Skip to content

Zamówienie zegarka Hajime no Ippo: w tym OVA i oferty specjalne

31 de październik de 2022
dasdqweqwd

W tym artykule przedstawimy Ci dokładny wgląd w Hajime no Ippo seria anime. Otrzymasz wszystkie niezbędne informacje, a także kompletny przewodnik po obejrzeniu całej serii, w tym czterech filmów anime, które są częścią serii. Zacznijmy więc od zamówienia zegarka Hajime no Ippo.

Hajime no Ippo to manga stworzona przez George’a Morikawę, która jest kroniką początków i rozwoju licealisty Ippo Makunouchiego w świecie profesjonalnego boksu. Manga została opublikowana od 11 października 1989 przez Kōdansha in Tygodniowy magazyn Shoneni składa się z 135 tankōbon od sierpnia 2022. Manga zdobyła nagrodę Kōdansha manga 1991 w shōnen Kategoria.

76-odcinkowa adaptacja anime (obejmująca pierwsze 30 tomów mangi) została wykonana przez Madhouse i wyemitowana w Nippon Television między październikiem 2000 a marcem 2002. 26-odcinkowy drugi sezon zatytułowany Hajime no Ippo: New Challenger został później wyemitowany między styczniem 2009 i 30 czerwca 2009. Trzeci sezon 25 odcinków nazwany Hajime no Ippo: Powstanie emitowany od października 2013 do marca 2014. Film animowany, Droga Mistrzaoraz OVA, „Mashiba vs. Kimura”, również powstały w 2003 roku, jako część scenariusza kontynuacji adaptacji.

Hajime no Ippo obejrzyj kolejność według daty wydania

W tej sekcji przedstawimy przegląd Hajime no Ippo działa w odpowiedniej kolejności wydania:

 1. Hajime no IppoSezon 1 (anime, 2000-2002)
 2. Hajime no Ippo: „Pięść Boksera” (specjalne, 2003)
 3. Hajime no Ippo: „Champion Road” (film telewizyjny, 2003)
 4. Hajime no Ippo: „Mashiba kontra Kimura” (OVA, 2003)
 5. Hajime no Ippo: nowy pretendentSezon 2 (anime, 2009)
 6. Hajime no Ippo: PowstanieSezon 3 (anime, 2013-2014)

W dalszej części tego artykułu podpowiemy, jak należy oglądać serial w porządku chronologicznym.

Hajime no Ippo chronologiczna kolejność zegarków

W tej sekcji przedstawimy chronologiczny przegląd omawianych prac. Dobrą rzeczą jest to, że kolejność wydania pokrywa się prawie całkowicie z kolejnością chronologiczną, więc zaczynamy:

Hajime no Ippo: „Pięść Boksera” (specjalne, 2003)

Ten odcinek opowiada o początkach cudownego Takamury. Widzimy, jak trener spotyka przyszłego mistrza na ulicy. Stary Kamogawa jednym ciosem wiedział, że ten człowiek może zostać najlepszym, może nawet Mistrzem Świata. Trener sprawia, że ​​ten leniwy Takamura znosi szalony trening, wierzył, że boks to tylko brutalny sport, w którym wszystko, co musisz zrobić, to uderzać, uderzać i uderzać ponownie.

Szybko zorientował się, że ten sport wymaga wielu innych rzeczy, wytrzymałości, techniki, a przede wszystkim inteligencji. Po długich tygodniach wysiłku, w szczególności nauki używania lewej pięści przez wiele godzin, biegania przez wiele mil, wspinania się na wzgórza, ciągnąc skuter trenera itp. Wreszcie nadchodzi dzień pierwszego meczu Takamury.

ZWIĄZANE Z:

20 najlepszych boksowych anime w rankingu

Jego pierwszym przeciwnikiem, Sakura, jest młody zawodowy bokser, ale spotkanie z Mamoru zaszkodzi jego karierze. Rzeczywiście, w mniej niż minutę Takamura uświadamia sobie cel ćwiczeń, które zlecił mu trener i które uznał za bezużyteczne. Jego prędkość wzrosła dziesięciokrotnie, lewa poprawiła się, a prawa pozwoli mu znokautować przeciwnika już po kilku sekundach…

Hajime no IppoSezon 1 (anime, 2000-2002)

Zamówienie zegarka Hajime no Ippo: w tym OVA i oferty specjalne

Ippo Makunouchi, młody student, pomaga matce w rodzinnym sklepie wędkarskim, niosąc na łodzi kilka pudełek i żegna wszystkich na kolejny dzień ciężkiej pracy. Następnego dnia w szkole zostaje zaproszony do obejrzenia filmu z kolegami z klasy. Cieszy się z zaproszenia, ale odmawia, ponieważ musi pomóc w sklepie. Następnie słyszy, jak koledzy z klasy żartują z niego i wraca do domu zasmucony.

