Skip to content

Yellowjackets S2 Finale: luźny koniec, który może być zgubą gangu w S3

26 de maj de 2023
l intro 1685112073

Telewizyjne dramaty telewizyjne

Jeff rozmawia z Kevinem i Walterem

Zawiera spoilery dotyczące odcinka 9 sezonu 2 „Yellowjackets” — „Storytelling”

Przez pierwsze dwa sezony „Yellowjackets” stwierdzenie, że dziewczęca drużyna piłkarska wpada w liczne tarapaty — zarówno w dziczy, jak i obecnie, jest niedopowiedzeniem. Na pustyni problem jest oczywisty; po katastrofie lotniczej zespół utknął w dziczy bez możliwości ucieczki. Obecnie Shauna (Melanie Lynskey) boryka się z drobnym problemem od pierwszego sezonu — a mianowicie z tym, że zabiła swojego kochanka Adama (Peter Gadiot) i wplątała w to swoich przyjaciół Natalie (Juliette Lewis), Taissę (Tawny Cypress) i Misty (Christina Ricci), a także jej mąż Jeff (Warren Kole) i córka Callie (Sarah Desjardins).

Teraz, w następstwie finału sezonu 2, wydaje się, że problem Adama jest na uboczu dzięki pewnej ogólnej głupocie fabularnej (ale o tym później), ale mógł pojawić się nowy problem. Zachęceni przez Lottie (Simone Kessell), dorośli Yellowjackets organizują swój rytuał z lasu, w którym wybierają karty, aby zobaczyć, kto zostanie poświęcony, aby ułagodzić dzicz, a Shauna losuje fatalną królową. Jednak zanim jej przyjaciele zdążą ją zamordować, Callie i Lisa (Nicole Maines), zwolenniczka Lottie, która jest związana z Natalie, pojawiają się i przerywają.

Próbując zabić Lisę, która dzierży strzelbę, Misty rzuca się do przodu ze strzykawką pełną fentanylu… ale zamiast tego zabija Natalie. Lisa, sprytnie, wydostaje się stamtąd, co wydaje się, że wróci. Lisa była świadkiem powrotu Yellowjackets do swoich korzeni; Czy będzie to problemem w sezonie 3?

Lisa może powodować problemy dla dorosłych Yellowjackets w przyszłości

To z pewnością niepokojące, że Lisa, będąc świadkiem grupy zamaskowanych dorosłych kobiet ścigających ich przerażonego przyjaciela I będąc obecnym przy przypadkowym zabójstwie Natalie, właśnie uciekł w ciemność z tą wiedzą. Od samego początku główną troską dorosłych Yellowjackets było utrzymywanie jednego wielkiego sekretu: co robili w lesie.

Najwyraźniej przyznanie się całemu światu, że odważni nastolatkowie, którzy przeżyli niemożliwe, faktycznie zjedli się nawzajem i polowali na nich w trakcie, nie byłoby szczególnie dobre dla Shauny, Lottie, Taissy, Misty i dorosłego Van (Lauren Ambrose). W zależności od tego, ile Lisa rzeczywiście usłyszała, ma kilka bardzo wrażliwych informacji — a przynajmniej widziała, jak te kobiety robią całkiem dziwne rzeczy w lesie, zanim Misty aktywnie próbowała ją zabić. Natalie była jej jedynym prawdziwym sprzymierzeńcem w posiadłości Lottie, a jeśli Lisa straciła teraz zaufanie do Lottie, oczywiste jest, że stanowiłaby realne zagrożenie dla dorosłych Yellowjackets.

To również, szczerze mówiąc, mogłoby się źle skończyć dla Lisy; dorosłe Yellowjackets z pewnością nie lubią zewnętrznych zagrożeń. Na razie jest na fali, co wydaje się być czymś, co wróci do gry w następnym sezonie.

Jak rozwiązano sprawę Adama?

Walter dociera do Jeffa

Przynajmniej wątek dotyczący zamordowanego kochanka Shauny, Adama, zostaje rozwiązany, choć w zupełnie absurdalny sposób. W sezonie 2 Elijah Wood dołączył do „Yellowjackets” jako Walter Tattersall, samozwańczy „detektyw obywatelski”, który natychmiast nawiązuje więź z Misty. Zdesperowany, by jej pomóc, gdy policja zbliża się do Shauny i jej przyjaciół w związku z morderstwem Adama, Walter pojawia się na terenie kompleksu wraz z prawdziwymi detektywami i… cóż, on też natychmiast popełnia morderstwo. Po otruciu głównego detektywa Kevyna Tana (Alex Wyndham) gorącym kakao, Walter prosi Jeffa o pomoc w ukryciu ciała, wyjaśniając, że powiązał wszystkie dowody dotyczące morderstwa z Kevynem.

Stamtąd Walter pokazuje partnerowi Kevyna, Mattowi Saracusie (John Reynolds), ciało zmarłego, dając mu do zrozumienia, że ​​dowody mogą z pewnością dotyczyć Matta, chyba że chce ogłosić się bohaterem, który pokonał skorumpowanego gliniarza. (Nie jest to potwierdzone, ale wygląda na to, że Matt, który przez cały czas był szczurem, realizuje ten plan). Według Jeffa i Waltera, Shauna i jej przyjaciele są teraz uwolnieni od problemu Adama dzięki machinacjom i morderstwom tego ostatniego.

Proszę, Yellowjackets — nie powtarzajcie fabuły Adama

Matt wyglądał na zszokowanego

Lisa może wrócić, ale nie musi, by przysporzyć kłopotów dorosłym Yellowjackets, ale jedna rzecz jest tutaj niezwykle ważna — scenarzyści nie mogą i nie powinni, aby to była bezpośrednia powtórka absolutnego sloganu, jakim była fabuła „morderstwa Adama Martina”. Przez cały sezon 2 Shauna była osobą zainteresowaną tą sprawą, co doprowadziło do wielu narracyjnych przeciągnięć w całej obecnej linii czasowej sezonu. Od Matta próbującego wykorzystać Callie, aby uzyskać informacje o jej matce, do dwóch detektywów, którzy stale śledzą głównych bohaterów, ta fabuła okazała się totalnym oporem, jeśli chodzi o ogólną historię. Nie róbmy tego ponownie z Lisą.

Z tego powodu trochę kuszące jest wyobrażenie sobie, że Lisa może uciec, zmienić nazwisko i całkowicie unikać tej grupy całkowicie niezrównoważonych kobiet przez resztę swojego naturalnego życia. „Dorośli Yellowjackets zrobili coś złego i ktoś o tym wie” zostało już zrobione na śmierć – dosłownie – a po śmierci Natalie gang będzie miał z czym się zmagać. Mając fabułę Adama w lusterku wstecznym serialu, miejmy nadzieję, że potencjalny problem Lisy nie będzie już taki sam.

Czy ten post był pomocny?