Skip to content

Zamówienie zegarka Pacific Rim i ile jest filmów?

24 de sierpień de 2022
pacific rim

Wraz z postępem w technologii, której używają dziś filmy, twórcy filmowi mają większe możliwości tworzenia filmów większych niż rzeczywiste, które koncentrują się na efektach specjalnych i CGI, aby produkować równie duże stworzenia i roboty. To tutaj przyglądamy się Pacific Rim, serialowi filmowemu, który ożywia wojny kaiju, gdy widzimy większe niż życie roboty walczące z równie dużymi potworami. Tak więc, jeśli jesteś zainteresowany oglądaniem filmów i programów Pacific Rim, mamy pełne zamówienie na oglądanie.

Ile jest filmów i programów Pacific Rim?

Chociaż franczyza Pacific Rim nie jest tak obszerna, jak niektóre inne franczyzy w fikcji, wciąż stworzyła własną serię, która składa się z dwóch filmów i animowanego programu Netflix, który można przesyłać strumieniowo online. W związku z tym istnieją dwa różne filmy Pacific Rim, które możesz oglądać, i jeden serial animowany Pacific Rim, który jest dostępny do przesyłania strumieniowego. Oto pełna lista filmów i programów Pacific Rim:

  • Pacyfik (2013)
  • Pacific Rim: Powstanie (2018)
  • Pacific Rim: Czarny (2021 – obecnie)

Czy Pacific Rim: Czarny Kanon?

Wiemy, że Pacific Rim ma dwa filmy. Jednak w 2021 roku na Netflix pojawiła się animowana seria Pacific Rim. Zatytułowana Pacific Rim: The Black, ta seria nie podąża za dwoma filmami w tym sensie, że prawie nie ma postaci z filmów obecnych w serialu. A więc, czy Pacific Rim: Czarny kanon?

Nie ma dokładnego potwierdzenia, czy Pacific Rim: The Black jest kanonem, ponieważ istnieją tylko minimalne powiązania z filmami. Istnieje jednak wiele powodów, by sądzić, że ta seria jest kanoniczna, ponieważ jest to historia, która kontynuuje całą serię Pacific Rim po mniej niż gwiezdnych zwrotach kasowych, jakie miał Pacific Rim: Uprising.

ZWIĄZANE Z:

60 najlepszych filmów o potworach wszech czasów

Oczywiście, choć mogą one być minimalne, istnieją powiązania między Pacific Rim: The Black a filmami. Odnosi się do wydarzeń, które miały miejsce w dwóch pierwszych filmach, dlatego można śmiało powiedzieć, że ten serial jest kanoniczny, choć nie ma w nim postaci, które występowały w filmach.

Pacific Rim Kompletne zamówienie zegarków chronologicznych

Jedną z rzeczy, z których znany jest Pacific Rim, jest to, że dzieje się to w futurystycznej osi czasu, w której ludzie są w stanie produkować gigantyczne roboty wystarczająco potężne, aby stawić czoła bestiom o wielkości kilkuset stóp. Ale w jakiej kolejności oglądać filmy? Dobrą wiadomością jest to, że filmy są dość proste w swojej osi czasu i właśnie temu przyjrzymy się.

Pacyfik (2013)

Pacific Rim to film, który rozpoczął całą historię, ponieważ dzieje się w czasie, gdy potworne stworzenia zwane kaiju zaczęły wynurzać się z morza, aby atakować zaludnione miasta. Kaiju rozpoczęło niszczenie miast jedno po drugim i wydawało się, że nie można ich powstrzymać, dopóki ludzkość nie zbudowała własnych potworów w postaci Jaegerów, które są gigantycznymi robotami zaprojektowanymi do obsługi przez dwóch ludzi, którzy dzielą most neuronowy. Film rozpoczyna się od byłego pilota, który opuścił wojnę przeciwko kaiju, gdy jego brat zginął w bitwie, podczas gdy wciąż dzielili most neuronowy.

