Skip to content

Yuta kontra Satoru Gojō: Kto wygrałby i dlaczego?

30 de lipiec de 2022
YOvSG

Jujutsu Kaisen słynie z potężnych postaci i wspaniałych walk, z których niektóre należą do najlepszych animowanych w historii anime. Drugi sezon jest w drodze po premierze pierwszego jakiś czas temu, a prequel stał się wielkim sukcesem, a gdy na to czekamy, postanowiliśmy porównać dwie niezwykle potężne postacie z serialu. Jednym z nich jest Yuta Okkotsu, bohater Jujutsu Kaisen 0 filmu i obecnie bardzo ważną postacią mangi, podczas gdy drugą jest Satoru Gojō, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Kto by wygrał? Czytaj dalej aby się dowiedzieć.

Pomimo mocy Yuty, Satoru Gojō wciąż będzie w stanie go pokonać. Obezwładniony czy nie, Satoru Gojō jest bez wątpienia najsilniejszy Jujutsu Kaisen charakter, jak sam stwierdził, że mógłby pokonać nawet w pełni potężną Sukunę. Z drugiej strony Yuta jest szanowana przez Gojō, który uważa go za swojego jedynego potencjalny następca.

Teraz, gdy masz już skróconą wersję odpowiedzi, reszta artykułu zostanie podzielona na trzy sekcje, z których dwie pierwsze przedstawiają postacie, ich moce i zdolności. Na koniec przedstawimy nasz ostateczny werdykt i wyjaśnienie, dlaczego Satoru Gojō wygrało z Yutą Okkotsu.

Ogólne umiejętności

Yuta jest jedną z czterech egzorcystów klasy S uznanych przez Szkołę Egzorcyzmów. Będąc nawiedzanym przez ducha Riki (którego nieumyślnie przeklął), Yuta został natychmiast zarejestrowany jako klasa S ze względu na ogromną moc Riki. Pozornie pokonał wszystkich uczniów Kioto w 29. Turnieju i był w stanie pokonać Suguru po uwolnieniu Ograniczników Mocy Riki. Satoru stwierdził, że Yuta ma potencjał, by go przewyższyć.

Podczas konfrontacji z Yuji Itadori, Naoyą Zen’in i Choso, dwóch ostatnich wysokopoziomowych użytkowników egzorcyzmów uznało, że Yuta był znacznie potężniejszy od nich. Szczególnie Naoya, który szczyci się swoimi umiejętnościami, szybko sprzymierza się z Yutą, aby uniknąć potencjalnego konfliktu. Choso poradził Yuji, aby uciekał za wszelką cenę, ponieważ walka z Yutą zapewniłaby mu śmierć, porównując jego siłę do Satoru. Jednak Yuta ujawnia, że ​​jest raczej słabą osobą i brakuje mu siły, co rekompensuje wzmacniając się Ciemną Energią.

Mówi się, że Satoru jest jednym z, jeśli nie najpotężniejszym czarownikiem w serii, dzierżącym zarówno ogromne ilości przeklętej energii, jak i niebezpiecznie potężną technikę. Jako uczeń, zarówno Satoru, jak i Suguru byli uważani za „najsilniejszych”, zdolnych do pokonania doświadczonych i starszych Klątw i Czarodziejów Jujutsu.

Po uświadomieniu sobie prawdziwej mocy swoich mocy i udoskonaleniu ich, moc Satoru znacznie wzrosła do tego stopnia, że ​​był w stanie pokonać Tojiego Fushiguro, który wcześniej mógł z łatwością obezwładnić Satoru i Suguru. Dorastając, przyćmił moc Suguru, przy czym ten ostatni przyznał, że Satoru naprawdę stał się „jedynym najsilniejszym”. Suguru stwierdził również, że Satoru miał zdolność do zabicia całej ludzkości w pojedynkę, podczas gdy nie mógł.

Ogólnie rzecz biorąc, ma sens, że nauczyciel jest silniejszy niż uczeń. W tej chwili Gojō jest wciąż lepszy w tej kategorii i chociaż Yuto może go kiedyś przewyższyć, Gojō w tym momencie ma rację.

Punkty: Yuta 0, Gojō 1

Jujutsu

Moc Yuty pochodzi z jego relacji z Sugawara no Michizane, ale po raz pierwszy zamanifestowała się, gdy przekształcił Rikę w mściwego ducha. Rika stała się tak potężnym duchem, że Suguru, zapalony kolekcjoner potężnych plag, nazwał ją „Królową Plag”. Jako cep Rika ma nieograniczoną czarną energię, którą można ukształtować w dowolną technikę.

