Skip to content

Yhwach kontra Ichibei: Kto wygrał walkę i czy naprawdę jest silniejszy?

27 de listopad de 2022
YhwachVIchibei

Liczba epickich pojedynków w Tite Kubo’s Wybielacz jest po prostu niesamowity i przez lata manga dostarczyła nam naprawdę niesamowitych walk. Niektóre z nich stały się nawet częścią historii anime. Ten pojedynek może nie należy do najbardziej znanych i najbardziej epickich w serii, ale zajmuje ważne miejsce w historii i skupia się na dwóch niezwykle ważnych postaciach z serii Bleach. Jednym z nich jest legendarny przywódca Dywizji Zero, Ichibē Hyōsube, a drugim Yhwach, przywódca Quincy. W tym artykule dowiemy się, jak ewoluowała walka między nimi i kto tak naprawdę jest silniejszą postacią.

Chociaż Yhwach pokonał Ichibei w mandze, nie ma między nimi istotnej różnicy, ponieważ obaj są równie silni z obiektywnego punktu widzenia. Są podobnie obezwładnieni i podobnie trudni do pokonania, a zwycięstwo Yhwacha w mandze jest bardziej wygodą opartą na fabule niż czymkolwiek innym. Dlatego trudno wyłonić zwycięzcę tego starcia.

Teraz, gdy masz już krótką wersję odpowiedzi, reszta artykułu zostanie podzielona na trzy części, przy czym dwie pierwsze przedstawią postacie, ich moce i umiejętności. Na koniec wydamy ostateczny werdykt i wyjaśnimy, dlaczego ta walka zakończy się remisem, tj. dlaczego Yhwach i Ichibei są równie silni.

Yhwach i jego moce

Yhwach jest Ojcem Quincy i cesarzem Wandenreich, z oznaczeniem „A” – „Wszechmogący”. Jest synem Króla Dusz, a także przywódcą Sternritterów, a także przywódcą buntu Quincy przeciwko Shinigami. Yhwach jest jedną z najpotężniejszych postaci w serii i pod każdym względem jest prawie niezwyciężony.

Yhwach jest jedną z najpotężniejszych istot duchowych we wszechświecie Bleacha, uznawaną za najpotężniejszego Quincy. Już jako dziecko jego moc skupiała wokół niego ludzi, którzy uważali go za cud. Podporządkował sobie wszystkie terytoria Quincy w mniej niż 200 lat w pojedynkę. Historia zapamiętała go jako jednego z niewielu przeciwników, których Yamamoto nie mógł pokonać i jako jedynego, który przeżył Bankai.

Był w stanie zabić kapitana generalnego 13 dywizji z niesamowitą łatwością, zniszczyć Seireitei, a nawet zaatakować Pałac Królewski. Nawet Ichibē Hyōsube, przywódca Gwardii Królewskiej, którego można opisać jako niezwyciężonego wojownika z wieloma umiejętnościami, został pokonany przez Quincy. Podczas jego ostatecznej walki z Ichigo i Aizenem, moc Yhwacha została zanegowana na krótki czas, aby król Quincy został pokonany.

Yhwach jest w stanie korzystać z całego mnóstwa technik Quincy, zarówno tych podstawowych, jak i tych, które tylko on opanował. Może oczywiście absorbować cząsteczki ducha, aby poruszać się w powietrzu, lewitować, utwardzać swoje ciało, tworzyć sferyczną barierę, tworzyć gigantyczny duchowy łuk, a nawet strzelać strzałami z palca. Jego mistrzostwo w pochłanianiu cząstek duchowych sięga nawet kradzieży mocy od wroga za pomocą techniki Sankt Altar.

ZWIĄZANE Z:

15 najsilniejszych Quincy w Bleach (ranking)

Nawet jak na standardy Quincy, Yhwach posiada bardzo silną moc duchową. Ta duchowa moc jest tak potężna, że ​​jest w stanie unicestwić ciała Arrancarów, jeszcze pokryte Hierro. Jego rezerwy Reiryoku pozwalają mu używać Bankai Yamamoto, Zanka no Tachi, które nie tylko wysusza otoczenie, ale także niszczy ciało użytkownika.

Może nawet sprawić, że jego duchowa presja nabierze kształtu, pod pozorem przepełnionej aury. Potrafi wchłonąć duchową moc swoich przeciwników, bez większych trudności, zwłaszcza z Ołtarzem Sankt. Jego potężne Reiatsu pozwala mu wziąć Getsugę Tenshō bez otrzymywania obrażeń lub eksplodowania ciała Ichibe Hyōsube po wielkiej walce.