Wiele lat później ludzkość znalazła się na krawędzi wymarcia, ponieważ nawet Jaegers nie byli w stanie powstrzymać pozornie niepowstrzymanego ataku kaiju. Pilot został sprowadzony z powrotem do bitwy i został zmuszony do współpracy z niezaufanym kursantem w starym Jaegerze, który okazał się być twórcą różnic w wojnie przeciwko kaiju.

Pacific Rim: Powstanie (2018)

Zamówienie zegarka Pacific Rim i ile jest filmów?

Akcja Pacific Rim: Uprising toczy się dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszego filmu, a to oznacza, że ​​ma miejsce w 2035 roku. Film opowiada historię Jake’a Pentecost, syna jednego z czołowych pilotów Jaegera z pierwszego filmu, który skończyło się poświęceniem, aby zamknąć most, którym kaiju używali do przejścia na planetę. Próbując sprostać dziedzictwu ojca, Jake porzucił szkolenie jako pilot, ale w końcu zostaje ponownie wciągnięty w wojnę, gdy jego adoptowana siostra Mako Mori daje mu ostatnią szansę na zostanie pilotem Jaegera w momencie, gdy kaiju stały się pozornie nie do powstrzymania.

Film jest znacznie bardziej ambitny, jeśli chodzi o bitwy robot-kaiju, ponieważ w grę wchodzi więcej Jaegerów. Co więcej, potwory są większe niż kiedykolwiek, co sprawia, że ​​jest to gratka dla tych, którzy uwielbiają oglądać filmy, które pozwalają cieszyć się dobrymi bitwami między rzeczami większymi niż życie.

Pacific Rim: Czarny (2021 – obecnie)

Zamówienie zegarka Pacific Rim i ile jest filmów?

Pacific Rim: The Black jest trochę zagmatwane, jeśli chodzi o miejsce na osi czasu. Podczas gdy pierwsze dwa filmy są bardzo proste, ponieważ mają miejsce odpowiednio w 2025 i 2035 roku, Czarny wydaje się być dość niejednoznaczny w miejscu, w którym znajduje się na osi czasu, ponieważ nie wspomniano nic o tym, kiedy seria ma miejsce.

ZWIĄZANE Z:

Wszystkie oryginalne filmy i programy telewizyjne Netflix zostaną wydane w kwietniu 2022 r.

Wiemy, że początek filmu ma miejsce w czasie, gdy Herc Hansen, który był wybitną postacią w pierwszym filmie Pacific Rim, wciąż żył, ponieważ pokazano go w retrospekcji, w której walczył w Australii przed wydarzeniami z Operacja Zaciemnienie. Tymczasem rodzeństwo Travisów, główni bohaterowie serialu, było w wieku pięciu lat od czasu, gdy wydarzyła się retrospekcja o Hansenie. Od tego momentu oś czasu była już niejednoznaczna, ponieważ nie było wskazania, kiedy ta seria się wydarzy.

Ale są pewne wskazówki, które wskazywałyby na to, że Black rzeczywiście ma miejsce po Powstaniu. Dzieje się tak, ponieważ istnieją pewne odniesienia do Wojen Powstańczych, czyli wojny, która miała miejsce podczas Pacific Rim: Uprising. Pojawiły się również sceny, w których rodzeństwo Travis odkrywało zniszczone Jaegery, które miały miejsce w Wojnach Powstańczych, a to oznacza, że ​​ta seria jest najdalszym punktem na osi czasu Pacyfiku.

To powiedziawszy, możliwe jest, że Pacific Rim: The Black toczy się w 2040 roku, ponieważ Wojny Powstańcze miały miejsce w 2035 roku, a między Operacją Blackout a główną fabułą serii była pięcioletnia przerwa. W każdym razie możemy zapewnić, że ta seria ma miejsce tuż po Pacific Rim: Uprising.

Czy ten post był pomocny?