Skip to content

Odrodzenie Katekyō Hitmana! Zamówienie zegarka: Kompletny przewodnik 2022

11 de sierpień de 2022
KHR

Odrodzenie Katekyō Hitmana! jest shōnen manga napisana i narysowana przez Akirę Amano. Odrodzony! został opublikowany w Shūeisha’s Cotygodniowy skok Shonen między kwietniem 2004 a listopadem 2012 r., a w marcu 2013 r. zebrano w sumie 42 tomy. Została zaadaptowana do anime składającego się z 203 odcinków, nadawanych między październikiem 2006 r. a wrześniem 2010 r. przez studio Artland. Wydano również kilka OVA. W tym artykule przedstawimy Ci właściwe i szczegółowe zamówienie zegarka dla Odrodzenie Katekyō Hitmana! seria.

Odrodzenie Katekyō Hitmana! obejrzyj kolejność według daty wydania

W tej sekcji przedstawimy przegląd Odrodzenie Katekyō Hitmana! działa w odpowiedniej kolejności wydania:

  • Odrodzenie Katekyō Hitmana!sezony 1–9 (anime, 20062009)
  • „Odrodzenie Katekyo Hitmana! Specjalne” (ONA, 2010)
  • „Odrodzenie Katekyo Hitmana! x ēlDLIVE Special” (specjalne, 2016)

W dalszej części tego artykułu podpowiemy, jak należy oglądać serial w porządku chronologicznym.

Odrodzenie Katekyō Hitmana! chronologiczna kolejność zegarków

W tej sekcji przedstawimy chronologiczny przegląd omawianych prac:

Odrodzenie Katekyō Hitmana!sezony 1–9 (anime, 20062009)

Fabuła serialu zbudowana jest wokół ucznia Sawady Tsunayoshi, który zostaje wybrany na dziesiątego szefa mafijnej rodziny – Vongoli. Aby przygotować Tsunę na stanowisko szefa, dziewiąty szef Vongoli wysłał mu korepetytora, najsilniejszego zabójcę świata o imieniu Reborn. Stopniowo Sawada zdobywa nowych przyjaciół i ratuje ich więcej niż raz po tym, jak Reborn strzela do niego „pośmiertną kulą woli”, co daje jego celowi możliwość przebudzenia się i stania się silniejszym, jeśli osoba żałuje czegoś w momencie trafienia kuli.

W pierwszym wątku Tsuna zainteresował się przestępcami, którzy uciekli z mafijnego więzienia, prowadzonego przez Rokudo Mukuro. Wraz ze swoimi towarzyszami Sawada musi z nimi walczyć i pokonać cały gang Kokuyo. Później, w drugiej turze, Tsune zostaje wyzwana przez szefa Varii, elitarnego oddziału zabójstw rodziny Vongola, Xanxusa. Xanxus, który uważa, że ​​dziesiątym szefem Vongoli nie powinien być Tsuna, ale on, adoptowany syn dziewiątego Vongoli, oraz członkowie Varii, przyjaciele Sawady, otrzymują połówki pierścieni Vongoli.

Zgodnie z decyzją dziewiątej, opiekunowie połówek jednego pierścienia będą musieli spotkać się w pojedynku, a zwycięzca zajmie pierścień. Kandydat, którego zespół zbierze najwięcej pierścieni, zostaje oficjalnym spadkobiercą Vongoli. W sumie jest siedem pierścieni, a każdy z nich nosi nazwę jakiegoś zjawiska niebieskiego i odzwierciedla rolę, jaką jego właściciel powinien pełnić w rodzinie.

Ze strony Tsuny ich strażnikami są: Hayato Gokudera, ekspert od dynamitu i bomb, huraganu; Takeshi Yamamoto, lubiący sport, zwłaszcza baseball, deszcz; Ryohei Sasagawa, kapitan klubu bokserskiego, to słońce; Kyoya Hibari, szef komisji dyscyplinarnej, chmura; Lambo Bovino, słaby dzieciak chodzący w przebraniu krowy i denerwujący wszystkich i wszystko, to burza z piorunami; i Mukuro Rokudo (Chrome Dokuro), dziewczyna, która jest z nim mentalnie związana, jest mgłą.

W wyniku trudnych bitew i ostatecznego pojedynku Sawady z Xanxusem Sawada wygrywa. Varia wraca do cienia. Trzeci wątek zaczyna się od wydarzeń, które miały miejsce po pokonaniu Varii, kiedy Tsuna i jego strażnicy zostają przeniesieni jeden po drugim w przyszłość o dziesięć lat do przodu. Tam okazuje się, że Vongola została prawie całkowicie zniszczona przez rywalizującą rodzinę Melfiore.

Dowiadują się, że aby wrócić do przeszłości, muszą odnaleźć Shoichi Irie, powiernika głowy Melfiore. Dzięki walce Tsuna i jego przyjaciele infiltrują bazę Melfiore i dowiadują się, że ich przeniesienie w czasie było w rzeczywistości planem na przyszłość Tsuny, ponieważ w swoim czasie zniszczył pierścienie Vongoli, a bez nich nie mają szans na pokonanie szefa Byakurana. Melfiore.

Aby zrealizować plan do końca, zespół Sawady ciężko trenuje i poznaje prawdziwą moc pierścieni. Po powrocie do swoich czasów, w czwartym łuku Tsuna zostaje zmuszony do wzięcia udziału w ceremonii dziedziczenia, podczas której oficjalnie zostanie spadkobiercą rodziny „Vongola”. Podczas ceremonii bohaterowie zostają zaatakowani przez rodzinę Simonów, niegdyś sojusznika Vongoli.