Nawet po jego śmierci jego duchowa moc była wystarczająco silna, by przetrwać 10 lat. Wielokrotnie demonstrował też ogromną siłę. Jednym ciosem przeciął ciało Yamamoto od lewego ramienia do prawej nogi, przecinając go na pół i skazując na śmierć. Zatrzymał pierwszy Bankai Ichigo gołymi rękami, a nawet chwycił ciało Aizena ramieniem.

Jego umiejętności jako wojownika są niezrównane. Był w stanie wyprzedzić Ichigo, jeszcze w Bankai, powalić go na ziemię i wbić mu miecz w szyję, bez możliwości obrony. Ma znaczne opanowanie miecza, często używając go jako swojej podstawowej broni w walce, będąc w stanie zmierzyć się z Ichibe Hyōsube na równych warunkach i pokonać Ichigo w pojedynku na dwa miecze. Jego tolerancja na ból jest również bardzo wysoka, używając gigantycznych strzał, które przebijają jego ciało, aby umożliwić mu nabranie rozpędu.

Ichibē Hyōsube i jego moce

Ichibē Hyōsube jest członkiem Gwardii Królewskiej i po raz pierwszy pojawił się po ataku Wandenreich na Soul Society. Nazywa się go „Mnich, który woła prawdziwe imię”. Wydaje się również, że zajmuje pozycję przywódcy Gwardii Królewskiej, a przynajmniej tak o nim mówi Yhwach. Jak wszyscy członkowie Gwardii Królewskiej, był prawdopodobnie członkiem Gotei 13. Jednak nie wiadomo, do której z 13. Dywizji kiedyś należał.

Yhwach kontra Ichibei Kto wygral walke i czy naprawde jest

Jako członek Gwardii Królewskiej, Ichibei dzierży potężne umiejętności Reiatsu i walki daleko wykraczające poza umiejętności Kapitana Gotei 13. Fakt, że był jak dotąd jedynym przeciwnikiem, który był w stanie nadążyć za Yhwachem przez długi czas, a nawet zdobyć nad nim przewagę, świadczy o jego ogromnej sile. Sam Yhwach nazwał go przywódcą Gwardii Królewskiej, a więc teoretycznie najsilniejszym ze wszystkich Shinigami.

Ponadto Ichibei ma niezwykle szybkie Shunpo, więc był w stanie dogonić Yhwacha, który został wyrzucony przez Senri Tsūtenshō. Jego obrona jest również potężna, ponieważ mógł przechwycić niektóre pociski podobne do kido Yhwacha między gołymi dłońmi lub zmusić żyły krwi do cofnięcia się z żył po jego lewej stronie z czystym wysiłkiem. W końcu może przywoływać wysokopoziomowe zaklęcia kido bez inkantacji, które wciąż są wystarczająco silne, by zadać obrażenia nawet przeciwnikowi takiemu jak Yhwach.

Podobnie jak w przypadku innych członków Gwardii Królewskiej, niektóre z jego umiejętności wydają się być związane z jego zasługami/wynalazkami dla Seireitei. Jednym z aspektów tych mocy związanych z imionami jest to, że Ichibei może ukraść głos każdemu, kto woła ich pełne imię i nazwisko. Jego Zanpakutō również odgrywa pewną rolę w odniesieniu do tych zdolności: po zapieczętowaniu pędzel zamiast przecinać ciało, „przecina” esencję nazwy wszystkiego, czego dotknie.

Efektem tego jest to, że przedmiot, o którym mowa, jest koncepcyjnie zredukowany o połowę swojego istnienia – a tym samym jego mocy. Jeśli Ichibei umrze, nadal może telepatycznie skontaktować się z każdym, kto zbliży się do jego szczątków. Ten ostatni musi następnie wywołać swoje pełne imię, pozwalając Ichibei wchłonąć ułamek mocy tej osoby i użyć jej do pełnego przywrócenia jego ciała (podobnie jak zdolności regeneracyjne Orihime), bez względu na to, ile z niego zostało.

ZWIĄZANE Z:

Kim jest Gwardia Królewska w Bleach? (Członkowie i ich siła)

Nie jest jasne, ile mocy musi wchłonąć Ichibei, aby to zrobić, ani czy działa to tylko z wyjątkowo silnymi „dawcami”. W każdym razie Ichigo nie wykazywał żadnych oznak osłabienia po próbie i zdawał się w ogóle nie zauważać utraty swojej mocy.

