Skip to content

Zespół „9/11: Inside The President’s War Room” tworzy seriale dokumentalne BBC o zamachach bombowych w Londynie

10 de maj de 2023
GettyImages 71387276

EKSKLUZYWNY: Nagradzany zespół za 9/11: Wewnątrz sali wojennej prezydenta mają opowiedzieć historię zamachów bombowych 7 lipca w Londynie w serialu dokumentalnym BBC, podczas gdy BBC dała zielone światło na ostateczną historię Wołodymyra Zełenskiego od twórców Pokaz Elona Muska.

7/7: Trzy tygodnie w lipcu [working title] będzie dokumentować dzień i następstwa jednego z najbardziej śmiercionośnych ataków terrorystycznych w historii Wielkiej Brytanii, który miał miejsce w stolicy Anglii prawie 20 lat temu – zabijając 52 osoby, gdy zamachowcy-samobójcy wysadzili w powietrze trzy pociągi i autobus.

9/11 Nowa niezależna produkcja Adama Wisharta, The Slate Works, jest produkowana dla BBC. Wewnątrz pokoju wojennego prezydentawspółproducent Wisharta z BBC/Apple TV+ z 2021 r., który opowiadał historię godzin po atakach na Twin Tower w wywiadach z takimi osobami jak George W. Bush, zdobył nagrodę BAFTA i nagrodę RTS.

Kluczowi gracze przeprowadzają wywiady dla 7/7 dokument nie został jeszcze potwierdzony, ale szef działu historii BBC, Simon Young, powiedział, że Wishart „ciężko pracuje nad dostępem”.

Wewnątrz sali wojennej prezydenta odwrócił kamery w drugą stronę i bardzo ciekawie było zobaczyć, jak prezydent i jego najbliższe otoczenie poradzili sobie z kryzysem” – powiedział Young dla Wszykina. „Rozumiemy, jak postacie historyczne, z których niektóre są polaryzujące, muszą podejmować naprawdę trudne decyzje w ciągu kilku minut. Czerpiesz trochę empatii z możliwości analizowania podejmowanych przez nich decyzji”.

Tworzenie serialu dokumentalnego o wydarzeniu, które pozostaje tak surowe w świadomości publicznej, jest pełne wrażliwości, a Young powiedział, że zostanie to zanegowane poprzez zaangażowanie „wszystkich społeczności, które miały udział w tym, co się wydarzyło”.

„Istnieją pytania o to, jak chronić kraj i podejmować właściwe decyzje, a to jest fascynujące w czasach, gdy rola policji i służb bezpieczeństwa jest poddawana kontroli” – dodał. „Dopóki mamy naprawdę silny cel, rozpoznajemy emocje i rozumiemy kluczowych interesariuszy, możemy opowiadać mocne historie, które dają nam ważne lekcje”.

„Zełenski”

Odsłaniając pięcioosobową historię, która pokazuje, jak BBC „zasadniczo zmodernizowało i zrewolucjonizowało retrospektywne opowiadanie historii”, Young ujawnił również Zełenski z Pokaz Elona Muska twórca 72 filmów.

Serial będzie się różnił od poprzednich filmów dokumentalnych o komiku, który został prezydentem Ukrainy, podkreślając jego wychowanie w byłym Związku Radzieckim i wczesną karierę. Przeniesie się od dzieciństwa Zełenskiego jako członka żydowskiej rodziny dotkniętej Holokaustem do kampanii prezydenckiej, która rozpoczęła się jako żart od kariery gwiazdy komedii romantycznych i głosu Misia Paddingtona na Ukrainie.

„To była niezwykła trajektoria” — powiedział Young. „Wiele dokumentów Zełenskiego skupiało się na ostatnich kilku latach, ale my chcieliśmy zagłębić się bardziej. Chcemy zrozumieć, jak ktoś taki jak Zełenski może dojść do władzy w kontekście upadku Związku Radzieckiego”.

W tej żyle, Zełenski będzie miał podobny zakres do Show Elona Muska, Young dodał i przyznał Jimmy Savile: brytyjski horror indie 72 za bycie jednym z wielu brytyjskich producentów filmów dokumentalnych, którzy otworzyli nowe metody nowoczesnego opowiadania historii.

Podczas gdy Netflix jest często uznawany za twórcę filmów dokumentalnych na wyższy poziom, Young powiedział, że BBC poprowadziło drogę w trzy-czteroczęściowym dokumencie historycznym, który stał się standardem. Pochwalił inny program 72, BBC A Niebezpieczna dynastia: Dom Assada, za „przewodnictwo pod względem opowiadania historii w archiwach i zeznaniach w pierwszej osobie”.

W międzyczasie Young wspólnie z PBS zamówił film dokumentalny o Juliuszu Cezarze, który „opowiada historię śmierci dawnej demokracji w starożytnym Rzymie w czasie, gdy demokracja jest zagrożona na całym świecie”. Zawiera wkład historyków, dowódców wojskowych i agentów politycznych, BBC Studios Juliusz Cezar: Powstanie Cesarstwa Rzymskiego [working title] opowie o złożonej dynamice władzy, która rozgrywała się w starożytnym Rzymie w szczegółach kryminalistycznych.

„To okazja, by zrozumieć trajektorię kariery archetypowego dyktatora” — dodał Young. „Są fascynujące lekcje do nauczenia się”.

Zaokrąglenie łupków są Columbia – ostatni lot [working title] z Mindhouse Productions Louisa Theroux, który został ujawniony przez Wszykina kilka tygodni temu, oraz najnowszy sezon formatu historii społecznej Davida Olusogi Dom w czasie, który opowie historię bloków mieszkalnych w Londynie i Berlinie na przestrzeni trzech dekad.

BBC boryka się z presją budżetową, a dyrektor generalny Tim Davie tnie 1000 godzin programów rocznie, ale mimo to Young był optymistą co do przyszłych perspektyw doktorów historii.

„Skala jest prawie ważniejsza niż godziny” – dodał. „Programy, które zamawiamy, muszą zostać zauważone. W tej chwili genialne jest to, że jesteśmy w tym bogatym duchu programowania historii”.

Czy ten post był pomocny?