W drodze powrotnej słyszy za sobą swoich kolegów z klasy: Umezawę i jego sługusów. Po wyszydzeniu Ippo z powodu „jego robaczego smrodu”, kopnęli go pod mostem i zaczęli go kopać. Sugeruje, że matka Ippo musi śmierdzieć jak on, co powoduje, że Ippo patrzy na niego. Szkolny tyran pokazał młodzieńcowi, że mu się to nie podoba, i zadał mu kolejny cios.

Gdy kontynuują, mężczyzna nagle przebiega obok i rusza na ratunek Ippo. Umezawa i jego grupa próbują go zaatakować, ale z łatwością unika ich ciosów i kradnie im guziki mundurów. Ta akcja ich zszokowała i dlatego postanowili uciekać. Młody człowiek w złym stanie spojrzał na swojego „zbawiciela”, wyraził ulgę i powiedział tylko jedno słowo: niewiarygodne.

ZWIĄZANE Z:

50 najlepszych bijatyk anime, które musisz sprawdzić w 2022 roku

Później zemdlał. Kiedy się obudził, Ippo znalazł się w klubie bokserskim: Club Kamogawa. Takamura, człowiek, który go uratował, mówi mu, że przywiózł go tutaj, by wyleczyć jego rany i szybko każe mu wrócić do domu, ponieważ nie lubi ludzi, którzy zostają uderzeni bez reakcji. Smutny i przygnębiony Makunouchi odchodzi z płaczem.

Takamura poruszył się, dogonił go i zaoferował mu szansę uderzenia w worek treningowy. Pierwszy cios Ippo był bardzo słaby, ale po kilku wyjaśnieniach profesjonalnego boksera, ponownie spróbował szczęścia i wymierzył cios, ujawniając swoją niszczycielską siłę…

Hajime no Ippo: „Mashiba kontra Kimura” (OVA, 2003)

Zamówienie zegarka Hajime no Ippo: w tym OVA i oferty specjalne

Tatsuya Kimura ma wreszcie swój mecz o mistrzostwo na corocznym Karnawale Mistrzów. Teraz jednak musi zmierzyć się z intensywnym mistrzem juniorów wagi lekkiej JBC w Grim Reaper Ryō Mashiba, przeciwnikowi, którego nawet Ippo walczył z pokonaniem w turnieju Rookie King.

Aby wygrać, Kimura potrzebuje pomocy przeciwnika, który przegrał z Mashibą w tym samym turnieju Rookie King w przeszłości, Ichiro Miyata. Czy Miyata będzie gotowy do pomocy, gdy będzie miał nadchodzący mecz o tytuł wagi piórkowej OPBF? Czy Kimura może zrobić to, czego potrzeba?

Hajime no Ippo: „Champion Road” (film telewizyjny, 2003)

Zamówienie zegarka Hajime no Ippo: w tym OVA i oferty specjalne

Pierwsza walka Ippo w obronie pasa wagi piórkowej była bliska. W ten sposób Ippo i trener Kamogawa ćwiczyli i ćwiczyli do dnia, w którym mieli walczyć. Wszyscy przyszli tego dnia, ale dla Ippo nie miało to znaczenia poza tym, że czuł się pod presją. Pod presją Kazuki Sanada (były mistrz) i lekarz odczuli już presję ze strony Ippo. To zaskoczyło Ippo i Sanada użył Hien.

Ale w końcu Dankichi Hama powiedział Sanadzie o śmiercionośnej technice. Sanada wstał i uniknął wszystkich ataków Ippo, co spowodowało, że Sanada uderzyła Ippo w brzuch. Trener Kamogawa zobaczył, co robi, a Ippo wyjaśnił, co robi, a to, co robi, to bardzo osłabia nogi. Ale potem Ippo nie mógł wstać, dopóki nie powiedział trenerowi Kamogawie, żeby poklepał go po plecach, żeby obudzić nogi.

ZWIĄZANE Z:

15 najlepszych anime, takich jak Baki, które musisz obejrzeć

Kiedy Kamogawa rzeczywiście klepnął go w plecy, Ippo natychmiast wstał, pojechał do Sanady i wykonał Gazelle Punch na finisz, a następnie wykonał Dempsey Roll. W roli Dempseya uderzył go kilka razy, ale zawsze był na nogach. I właśnie gdy Sanada miał znokautować Ippo, zamarł i upadł na ziemię. Kiedy upadł na ziemię, sędzia zatrzymał liczenie i Ippo skutecznie obronił pas.

Hajime no Ippo: nowy pretendentSezon 2 (anime, 2009)

Zamówienie zegarka Hajime no Ippo: w tym OVA i oferty specjalne

Pierwszy odcinek sezonu 2 zaczyna się od spojrzenia wstecz na ostatnie momenty Droga Mistrza Walka OVA między Ippo a Sanadą. Po zaciętej walce Ippo zwycięża w swojej pierwszej obronie tytułu. Następnie odkrywamy znajomego Ippo, który jak wcześniej pomagał swojej matce w prowadzeniu rodzinnego biznesu wynajmu łodzi rybackich.

