Skip to content

Zagadka Ariego Emanuela: co robić po tym, jak szef UFC przyłapany na wideo bijącym żonę

4 de styczeń de 2023
ari

Dyrektor generalny Endeavour, Ari Emanuel, często stawiał na moralne wyżyny, budując Endeavour, ostatnio wzywając firmy robiące interesy z Kanye Westem, aby zakończyły relacje z raperem po antysemickiej tyradzie. W 2010 roku zerwał kontakty z klientem WME Melem Gibsonem po rasistowskich obelgach. Teraz staje przed zagadką dotyczącą klejnotu koronnego swojej firmy, UFC, którego długoletni dyrektor generalny, Dana White, był widziany na dość szokującym wideo, które wyciekło, jak uderza swoją żonę w sylwestra.

Ani Endeavour, ani Emanuel nie odważyli się jeszcze na White’a, a przedstawiciele Endeavour nie byli od razu dostępni do komentowania w środę.

Na Kanye West Emanuel był obserwatorem. Sytuacja białych jest bliżej domu.

Nagranie wideo opublikowane przez TMZ z kłótni na balkonie apartamentu dla VIP-ów w klubie nocnym Cabo San Lucas w Meksyku pokazuje, jak żona White’a, Anne, uderza go po tym, jak złapał ją za nadgarstek. Następnie White uderza swoją żonę w twarz w odpowiedzi, zanim para zostanie rozdzielona przez innych imprezowiczów. Zobacz link TMZ tutaj.

White powiedział, że on i jego żona przeprosili się nawzajem i powiedział TMZ, że „w grę wchodziło dużo alkoholu, ale to nie jest wymówka”.

„Słyszeliście, jak mówię od lat, nigdy nie ma usprawiedliwienia dla faceta, żeby położył ręce na kobiecie”.

Jego żona Anne powiedziała w oświadczeniu: „Dana i ja jesteśmy małżeństwem od prawie 30 lat. Niestety, oboje wypiliśmy za dużo w sylwestra i sprawy wymknęły się spod kontroli po obu stronach. Omówiliśmy to jako rodzina i przeprosiliśmy się nawzajem. Mam tylko nadzieję, że ludzie będą szanować naszą prywatność dla dobra naszych dzieci”.

Znana UFC generuje przychody i zyski swojej firmy macierzystej, która weszła na giełdę w zeszłym roku. Akcje Endeavour gwałtownie spadły wczoraj po pojawieniu się wideo, zamykając się o ponad 5%, wyprzedzając straty na szerszym rynku. Akcje nieco się dziś odrobiły i zmieniają właściciela po cenie 21,95 USD, co oznacza wzrost o około 3,5%.

Endeavour jest właścicielem 100% udziałów w UFC, której White przewodzi od 2001 roku. Jest lukratywny w czasach, gdy prawa sportowe są bardzo poszukiwane, a ceny transakcji wciąż rosną. W trzecim kwartale zakończonym w listopadzie, dział Owned Sports Properties firmy Endeavour, kierowany przez UFC, odnotował wzrost sprzedaży o 39% w porównaniu z rokiem poprzednim do 402 milionów dolarów, dzięki wyższym opłatom za prawa medialne oraz przychodom z wydarzeń na żywo, partnerstw, produktów konsumenckich i licencji. Zysk operacyjny w wysokości 196 mln USD wzrósł o 45% rok do roku.

Tej jesieni Emanuel był bardzo głośny w stosunku do Kanye Westa, napisał serię artykułów potępiających niesławny tweet rapera „Death Con 3”, po czym podwoił swoje twierdzenia o rzekomym maltretowaniu przez Żydów. W październiku Emanuel napisał w „Financial Times”, że „Ci, którzy nadal robią interesy z Westem, wystawiają publiczność na jego niewłaściwą nienawiść. Nigdzie nie powinno być tolerancji dla antysemityzmu Zachodu”.

„To moment w historii, w którym stawka jest wysoka, a otwartość na nasze wartości i życie zgodnie z nimi jest niezbędne. Milczenie i bezczynność nie wchodzą w grę”.

Podążył za tym grudniowym artykułem dla swojej gazety z rodzinnego miasta, The Trybuna Chicagowskawzywając „kreskówkowy pokaz klaunów Kanye”, Dave’a Chappelle’a, Partię Republikańską i Donalda Trumpa za „normalizację białej supremacji, antysemityzmu i rasizmu” w Ameryce.

O Gibsonie Emanuel napisał: „Życzę Melowi Gibsonowi dobrze w radzeniu sobie z jego alkoholizmem, ale alkoholizm nie usprawiedliwia rasizmu i antysemityzmu”. Gibson został aresztowany w 2006 roku po antysemickiej, seksistowskiej tyradzie.

Przemoc domowa była również problemem zawodowych sportowców i kadry kierowniczej.

W 2014 roku biegacz Baltimore Ravens, Ray Rice, został zawieszony w NFL po incydencie w hotelu Atlantic City, gdzie uderzył swoją narzeczoną Janay Palmer i wyciągnął ją z windy. Wyrok, stosunkowo łagodny, w dwóch meczach, spotkał się z intensywnym sprzeciwem, gdy wideo z wydarzenia stało się wirusowe. Wytyczne NFL dotyczące przemocy domowej zostały zaostrzone. Rice odwołał się od zawieszenia i zostało ono uchylone, ale żadna drużyna go nie podpisała, a on oficjalnie ogłosił koniec kariery piłkarskiej w 2018 roku. Wsparcie Palmera, który ożenił się i ma rodzinę z Rice, nie wystarczyło, aby uratować jego karierę.

W październiku Chris Albrecht został zwolniony i oczekuje się, że opuści stanowisko prezesa Legendary Television po tym, jak nowe szczegóły z jego dni w HBO pojawiły się w książce It’s Not TV: The Spectacular Rise, Revolution, and Future of HBO autorstwa Felixa Gillette’a i Jana Koblina. Opisuje, jak Albrecht rzekomo udusił byłego dyrektora HBO, Sashę Emerson, latem 1991 roku – kilka miesięcy po tym, jak zakończyli romans za obopólną zgodą, gdy oboje byli małżeństwem. Rzecznik Albrechta zaprzeczył, że incydent miał miejsce. Raport policyjny nie został złożony. Książka mówi, że Emerson przeszedł przez mediację z HBO i zawarł ugodę przed opuszczeniem sieci.

Czy ten post był pomocny?