Skip to content
TV

LuLaRich: Co obejrzeć, jeśli spodobały Ci się seriale dokumentalne Amazon

27 de wrzesień de 2021
957ff1699b599304e25d08c3f42e0b4c9dbadd90

CinemaBlend uczestniczy w programach partnerskich z różnymi firmami. Możemy otrzymać prowizję, gdy klikniesz lub dokonasz zakupów za pośrednictwem linków.

We wrześniu 2021 r. czteroczęściowe filmy dokumentalne Amazon Prime LuLaRich pojawił się na scenie i podzielił się niesamowitą historią bezprecedensowego sukcesu marki odzieżowej LuLaRoe, a także wątpliwymi decyzjami i taktyką, którą firma rzekomo zastosowała, aby stać się wielomiliardowym molochem w świecie handlu detalicznego.

Po obejrzeniu wciągającego serialu i wysłuchaniu wszystkich historii — zarówno dobrych, jak i złych — możesz się zastanawiać, czy istnieją inne filmy dokumentalne i dokumentalne, które poruszają podobne doświadczenia i tematy. Poniżej znajduje się lista zawierająca historie o marzycielach, piramidach finansowych, przesadnych oszustach i tych, którzy znaleźli się po drugiej stronie sukcesu.

Roberta Blevins w Dlaczego kobiety rezygnują z pobocznego zgiełku: Opuszczanie LuLaRoe

Dlaczego kobiety rezygnują z bocznego zgiełku: opuszczają LuLaRoe (YouTube)

W maju 2019, ponad dwa lata wcześniej LuLaRich trafił na Amazon, Vice wypuścił 30-minutowy film dokumentalny zatytułowany Dlaczego kobiety rezygnują z bocznego zamieszania: porzucają LuLaRoe który spędził znaczną ilość czasu z trzema z tysięcy konsultantów firmy, którzy uwierzyli, że mogą się wzbogacić, sprzedając niedrogie legginsy, sukienki, koszule i inne części garderoby, i zbankrutowali.

Podobnie jak czteroczęściowe dokumenty, które nastąpią później, ten dokument Vice zagłębia się w sposoby, w jakie kobiety zdały sobie sprawę, że są w rzeczywistości częścią piramidy finansowej i licznych pozwów, które zostały wniesione przeciwko LuLaRoe w ciągu ostatnich kilku lat. Zawiera również jeszcze więcej informacji na temat historii Roberty Blevins i Courtney Harwood, dwóch najbardziej znanych postaci z LuLaRich.

Streamuj, dlaczego kobiety rezygnują z bocznego zgiełku: zostawiając LuLaRoe na YouTube.

Bill Ackman w zakładach na zero

Zakłady na zero (Hoopla)

Ilekroć ludzie dyskutują o piramidach, jedną z nazw, która pojawia się częściej niż nie, jest grupa sprzedaży bezpośredniej Herbalife, notowana na giełdzie, wielopoziomowa korporacja marketingowa, która specjalizuje się w suplementach diety. Film dokumentalny z 2017 roku Zakłady na zero podąża za kontrowersyjnym menedżerem funduszu hedgingowego Billem Ackmanem, który inwestuje miliardy dolarów, próbując ujawnić wielomiliardową firmę jako największy tego rodzaju program w historii.

Herbalife to jedna z firm, która pojawia się wielokrotnie LuLaRich a ten dokument Teda Brauna o firmie i jedynym człowieku, który postawił na szali swoje pieniądze, reputację i dumę, aby ujawnić swoją taktykę, oferuje szczegółowe spojrzenie na świat piramid.

Streamuj zakłady na zero w Hoopla.
Wypożycz/kup zakłady na zero na Amazon.

Stephen Greenspan o pieniądzach wyjaśnionych

Wyjaśnienie dotyczące pieniędzy (Netflix)

Wydane w 2018 roku filmy dokumentalne Netflix Wyjaśnione głęboko zagłębił się we wszystko, od muzyki po światowy kryzys wodny i szachy po huragany, i prawie wszystko pomiędzy, z pouczającym, ale zabawnym podejściem. W tym czasie gigant streamingu wydał również bardziej wyspecjalizowane kolekcje, w tym te dotyczące pandemii COVID-19, seksu, a ostatnio pieniędzy. Ta pięcioodcinkowa seria porusza tematy, które obejmują programy szybkiego wzbogacania się, karty kredytowe, pożyczki studenckie i wiele innych, dostarczając informacji, które pomogą lepiej zrozumieć każdy z nich.