Zmieniła się tylko jedna rzecz, jest teraz uznawany za potwierdzonego mistrza, którego status jest trudny do przyjęcia. W klubie Kamogawa znajdziemy cały fajny zespół: trener Kamogawa, Takamura, Aoki i Kimura. Podczas krótkiego wywiadu ze swoimi asystentami Yagim i Shinodą trener ogłasza cel: oczekuje, że jego bokserzy osiągną nowe wyżyny i rezerwuje dla nich najbardziej rygorystyczny trening, aby to osiągnąć.

Pod prysznicem Takamura i Aoki naganiają Ippo na jego związek z Kumi i radzą mu, aby wykorzystał rosnącą sławę i wyznał swoje uczucia. Po powrocie spod prysznica zastają Kimurę przygotowującą się do pójścia na mecz treningowy. A jego przeciwnikiem jest nikt inny jak Miyata! Ten, zajmujący 1. miejsce w rankingu OBPF, szykuje się do zmierzenia się z mistrzem.

ZWIĄZANE Z:

15 najlepszych programów anime, takich jak Tekken: Bloodline, które musisz obejrzeć

Ippo wspomina wtedy ich spotkanie, ich rekord pozostały po jednym zwycięstwie, jednej porażce każdego i pięknie, które sobie obiecali. Obietnica, która jak wspólny wątek popycha ich do przodu i przezwyciężania samych siebie w toku walk, by w końcu móc ją uszanować.

Kimura i Miyata zaczynają sparować. Oczywiste jest, że coś nie jest normalne. Kimura udaje się powalić Miyatę 3 razy z rzędu i jest to tak łatwe, że prosi go, aby się nie powstrzymywał. Niestety Miyata daje z siebie wszystko. Ale jak jego ojciec wyjaśnia Kimurze, staje twarzą w twarz z fizycznie upośledzonym bokserem. Wszystko to za sprawą drakońskiej diety, wypychającej jego ciało poza jego granice.

Obaj zgadzają się, że Miyata może wyrazić swój pełny talent w innej kategorii wagowej. Miyata przerywa dyskusję i mówi im, że na ringu zmusi ich do połknięcia słów i zobaczy, że pomimo tego, że fizycznie go osłabia, jego dieta sprawia, że ​​jego ciosy są ostrzejsze i rozwija koncentrację…

Hajime no Ippo: PowstanieSezon 3 (anime, 2013-2014)

Zamówienie zegarka Hajime no Ippo: w tym OVA i oferty specjalne

Tej nocy łódź zatonęła w morzu, a Kazuo Makunouchi, zdecydowany uratować wszystkich, poświęcił życie dla swoich towarzyszy. Scena pokazuje następnie pogrzeb Kazuo, po którym Ippo nie godzi się ze śmiercią ojca, dopóki nie znajdzie kapelusza ojca prowadzącego go do portu. W tym momencie Hiroko zdobywa licencję na łódź i rozpoczyna działalność.

Sezon zaczyna się, gdy Ippo na nowo przeżywa wspomnienia swojego ojca, dzieciństwa i obietnicy, którą złożyli z ojcem. Ippo i Kamogawa rozpoczynają intensywny trening do kolejnej obrony tytułu. Iwao Shimabukuro jest pokazywany pod wodą przez 13 minut, po czym rozmawia ze swoim trenerem o Ippo io tym, jak zaciągnie go w głębiny morza i zniszczy Dempsey Roll.

Krótko mówiąc, zawiera Karnawał Mistrzów, w którym Shimabukuro i Ippo rywalizują o tytuł. To pierwszy raz, kiedy Ippo musi walczyć z kimś mniejszym od niego i prawdopodobnie silniejszym. Walka rozpoczęła się powoli, obaj zawodnicy byli bardzo ostrożni, a Ippo był pierwszym bokserem, który zadał cios. Wkrótce Shimabukuro wciąga Ippo z powrotem w róg i rozpoczyna bójkę w rogu.

Ippo jest szybko zaskoczony, gdy Shimabukuro używa Gazelle Punch na Ippo. Ippo wkrótce zostaje pokonany i wymaga pełnej walki wręcz. Obaj bokserzy uderzają w środek ringu, obaj wyrównani, kończąc pierwszą rundę. Rozpoczyna się druga runda i Shimabukuro jest przekonany, że zaciągnie Ippo na dno morza.

Przechodzi do rundy piątej, gdy obaj bokserzy wciąż są wyrównani, a Ippo uderza Shimabukuro czystym podbródkiem i zaporą, której Shimabukuro kontruje. Twarz Ippo robi się sina od sinicy w połowie walki…

 • Artur S. Poe

  Artur S. Poe

  Artur S. Poe

  Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?