Kontrolując pełną moc Riki, Yuta przeprowadza egzorcyzmy na wysokim poziomie, mimo że jest nowicjuszką. Rzeczywiście, jako ktoś, kto dopiero niedawno studiował egzorcyzmy, Yuta musiał jeszcze nauczyć się kontrolować swoją mroczną energię. Szybko nauczył się kierować część tego na swój pierścień lub katanę, ale często polegał na pełnej mocy Riki, zamiast precyzyjnie kontrolować ją samodzielnie.

Chociaż klątwa Riki oderwała się od niego, Yuta zachował ogromną ilość Ciemnej Energii. Przyznał, że ilość jego Ciemnej Energii była nawet większa niż Satoru. Jednak energia Yuty wyczerpuje się znacznie szybciej, w przeciwieństwie do jego nauczyciela, który doskonale radzi sobie z wydatkami energii dzięki swojemu Szóstemu Oku.

Po roku spędzonym za granicą, Yuta wrócił do Japonii, mając znacznie większą kontrolę nad swoją mroczną energią. Nadrabiał swój brak siły fizycznej, wzmacniając całe swoje ciało i broń ciągłym strumieniem Ciemnej Energii podczas swoich walk. Ten stan znacznie zwiększa jego siłę i szybkość oraz sprawia, że ​​jego przeciwnicy nie są w stanie odczytać jego przepływów energii, a tym samym przewidzieć jego ruchy.

Każdy z ataków Yuty ma niesamowitą moc niszczącą i może ograniczyć do minimum wszystkie zadawane mu obrażenia. Upadając na ziemię wzmocnionym ciałem, Yuta może roztrzaskać ziemię, tworząc uderzenie. Dodatkowo, jego ulepszone umiejętności fizyczne są wzmocnione do tego stopnia, że ​​rywalizuje z naturalną sprawnością fizyczną Yujiego. Dorównuje również prędkości błyskawicy Yujiego, gdy niesie katanę. Rzucił nawet samochodem w Yujiego po tym, jak ten pierwszy rzucił pierwszym.

Satoru jest znany w społeczeństwie egzorcystów jako najpotężniejszy egzorcysta. Otrzymał ten pseudonim z powodu ogromnej ilości energii okultystycznej i potężnych technik, które posiada. Energia okultystyczna Satoru jest wystarczająco duża, aby używać Ekspansji Terytorium wiele razy dziennie, w przeciwieństwie do innych egzorcystów.

Ma doskonałą kontrolę nad swoją okultystyczną energią, będąc w stanie aktywować swoje rozszerzenie terytorium w ułamku sekundy, użyć zaklęcia odwracającego, a nawet połączyć pozytywną i negatywną energię okultystyczną.

To najważniejsza kategoria na tej liście, a Gojō wciąż jest na szczycie bez problemu. Potencjał Yuty z pewnością będzie rósł, ale dopóki nie osiągnie swojego szczytu, Gojō zdobywa punkty.

Punkty: Yuta 0, Gojō 2

Umiejętności walki

W latach szkolnych nie był znany z używania siły i był dość słaby w tej dziedzinie. Udowodnił nawet, że miał zbyt wiele komplikacji po próbie ucieczki, niosąc w ramionach Maki Zen’in i dwójkę innych dzieci. Wykazał się jednak niesamowitą zwinnością podczas walki wręcz, co pozwoliło mu zadawać przeciwnikowi różne, choć proste ciosy.

Jego poziom siły można znacznie zwiększyć, gdy zostanie poddany szalonym wybuchom. Od początku był pokazywany jako ktoś zbyt słaby i o małym oporze. Jednak po szkoleniu przez Maki Zen’ina, ulepszył poziom swojej wytrzymałości, pozwalając mu wytrzymać długie okresy walki, nawet jeśli jego ciało jest poważnie ranne.

Satoru Gojo, oprócz swojego przytłaczającego poziomu przeklętej energii, jest również niesamowicie potężnym mistrzem sztuk walki, z niezwykłą sprawnością fizyczną, która wspiera jego umiejętności. Był w stanie całkowicie obezwładnić Jogo w walce wręcz, dostarczając kilka precyzyjnych ataków na miejsca śmierci cepa.

Był nawet w stanie walczyć i w dużej mierze obezwładnił Jogo i Hanami w walce wręcz, łatwo kontrując ich ataki i zadając potężne ciosy, które szybko zmusiły ich do uległości.

Niespodzianka, niespodzianka, Gojō ponownie zdobywa punkty w tej kategorii. Yuta nie jest fizycznie imponującym wojownikiem, podczas gdy Gojō jest absolutną bestią, dlatego ten ostatni łatwo wygrywa.

