Skip to content

Luke Skywalker kontra Anakin Skywalker: kto wygrałby i dlaczego?

26 de lipiec de 2022
Luke Skywalker vs. Anakin Skywalker Who Would Win Why

Wszyscy wiemy, że Luke Skywalker był w stanie pokonać Dartha Vadera i pozwolił swojemu ojcu wypełnić swój obowiązek jako przepowiedzianego Wybrańca, zabijając Imperatora. Niemniej jednak wiemy również, że w szczytowym momencie Anakin Skywalker miał potencjał, aby stać się najsilniejszym istniejącym użytkownikiem Mocy. Ale co by było, gdyby Luke musiał walczyć z Anakinem zamiast z Darthem Vaderem. Kto wygrałby bitwę między Lukiem Skywalkerem a Anakinem Skywalkerem?

Podczas gdy Anakin jest silniejszy pod względem umiejętności i czystej mocy, Luke wygra bitwę ze swoim ojcem, ponieważ ma więcej cierpliwości i dyscypliny. Podczas wielu bitew jedynym powodem przegranej Anakina był brak cierpliwości i dyscypliny. W rezultacie Luke mógł to wykorzystać na swoją korzyść.

W walce surowa siła i umiejętności nie zawsze pozwolą wygrać. Bez względu na to, jak silny był Anakin, nigdy nie był najmądrzejszym ani najbardziej zdyscyplinowanym użytkownikiem Mocy i to zawsze było jego upadkiem we wszystkich przegranych walkach. W związku z tym spójrzmy, kto między Lukiem a Anakinem wygra walkę i dlaczego tak się dzieje.

Umiejętności miecza świetlnego

Anakin był mistrzem szermierki w swoim czasie i prawdopodobnie był za Yodą i Mace Windu pod względem umiejętności pojedynkowania się mieczem świetlnym. Był mistrzem w Formie V, ponieważ żaden inny Jedi nie mógł dorównać jego umiejętnościom i okrucieństwu w tej formie. Używając tej formy, był w stanie pokazać swoją wszechstronność w walce i potrafił nawet biegle władać dwoma mieczami świetlnymi w walce. A jego umiejętności jako pojedynkującego się mieczem świetlnym pozwoliły mu pokonać hrabiego Dooku, jednego z najbardziej utalentowanych szermierzy w Gwiezdnych Wojnach.

Luke nigdy tak naprawdę nie miał stylu, który by lubił, ale w swoim czasie skutecznie używał Formy V i Formy VI. Był w stanie skutecznie wykorzystać swoje mistrzostwo w tych formach, aby pokonać Dartha Vadera i walczyć z Kylo Renem na równi. Pomimo tego, że nie walczy z taką zaciekłością, jaką mają inni użytkownicy Formy V, jest dość wyszkolony, biegły i zdyscyplinowany w walce. A to pozwoliło mu z łatwością pokonać cały pluton Mrocznych Żołnierzy, prawdopodobnie najsilniejszych żołnierzy w całej ciągłości Gwiezdnych Wojen.

ZWIĄZANE Z:

Dlaczego Reva oszczędziła Luke’a Skywalkera?

Pomimo faktu, że Luke był w stanie wykazać się wyjątkowymi umiejętnościami w posługiwaniu się mieczem świetlnym, Anakin był bardziej utalentowanym szermierzem z tej dwójki, zwłaszcza zanim został Darthem Vaderem, ponieważ mógł z łatwością wykorzystywać wirujące ruchy i kontry przeciwko swoim przeciwnikom.

Łukasza 0, Anakina 1

Moce Mocy

Anakin miał największy potencjał spośród wszystkich użytkowników Mocy, jeśli chodzi o jego połączenie z Mocą, a to oznacza, że ​​był wyjątkowo silny w Mocy. George Lucas powiedział kiedyś, że mógłby być dwa razy silniejszy od Palpatine’a, gdyby nie został poważnie ranny z rąk Obi-Wana. Niemniej jednak, mimo że nie był w stanie osiągnąć swojego pełnego potencjału, nadal był bardzo niebezpieczny, jeśli chodzi o jego moce, ponieważ mógł używać Mocy do odbijania mieczy świetlnych, a nawet zdalnie używać opatentowanego dławika Mocy.

Luke Skywalker kontra Anakin Skywalker: kto wygrałby i dlaczego?

Luke, biorąc pod uwagę, że był bezpośrednim potomkiem Wybrańca, był również wyjątkowo obdarzony Mocą i miał z nią połączenie prawie tak silne jak jego ojca. Mógł z łatwością używać Mocy do poruszania myśliwców. Ale jego największym wyczynem w całej ciągłości Gwiezdnych Wojen był fakt, że był w stanie stworzyć projekcję siebie poprzez Moc, kiedy walczył zdalnie z Kylo Renem poprzez swoją projekcję, mimo że był od niego oddalony o lata świetlne.

Fakt, że Anakin był Wybrańcem, świadczy o jego wielkości jako użytkownika Mocy. Tymczasem sam Luke był również dość potężny w swojej sile wieku, chociaż może nie mieć takiego samego połączenia z Mocą, jak jego ojciec. W związku z tym nie możemy powiedzieć, który z nich jest lepszym użytkownikiem Force.