Odcinek „Bogać się szybko” z Pieniądze wyjaśnione jest szczególnie istotne dla każdego, kto właśnie skończył LuLaRich ponieważ szybko rozbija takie rzeczy, jak piramidy, jak ludzie się angażują i jak zostają uwięzieni w systemie, który zasadniczo przynosi korzyści tylko tym, którzy znajdują się na szczycie.

Objaśnienie strumieniowego przesyłania pieniędzy w serwisie Netflix.

Adam Neumann w WeWork: czyli tworzenie i łamanie jednorożca o wartości 47 miliardów dolarów

WeWork: czyli tworzenie i łamanie jednorożca o wartości 47 miliardów dolarów (Hulu)

Od momentu uruchomienia w 2010 roku WeWork zapewnił setkom tysięcy członków współużytkowane przestrzenie robocze, z których korzystają start-upy, pracownicy zdalni i nie tylko. Jednak, podobnie jak w przypadku wielu rewolucyjnych pomysłów, za powstaniem przedsięwzięcia zorientowanego na społeczność i głównych graczy, którzy uczynili WeWork jedną z najbardziej kontrowersyjnych firm ostatniej dekady, kryje się szalona historia. Ta historia jest szczegółowo opowiedziana w filmie dokumentalnym Hulu z 2021 r. WeWork: czyli tworzenie i łamanie jednorożca o wartości 47 miliardów dolarów.

Podobnie jak LuLaRich, w którym omówiono, w jaki sposób szybki wzrost fortuny LuLaRoe spowodował wiele problemów dla osób związanych z firmą, WeWork: czyli tworzenie i łamanie jednorożca o wartości 47 miliardów dolarów pokazuje, jak Adam Neumann, ekscentryczny założyciel firmy i były dyrektor generalny, dorobił się fortuny na rewolucyjnym pomyśle, zanim spadł z powrotem na ziemię.

Streamuj WeWork: czyli tworzenie i rozbijanie jednorożca o wartości 47 miliardów dolarów na Hulu.

Elizabeth Holmes w filmie Wynalazca: w dolinie krzemowej

Wynalazca: W poszukiwaniu krwi w Dolinie Krzemowej (HBO Max)

Dokument Alexa Gibneya z 2019 roku Wynalazca: po krew w Dolinie Krzemowej opowiada niezwykłą historię założycielki Theranos, Elizabeth Holmes, która przeszła od jednej z najbardziej obiecujących wschodzących gwiazd w świecie technologii do wielu zarzutów związanych z oszustwem, które rzekomo popełniła ona i jej partnerzy biznesowi.

Dwugodzinny dokument składa się z wywiadów z byłymi pracownikami Theranos, którzy rzucili gwizdek na miniaturowe zestawy do badania krwi „Edison”, które były nieskuteczne, a czasami niebezpieczne, pomimo twierdzeń Elizabeth Holmes, że działały w pełni, zapewniając więcej fundusze. I jak LuLaRich, film HBO pokazuje, co się dzieje, gdy firmy są gotowe zrobić wszystko, aby sprzedać swój produkt, nawet jeśli występują niezliczone wady.

Streamuj The Inventor: Out for Blood w Dolinie Krzemowej w HBO Max.
Wynajmij/Kup The Inventor: Out for Blood w Dolinie Krzemowej na Amazon.

Billy McFarland w Fyre Oszustwo

Oszustwo Ogień (Hulu)

W kwietniu 2017 roku Fyre Festival stał się jednym z najczęściej komentowanych wydarzeń roku, ale z niewłaściwych powodów. Film dokumentalny o Hulu 2019 Podpal oszustwo ujawnia promotorów, którzy twierdzili, że organizują najbardziej luksusowy festiwal muzyczny wszechczasów z wyszukanymi ustawieniami „glampingu”, najlepszymi występami, wykwintnym jedzeniem i jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem na prywatnej wyspie na Karaibach, ale nie udało się dostarczyć. Zamiast otrzymać wszystko, co im obiecano, obecni zostali osamotnieni na wyspie z niewielką ilością jedzenia, nieodpowiednim schronieniem i bez drogi do domu.

Duet filmowców z tyłu LuLaRich — Jenner Furst i Julia Willoughby Nason — również wyreżyserowane Podpal oszustwo i podeszli do festiwalu 2017 w ten sam sposób, w jaki podeszli do kontrowersyjnego sprzedawcy. Jeśli podobał Ci się sposób, w jaki Furst i Nason zagłębili się w LuLaRoe i sposób, w jaki plany firmy wpłynęły na setki tysięcy ludzi, którzy dotrzymali obietnic, pokochasz opowiedziane tutaj historie.