Simon porywa Vongola Sin i Chrome Dokurę, niszczy pierścienie Vongoli i ukrywa się. Bohaterowie przywracają i wzmacniają pierścienie Vongoli i podążają za rodziną Simonów na ich wyspę. Na wyspie bohaterowie odnajdują rodzinę Simonów i próbują walczyć, ale powstrzymują ich Vindici. Vindici donoszą, że pierwsze pokolenia rodzin Simona i Vongoli przewidziały podobny scenariusz.

Poprosili Vindici, aby prowadzili walki na dumę między opiekunami obu rodzin i ujawniali prawdziwą historię po każdej walce. Przegrani w bitwach Vindici są więzieni przez mafię. W trakcie walk okazało się, że konflikt zorganizował pierwszy strażnik Vongoli – Damon Spade.

Zdradził pierwsze pokolenie Vongoli i Simona, a także przeżył i monitorował dobrobyt Vongoli przez całą ich historię, zmieniając ciała. Podczas walki między Rokudo Mukuro i Damonem Spade, ten ostatni schwytał prawdziwe ciało Rokudo Mukuro i uciekł z więzienia Vindici. Po pokonaniu głowy Simona, Emmy Kozato, bohaterowie mierzą się z Damonem Spade w nowym ciele.

Przed walką Vindici dowiadują się, że jeśli bohaterowie pokonają Damona Spade’a, Vindices uwolnią schwytanych bohaterów. Razem i dzięki darowi od pierwszego pokolenia bohaterowie pokonują Damona Spade’a. Vindici uwalniają wszystkich członków obu rodzin, w tym Rokudo Mukuro. Piąty łuk zaczyna się od pojawienia się Głowy Szachowej w grupowym śnie wszystkich Arcobalenos, siedmiorga najsilniejszych dzieci.

Szachowa głowa informuje, że jeden z nich może zostać odklęty, aby wybrać, kto dokładnie będzie prowadził bitwę reprezentantów. Każdy Arcobaleno będzie miał 7 Reprezentantów, 6 Normalnych i 1 Bossa, a także będzie miał 3 minuty na usunięcie Klątwy. Arcobaleno zbiera dla siebie drużyny, mówiąc, że to Chesshead przeklął i uczynił ich dziećmi.

Podczas bitew pojawiają się Vindice i zabierają chmury z zespołu Arcobaleno – Strażnicy Czaszek, aby wziąć udział w bitwach przedstawicieli i zająć ich miejsce. Własny zegarek Czaszki należy do małego Vindice o imieniu Bermudy. Od razu Vindice atakują przedstawicieli innych drużyn w przerwie między walkami, aby zniszczyć zegar.

Podczas bitwy bohaterowie dowiadują się, że Vindici to zombie. Następnie Bermudy zapraszają Reborna i Tsunę do rozmowy i ujawniają, że bitwa reprezentantów jest jednym ze sposobów wyboru kandydatów do nowego Arcobaleno Seven. Wszyscy starzy Arcobalenos staną się żywymi trupami jak Vindici. Dlatego Bermudy zapraszają Reborna do przyłączenia się do niego przeciwko Chesshead.

Tsuna rezygnuje z tego wszystkiego i postanawia sam uratować Reborn. Tsuna korzysta z pomocy Talbo, łączy siły z resztą drużyn i maszeruje na Bermudy. Walka okazała się trudna, drużyna Tsunu nie doceniła potęgi Jaegera, a on prawie zabił wszystkich bohaterów. Bermudy przyszły z pomocą Jaegerowi z tymczasowym zniesieniem klątwy, która została pokonana przez Tsunę przy użyciu ostatniego trybu testamentu śmierci, ujawniając tajemnicę mocy Bermudów.

Na końcu pojawia się Chesshead, opowiadający historię powstania tri-ni-sette. Tsunu przekonuje Chesshead i Bermudy do zawarcia sojuszu i przerwania błędnego koła Arcobaleno. Chesshead usuwa klątwę z Arcobaleno i odchodzi.

W ostatnim wątku Reborn zbliża się do Tsuny, zmuszając go do dokonania ostatecznego wyboru, by zostać dziesiątym szefem Vongoli, ale Sawada odmawia dołączenia do mafii, więc Reborn go opuszcza. Tydzień później Tsuna zdaje sobie sprawę, że pomimo wszystkich bitew nic się nie zmieniło. Wciąż jest taki sam jak na początku. Reborn powraca, tym razem mówiąc, że uczyni z Tsuny Neo-Vongola Primo, co jest zasadniczo tym samym, co zostanie dziesiątym bossem.

Jeśli chodzi o 203 odcinki anime, to można je oglądać w kolejności, w jakiej zostały wydane. Odrodzony! ma bardzo mały procent wypełniaczy, dzięki czemu można bez problemu oglądać większość programu. Jeśli jednak chcesz pominąć wypełniacze, odcinki, o których mowa, to 56, 97, 119, 142-154, 177-189, podczas gdy odcinki 141, 155 i 190 to mieszane odcinki wypełniacza/kanonu.

„Odrodzenie Katekyo Hitmana! Specjalne” (ONA, 2010)

Ten samodzielny odcinek OVA śledzi głównych bohaterów, którzy odwiedzają różne turystyczne miejsca w Japonii. Nie jest w żaden sposób powiązany z główną fabułą i jest bardziej zabawną wycieczką niż cokolwiek innego.

„Odrodzenie Katekyo Hitmana! x ēlDLIVE Special” (specjalne, 2016)

Ten film z anime w koszulce jest właściwie współpracą między Odrodzony! oraz ēlLIVE, obie serie napisane i stworzone przez Akirę Amano. W nim główni bohaterowie obu serii spotykają się w samodzielnej historii niezwiązanej z żadną z wątków.

Czy ten post był pomocny?