Punkty: Yuta 0, Gojō 3

Szybkość i refleks

Posiada wysoki poziom szybkości, który zwykle działa na jego korzyść podczas różnych walk. Jego zwinność pozwala mu bardzo szybko poruszać się po polu bitwy i poruszać się po nim bez większego wysiłku. Jego prędkość jest ograniczona, gdy musi nosić innych w ramionach. Jego prędkość dramatycznie wzrasta, gdy jest poddawany swoim szalonym wybuchom, nawet będąc w stanie dorównać umiejętnościom Suguru Geto.

Oprócz swojej szybkości ma niesamowity refleks, który pozwala mu przez większość czasu szybko reagować i blokować potężne ataki przeciwników. Potrafi łączyć swoją szybkość i refleks, aby uniknąć śmiertelnych ataków.

ZWIĄZANE Z:

15 najsilniejszych postaci Jujutsu Kaisen (w rankingu)

Gojo ma ogromną prędkość, bez wysiłku nadąża za ruchami cepa klasy S i rzuca prawie niezauważalne ciosy i kopnięcia. Wykazano, że jest w stanie poruszać się szybciej, niż może dostrzec oko, iw swoim największym wyczynie szybkości pokonał dużą odległość od walki i wrócił na pole bitwy, dopóki jego przeciwnik nie zorientuje się, że odszedł.

W tej chwili jest to kategoria, w której Yuta jest najbliżej Gojō, ale nie przewyższa też jego szybkości. Wynik? Gojō również wygrywa tę kategorię, ponieważ Yuta ma jeszcze trochę pracy, aby go dogonić.

Punkty: Yuta 0, Gojō 4

Inteligencja

Jest młodym mężczyzną żywo zainteresowanym nauką i pokazał, że potrafi szybko przystosować się do nauk tokijskiej szkoły. Potrafi bardzo szybko przetworzyć zarówno swoje zajęcia praktyczne, jak i teoretyczne, umiejąc je zastosować podczas walki. Jednak ze względu na niski poziom wiedzy ma pewne problemy z pełnym radzeniem sobie z ogromną ilością przeklętej energii, którą posiada.

Dzięki umiejętności kopiowania cudzych technik jest w stanie posługiwać się różnymi rodzajami przeklętych technik. Pomimo tego, że nie wie, w jaki sposób pozyskuje informacje, aby użyć tych technik, wykazał, że jest w stanie wykorzystać je z doskonałym skutkiem.

Yuta kontra Satoru Gojō: Kto wygrałby i dlaczego?

Satoru okazał się dość taktyczny i pokazał, że jest w stanie rozgryźć, co planuje jego przeciwnik, mając wystarczającą ilość informacji. Wykazano również, że jest niezwykle elastyczny w stosunku do praktycznie każdego wroga, z którym do tej pory miał do czynienia, wiedząc dokładnie, co zrobić, aby przeciwdziałać ich technikom i ich pokonać.

Chociaż Yuta nie jest mniej inteligentny niż Gojō, Gojō ma znacznie większe doświadczenie niż Yuta i z łatwością wymanewrowałby go w walce, znajdując sposób na ujarzmienie jego mocy i umiejętności.

Punkty: Yuta 0, Gojō 5

Czy Yuta jest silniejszy od Gojō?

A teraz najważniejsza i najciekawsza część naszego artykułu – analiza. Tutaj wykorzystamy to, czego dowiedzieliśmy się o tych dwóch postaciach i przeanalizujemy, jak wszystkie te fakty pomogłyby (lub nie) im w walce ze sobą. Kontynuujmy.

Yuta kontra Satoru Gojō: Kto wygrałby i dlaczego?

Odpowiedź na to pytanie jest w tej chwili dość prosta, ponieważ Gojō jest rzeczywiście silniejszy niż Yuta. Yuta sam przyznał, że nie jest wojownikiem, ale ma w sobie tyle Przeklętej Energii, że jest odpowiednim zagrożeniem dla każdego. Sam Gojō dostrzegł to i uznał potencjał Yuty, stwierdzając nawet, że Yuta może go kiedyś przewyższyć. Nigdy nie powiedział czegoś podobnego o nikim innym (powiedział, że mógłby pokonać w pełni potężną Sukunę, chociaż musiałby włożyć trochę wysiłku).

I chociaż jest to absolutnie prawdziwe w odniesieniu do przyszłości, Yuta wciąż nie jest na poziomie Gojō. Gojō ma więcej doświadczenia i lepiej używa swoich mocy, co bez wątpienia stawia go ponad Yutą. Yuta jest prawdopodobnie najsilniejszy wśród uczniów, ale zajmie mu trochę więcej czasu, zanim ostatecznie przewyższy swojego mentora. Nie jesteśmy pewni, czy tak się stanie, ale nie możemy się doczekać, aby to zobaczyć; na razie Gojō wyraźnie bierze to.

Czy ten post był pomocny?