Łukasza 0, Anakina 1

Mądrość

Choć Anakin był potężny, nigdy nie był najmądrzejszym Jedi. Miał wiele słów mądrości dla Ahsoki, która sama stała się bardzo mądrą i utalentowaną użytkowniczką Mocy. Jednak to uparta natura Anakina często wpędzała go w kłopoty. Mimo że miał dar przewidywania w tym sensie, że potrafił użyć Mocy, by wyczuć niebezpieczeństwo, zawsze rzucał się w różne rzeczy z uporem, nawet nie myśląc najpierw o planie podejścia.

Luke odziedziczył swoją mądrość z nauk Obi-Wana i Yody, ponieważ stał się niesamowicie mądry, zwłaszcza gdy był mentorem Grogu podczas wydarzeń z Księgi Boby Fetta. Jego mądrość pozwoliła mu uniknąć popełnienia tego samego błędu, który kiedyś popełnili Jedi, w tym sensie, że był w stanie dać Grogu wybór zamiast narzucać mu swoje korzenie Jedi. Niemniej jednak nie był na tyle mądry, aby trzymać Kylo Rena z dala od ciemnej strony, a fakt, że wciąż musiał się wiele nauczyć, był widoczny, gdy Duch Mocy Yody pojawił się przed nim podczas wydarzeń z Gwiezdnych Wojen, odcinek VIII: Ostatni Jedi.

Luke Skywalker kontra Anakin Skywalker: kto wygrałby i dlaczego?

Mimo że Luke nie był najmądrzejszym Jedi, wciąż był niesamowicie mądry w porównaniu z Anakinem, który nigdy nie był najmądrzejszym Jedi swoich czasów. Prawdopodobnie brak mądrości Anakina uniemożliwił mu zostanie Mistrzem Jedi.

Łukasza 1, Anakina 1

Cierpliwość i dyscyplina

Obi-Wan Kenobi zawsze mówił Anakinowi, żeby zachował cierpliwość, ponieważ zawsze był kimś, komu brakowało dyscypliny, by najpierw rozeznać się w sytuacji, zanim ruszy z uporem. To zawsze jego brak cierpliwości i dyscypliny prowadził do jego porażek, co widać było w retrospekcji pomiędzy nim a Obi-Wanem. Tymczasem w wydarzeniach z III części Gwiezdnych wojen: Zemsta Sithów to brak cierpliwości i dyscypliny doprowadził do jego porażki z rąk Obi-Wana, który nie był nawet tak potężny jak on.

Luke był tak samo niecierpliwy jak Anakin na początku swojego treningu, a Yoda szybko stracił dla niego nadzieję, gdy poczuł, że nie jest wystarczająco cierpliwy. Ale Luke szybko stał się niesamowicie cierpliwy i zdyscyplinowany po ukończeniu treningu Jedi z Yodą, ponieważ był w stanie dorównać okrucieństwu Dartha Vadera, stając się bardziej cierpliwym i zdyscyplinowanym wojownikiem. I to właśnie fakt, że był cierpliwy i zdyscyplinowany, sfrustrował Kylo Rena w ich ostatnim pojedynku w Ostatnim Jedi.

Luke Skywalker kontra Anakin Skywalker: kto wygrałby i dlaczego?

Straty Anakina zawsze można było przypisać jego brakowi cierpliwości. Przegrał z hrabią Dooku i Obi-Wanem, ponieważ rzucił się do rzeczy uparty i bez dyscypliny. Pod tym względem to właśnie ten brak cierpliwości doprowadził do jego upadku na ciemną stronę.

Łukasza 2, Anakina 1

Luke Skywalker kontra Anakin Skywalker: kto wygrałby i dlaczego

Jak wynika z faktu, że Luke jest bardziej cierpliwym i mądrzejszym Jedi, prawdopodobnie wygrałby walkę z Anakinem. Nie ma wątpliwości, że Anakin jest jednym z najpotężniejszych użytkowników Mocy wszechczasów i mógłby być najsilniejszy, gdyby pozwolono mu osiągnąć swój szczyt. Niemniej jednak sama siła nie pozwoliłaby mu wygrać walki z Lukiem, ponieważ sam Obi-Wan był w stanie wielokrotnie go pokonać z powodu braku cierpliwości i dyscypliny.

Luke kontra Anakin: kto jest silniejszy?

Jeśli chodzi o czystą moc, Anakin zawsze był silniejszym Jedi w porównaniu do Luke’a, ponieważ był Wybrańcem i był w stanie skompilować wyczyny i doświadczenia, o których Luke mógł tylko pomarzyć. Fakt, że Anakin był w stanie pokonać wielu różnych potężnych wojowników w czasie Wojen Klonów, świadczy o jego sile. I miał najwyższą liczbę Midi-chlorianów w historii.

ZWIĄZANE Z:

Anakin kontra Luke: kto jest najsilniejszym Skywalkerem?

Ale faktem jest, że pomimo tego, że był potężniejszy od Łukasza, nie miał mądrości i dyscypliny swojego syna. To zawsze była jego największa słabość, ponieważ zawsze rzucał się w sprawy z uporem, polegając bardziej na swoich emocjach niż na treningu i mądrości. I dlatego, bez względu na to, jak potężny może być Anakin, prawdopodobnie przegra z Lukiem w walce, tak jak dwukrotnie przegrał z Obi-Wanem.

Czy ten post był pomocny?