skończyliby walczyć na równi ze sobą.

Batman 1, Goku 3

Batman kontra Goku: kto wygrałby w walce?

Tak, wszyscy wiemy, że Batman jest niesamowicie sprytny i jest w stanie przechytrzyć i zdeklasować wielu swoich przeciwników, gdy ma wystarczająco dużo czasu na przygotowanie, aby mógł znaleźć ich słabe punkty. Ale faktem jest, że Goku nie ma prawie żadnych słabości, ponieważ jedyny sposób, w jaki został pokonany w Dragon Ball, to walka z kimś silniejszym od niego. W związku z tym istnieje niewielka szansa, że ​​Batman znajdzie sposób na pokonanie Goku, mając wystarczająco dużo czasu na przygotowania. Ale jeśli nie mógł znaleźć słabości w niesamowicie potężnej sylwetce Saiyan i szalonych poziomach boskiej mocy, nie ma mowy, by Batman mógł nawet podrapać Goku.

Czy ten post był pomocny?