Streamuj oszustwo Fyre na Hulu.
Wypróbuj też: FYRE: The Greatest Party, które nigdy się nie wydarzyło na Netflix.

Mark Sargent za krzywą

Za zakrętem (Netflix)

Film dokumentalny Netflix 2018 Za zakrętem daje wszechstronne spojrzenie na społeczność teoretyków spiskowych, którzy są przekonani (i próbują przekonać innych), że świat nie jest bladoniebieską kropką unoszącą się w przestrzeni, ale płaską powierzchnią. Poprzez wywiady z niektórymi z największych graczy Ruchu Płaskiej Ziemi i najgłośniejszymi głosami, ten interesujący dokument omawia sposób myślenia i systemy wierzeń tych postaci oraz dlaczego całym sercem wierzą, że Ziemia nie jest okrągła.

Prawie wszyscy biorący udział w Za zakrętem kupuje przekonanie, że ziemia jest płaska i zrobią wszystko, co w ich mocy, aby to udowodnić. Nawet jeśli ich skomplikowane i kosztowne eksperymenty nie dowiodą ich racji, nie porzucają swoich przekonań i wartości.

Streamuj za krzywą w serwisie Netflix.

Carla Campbell w miłości oszustwo

Oszustwo miłosne (showtime)

Czteroczęściowe filmy dokumentalne Showtime 2020 Miłość Oszustwo spędza dużo czasu z różnymi kobietami, które dały się oszukać i zostały oszukane przez Richarda Scotta Smitha, płodnego oszusta, który przez ostatnie dwie dekady wykorzystywał swoją sprytną i czarującą postawę, by okradać je z pieniędzy i godności.

Podobnie jak z LuLaRich, sprawa przeciwko Richardowi Scottowi Smithowi w Miłość Oszustwo nie jest czymś, co zostało ustalone i rozwiązane lata wcześniej, ale było nadal w toku, gdy rozpoczęto produkcję. Fascynujące jest widzieć, jak wiele osób zostało pochłoniętych kłamstwami i oszustwami Smitha podczas jego kariery oszusta i jak różne kobiety połączył wspólny wróg.

Streamuj oszustwo miłosne w programie Showtime.

Agent FBI Doug Mathews w McMillions

McMillions (HBO Max)

McDonalds organizuje coroczną grę z nagrodami Monopoly od mniej więcej tak długo, jak większość z nas pamięta. W tym czasie większość z nas wygrała wszystko, od darmowego Big Maca po kartę podarunkową, ale niewielu z nas wygrało lub zna kogoś, kto wygrał jakąkolwiek z wielkich nagród pieniężnych o wartości nawet 1 miliona dolarów, i jest ku temu powód . Sześcioczęściowe filmy dokumentalne HBO 2020 McMillions opowiada dziwną i trudną do uwierzenia historię o tym, jak kultowa gra została naprawiona w latach 1989-2001, co zaowocowało oszustwami o wartości 24 milionów dolarów.

Nawet jeśli LuLaRich oraz McMillions skoncentruj się na dwóch zupełnie różnych tematach, oba zapewniają zabawne i pouczające spojrzenie na ich światy i pomagają lepiej zrozumieć, w jaki sposób ktoś może znaleźć się w tego typu schematach.

Streamuj McMillions w HBO Max.

David Farrier w Łaskotanie

Łaskotanie (Amazonka)

Dokument z 2016 roku Łaskotanie zaczyna się dość niewinnie, gdy dziennikarz David Farrier odkrywa dziwną subkulturę konkurencyjnego łaskotania. Jednak w miarę jak dociekliwy dokumentalista zagłębia się w historię, angażuje się coraz bardziej, w końcu dowiadując się o mrocznej naturze tych internetowych filmów i stojącym za nimi oszustu.

Nie zdradzając zbyt wiele, Łaskotanie to dokument, który MUSISZ obejrzeć. To dziwne, niepokojące i będziesz chciał go wyłączyć wiele razy, ale jest tak otwarty i intrygujący, że nie możesz się powstrzymać od wciągnięcia w jego pokręconą historię.

Streamuj łaskocze na Amazon.
Wypożycz/kup łaskotanie na Amazon.

To tylko niektóre ze świetnych filmów dokumentalnych i dokumentalnych, które powinieneś obejrzeć, jeśli oglądałeś LuLaRich. A skoro już tu jesteś, równie dobrze możesz sprawdzić jesienny harmonogram telewizyjny CinemaBlend 2021, aby zobaczyć, jakie inne programy pojawią się na falach radiowych i na streamach.

Czy ten post był pomocny?