Ichibei wydaje się być ekspertem zarówno w Bakudō, jak i Hadō, przyzywając Hyapporankan bez zaklęcia, a także opanowując unikalne tajemne zaklęcia. Senri Tsūtenshō jest jedną z takich technik, w której Ichibei powoduje, że gigantyczny obraz własnej dłoni wykonany z czystego Reiatsu pojawia się w powietrzu (podobnie jak Tenken), który następnie odrzuca przeciwnika na odległość 1000 ri (przestarzała jednostka miary , co odpowiada około 3,927 km). Jednak Yhwach był w stanie przechwycić jego lot, strzelając sobie od tyłu własną techniką.

Istnieją również dwie odmiany tej techniki: w jednej Ichibei tworzy gigantyczną stopę zamiast dłoni i używa jej do deptania przeciwnika, aw drugiej używa Senri Tsūtenshō obiema rękami, aby zmiażdżyć przeciwnika między masywnymi dłońmi. Ura Hadō: San no Dō — Teppūsatsu to także specjalna technika, tajne lub zmodyfikowane zaklęcie Hadō, w którym Ichibei tworzy aurę ogromnej głowy smoka za pomocą machnięcia ręką. Powoduje to silny wiatr, który dosłownie zdmuchuje obronę wroga.

Yhwach kontra Ichibē Hyōsube: Kto by wygrał?

Moglibyśmy właściwie przedstawić wam odpowiednią analizę rzeczy, które napisaliśmy powyżej, ale to nie wystarczyłoby w porównaniu z tym, co zdecydowaliśmy się zrobić. Mianowicie, ponieważ Yhwach i Ichibē Hyōsube rzeczywiście walczyli w mandze i będą walczyć w anime, pomyśleliśmy, że lepiej będzie dla nas podsumować tę walkę, abyście zobaczyli, jak może to pomóc nam zrozumieć to porównanie.

Po tym, jak Soul Society zostało zaatakowane przez Wandenreich, zabijając Yamamoto i kilku innych Shinigami, Gwardia Królewska pojawiła się, by pomóc odbudować Soul Society. Kapitanowie, którzy przeżyli, zasalutowali członkom Gwardii Królewskiej. Ichibei Hyōsube ciepło przywitał kapitanów i wyjaśnił powód ich wizyty. Chciał także, aby Ichigo towarzyszył im w ich królestwach.

Ichibei pojawia się podczas inwazji Yhwacha na królestwo Króla Dusz. Podczas gdy pozostali członkowie mają za zadanie powstrzymać najeźdźców przy czymś, co wydaje się być wejściem do Palance Króla Dusz, Mnich zajął swoje stanowisko przy prawdziwej bramie Pałacu Królewskiego, czekając na wypadek, gdyby Yhwachowi udało się przedrzeć przez resztę Gwardia Królewska. Tak też jest nieco później, więc walka z władcą Quincy wydaje się nieunikniona.

1669577781 665 Yhwach kontra Ichibei Kto wygral walke i czy naprawde jest.webp

Chociaż Ichibei wydaje się być surowy dla Yhwacha i czasami pozbawia go jego mocy i imienia, Yhwach ostatecznie przeżywa wszystkie te ataki i może wygrać walkę po aktywowaniu swoich mocy Wszechmogącego. Ichibei traci życie, gdy zostaje rozerwany na kawałki przez własny atak. Jednakże, kiedy Ichigo, Orihime, Chad, Yoruichi i Ganju przybywają do królestwa Króla Dusz wkrótce po tym, zostaje wskrzeszony z pomocą Ichigo. Wyjaśnia jednak, że przywrócenie jego mocy zajęłoby zbyt dużo czasu, więc zwraca się do Ichigo i prosi go o ochronę Króla Dusz za wszelką cenę, ponieważ jego śmierć oznaczałaby upadek wszystkich światów.

Wniosek? Chociaż Yhwachowi udało się pokonać Ichibei przy użyciu swojej ostatecznej mocy, było to bardzo wygodne zwycięstwo. Ichibei zdecydowanie udowodnił, że jest w stanie sparować Yhwacha, a nawet go pokonać, ale Yhwach rzeczywiście miał zbyt dużo mocy, by nie zginąć przeciwko przywódcy Gwardii Królewskiej. Ale ci ostatni również przetrwali walkę i dlatego, pomimo wyniku w mandze (który wydaje się być bardziej oparty na fabule niż cokolwiek innego), ogłosimy, że są równie potężni.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?