Skip to content

Wyróżnienia 16. Akademii Telewizyjnej odwołane z powodu zamknięcia ostatnich wydarzeń w Hollywood

26 de maj de 2023
television academy honors

Akademia Telewizyjna nagle odwołała zaplanowane na 31 maja rozdanie nagród Akademii Telewizyjnej.

„Po rozmowach z WGA i z szacunku dla osób, na które ma wpływ trwający spór pracowniczy, Akademia Telewizyjna odwołuje zaplanowane na przyszły tydzień przyjęcie z wyróżnieniem Akademii Telewizyjnej” – powiedział rzecznik Akademii Telewizyjnej w oświadczeniu. „Doceniamy zrozumienie wszystkich. Akademia pragnie pogratulować tegorocznym zdobywcom wyróżnień i podziękować im w imieniu całej branży za ich przełomową i inspirującą pracę.”

Szesnasty doroczny program wyróżniłby sześć programów telewizyjnych i ich producentów, którzy wykorzystali opowiadanie historii do napędzania zmian społecznych. Wśród wyróżnionych znalazłyby się dwa programy dokumentalne, jeden serial dokumentalny / non-fiction, dwa seriale fabularne i jeden reality show z 2022 roku.

Wiele hollywoodzkich wydarzeń zostało odwołanych lub przełożonych od początku strajku scenarzystów, w tym nagroda AFI Life Achievement Award Nicole Kidman

Każdego roku Nagroda Akademii Telewizyjnej wyróżnia programy, które podnoszą świadomość na temat złożonych problemów, przed którymi stoi społeczeństwo. Tegoroczni laureaci opracowali programy dotyczące neuroróżnorodności; prawa obywatelskie; prawa osób LGBTQ+; równe prawa dla kobiet; doświadczenia imigrantów i uchodźców; oraz rasizmu, ksenofobii i antysemityzmu.

Bryan Leder, gubernator grupy rówieśniczej profesjonalnych przedstawicieli, przewodniczył tegorocznej komisji selekcyjnej odznaczeń Akademii Telewizyjnej wraz z Kim Taylor-Coleman, CSA, gubernatorem grupy rówieśniczej ds. castingu, pełniącej funkcję wiceprzewodniczącego.

Programy, które miały być uhonorowane:

37 słów (ESPN Films, Industrial Media i Trilogy Films): Pełna historia tytułu IX — zacięta walka o równouprawnienie w edukacji i sporcie, trwające od dziesięcioleci wysiłki mające na celu zniweczenie jego wpływu oraz falujące skutki przełomowego procesu cywilnego prawa, które nadal rezonują dzisiaj. Ten czteroczęściowy dokument przedstawia spektakularną przemianę, jaką zainspirowało 37 słów w amerykańskiej kulturze i życiu kobiet, a także wiele sposobów, w jakie duch tego śmiałego prawa nie został jeszcze w pełni zrealizowany. (ESPN)

Jak to widzimy (True Jack Productions; Yes Studios; Universal Television; Amazon Studios): Ten empatyczny serial komediowy opowiada o 20-letnich współlokatorach z autyzmem, którzy starają się znaleźć pracę, utrzymać ją, nawiązać przyjaźnie, zakochać się i poruszać się po świecie, który wymyka się ich. Z pomocą swoich rodzin, doradców, a czasami siebie nawzajem, ci współlokatorzy doświadczają niepowodzeń i świętują triumfy na swoich własnych, wyjątkowych podróżach ku niezależności i akceptacji. (główne wideo)

pn (A24): Szczera komedia, która śledzi losy palestyńskiego uchodźcy Mo Najjara, który przekracza granicę między dwiema kulturami i trzema językami, jednocześnie żyjąc o krok od azylu na drodze do obywatelstwa USA. pn znakomicie oddaje doświadczenia imigrantów i uchodźców poruszających się po systemach instytucjonalnych. (Netflix)

Zbuntowane życie pani Rosy Parks (A Peacock Original, SO’B Productions): Ten wszechstronny film zagłębia się w życie ikony praw obywatelskich Rosy Parks, jej historyczną pracę i rolę w bojkocie autobusowym Montgomery. Poprzez wywiady z tymi, którzy ją znali, mocne materiały archiwalne i jej własne słowa, ten dokument opowiada historię szeroko zakrojonej organizacji, radykalnej polityki i wieloletniego zaangażowania Parks w aktywizm. (Paw)

USA i Holokaust (Florentine Films and WETA, Washington, DC): częściowo zainspirowany wystawą „Amerykanie i Holokaust” w United States Holocaust Memorial Museum i wspierany przez jej zasoby historyczne, ten dokument analizuje powstanie Hitlera i nazizmu w Niemczech w kontekście globalny antysemityzm i rasizm, ruch eugeniczny w Stanach Zjednoczonych i prawa rasowe na południu Ameryki. (PBS)

Były tu (HBO Max): Ten nagrodzony Emmy serial podąża śladami słynnych drag queens, Boba the Drag Queen, Eureki O’Hary i Shangeli, którzy wyruszają w podróż mającą na celu odnalezienie głębszych prawd w małomiasteczkowej Ameryce, szerząc miłość i więź poprzez sztukę drag queen. Królowe rekrutują zróżnicowaną grupę lokalnych mieszkańców, aby dzielili się swoimi historiami, zwiększali świadomość i promowali akceptację w swoich społecznościach, uczestnicząc w jednonocnych pokazach drag queen, czasami w obliczu narastającej opozycji i przepisów anty-LGBTQ +. (HBO Max)

Oprócz tegorocznych wyróżnień, komisja selekcyjna Honors przyznaje specjalne uznanie serialowi dokumentalnemu Profilowane: Murzyn (Discovery+) wyprodukowany przez A. Smith & Co. Productions. Program otrzyma certyfikat potwierdzający jego treść dotyczącą sprawiedliwości społecznej.

Lynnette Rice przyczyniła się do powstania tego raportu.

Czy ten post był pomocny?