Skip to content
TV

X-Men ’97 data premiery, postacie i fabuła – co wiemy do tej pory

30 de listopad de 2021
l intro 1638247592

Podczas imprezy Disney+ Day 12 listopada fani komiksów Marvela „X-Men” zostali potraktowani niesamowitą wiadomością, gdy ogłoszono, że ukochana kreskówka z lat 90. „X–Men: The Animated Series” zostanie wznowiona w Disney+, przemianowany na „X-Men ’97” (przez Marvel.com).

Serial animowany śledził tytułową drużynę mutantów, gdy nauczyli się kontrolować i wykorzystywać swoje zmutowane moce, aby chronić publiczność, która obawiała się i nienawidziła ich za to, że są inni. Seria została doceniona przez krytyków za dojrzałą tematykę i fabułę, choć miała dość burzliwy bieg na antenie. Według showrunnera Erica Lewalda, sieć nieustannie walczyła z poważnym tonem serialu i często próbowała zmusić showrunnerów do uczynienia całego programu bardziej „głupawym i dziecinnym” (za pośrednictwem The Hollywood Reporter).

Kiedy serial zaczął się zmagać w 1997 roku po bankructwie Marvela, Saban Entertainment wyprodukowało kilka ostatnich niskobudżetowych odcinków i zakończyło serię po pięciu sezonach (przez Digital Spy). Nawet teraz, gdy Marvel szturmem podbił świat, seria „X-Men” jako całość starała się utrzymać na powierzchni, w dużej mierze z powodu niedawnych niepowodzeń kasowych „Dark Phoenix” i innych filmów akcji na żywo „X”. -Męskie filmy.

Rzeczywiście, nowa seria jest w rzeczywistości pierwszym projektem „X-Men”, który Disney będzie produkować po przejęciu 20th Century Fox w 2019 r. – to kolejny powód, dla którego była to jedna z największych zapowiedzi, jakie pojawiły się w Disney+ Day. Oto wszystko, co do tej pory wiemy o „X-Men ’97”.

Kiedy ukaże się X-Men ’97?

Chociaż nie podano nam jeszcze konkretnej daty premiery, wiemy, że seria ma pojawić się na Disney+ w 2023 roku, dobre 31 lat po wydaniu oryginalnej serii w 1992 roku (przez Świergot).

Ustalenie daty premiery na całe dwa lata może sprawić, że niektórzy fani będą podekscytowani powrotem serialu, ale nie jest to niczym niezwykłym, biorąc pod uwagę czas, jaki zwykle zajmuje produkcja serialu animowanego. Nagranie i animacja typowego półgodzinnego odcinka telewizji animowanej może zająć do dziewięciu miesięcy, a gdy studio pracuje nad wieloma odcinkami w tym samym sezonie, czas tworzenia serialu animowanego może naprawdę zacząć się spiętrzać, jak już wspomniano. przez Jak to działa.

W tej chwili nie mamy również żadnych informacji o tym, ile odcinków będzie w pierwszym sezonie nowej serii. Więc chociaż nowa seria jest z pewnością jednym z najbardziej oczekiwanych projektów ogłoszonych w Disney+ Day, może minąć dużo czasu, zanim zobaczymy X-Men ponownie w formie kreskówkowej.

Jakie postacie powrócą w X-Men ’97?

Jednym z najbardziej ekscytujących aspektów „X-Men ’97” jest fakt, że większość oryginalnej obsady „X-Men: The Animated Series” powróci w nowej serii.

Potwierdzono, że powracają aktorzy głosowi, takie jak Wolverine (Cal Dodd), Rogue (Lenore Zann), Beast (George Buza) i Nightcrawler (Adrian Hough). Aktorzy głosowi Storm (Alison Sealey-Smith), Gambit (Chris Potter), Jean Grey (Catherine Disher) i Mister Sinister (Chris Britton) również powrócą, wraz z nowszymi członkami obsady, takimi jak płodna aktorka głosowa z gier wideo Jennifer Hale (poprzez Wrap).

Inne postacie, które powrócą, to Jubilee i Cyclops, a według Brada Winderbau, szefa Streamingu, Telewizji i Animacji w Marvel Studios, wszystkie postacie będą wyglądać podobnie do tego, jak w oryginalnej serii.

W ostatnim podcastie „This Week in Marvel” Winderbaum powiedział, że serial jest „niesamowitym pierwszym krokiem do ponownego wprowadzenia widzów do X-Men dzięki spojrzeniu na jedną z najbardziej szczytowych epok komiksów X-Men, która były lata 90.”. „Ten kultowy styl, który ma swoje korzenie w Chrisie Claremont i jest celebrowany w Jim Lee, a następnie ponownie w „The Animated Series”.

Jaka będzie fabuła X-Men ’97?

W swoim ogłoszeniu Marvel przedstawił tylko krótkie streszczenie tego, czego fani mogą się spodziewać w serii, wyjaśniając, że seria będzie następstwem „wspaniałego wydarzenia w „X-Men ’97”, które wprowadzi ponownie zjednoczonych X-Men w zupełnie nowy rozdział, który spodoba się fanom oryginalnej serii”, jak zauważył magazyn WDW.

Kiedy ostatni raz widzieliśmy X-Men w „The Animated Series”, zawarli niełatwy sojusz z Magneto, po tym, jak profesor X zachorował i został zabrany do imperium Shi’Ar, by znaleźć lekarstwo. Przy tak otwartym finale serii możliwości fabuły są nieograniczone. Odniesienie w ogłoszeniu do „zjednoczonych X-Men” wydaje się sugerować pewien rozdźwięk w grupie. Co się stało z podziałem zespołu? Czym mogło być to wielkie wydarzenie, które zmusiłoby naszych bohaterów do ponownego zjednoczenia?

Chociaż będziemy musieli poczekać na odpowiedzi na wszystkie te pytania, jedno jest pewne: serial będzie nadal opierał się na fundamencie ukochanej oryginalnej serii i tak długo, jak pozostanie wierny swoim korzeniom, serial ma potencjał, aby odnieść wielki sukces.

Czy ten post był pomocny?