Skip to content

Sharon Stone wspomina szorstkie Hollywood; Prezydent Akademii Filmowej, Janet Yang, pozdrawia Michelle Yeoh Oscarem: NY Women In Film Awards

29 de marzec de 2023
Sharon Stone Jante Yang

„Powinniśmy dużo więcej myśleć o tym, co mogą zrobić kobiety” — powiedziała Sharon Stone we wtorek w wypełnionej po brzegi sali balowej w Nowym Jorku, mówiąc z pasją o swojej wczesnej karierze; kobiety w filmie; I Podstawowy instynktprojekt z 1992 roku, który był przełomowy i traumatyczny dla aktora.

Stone była dziewczyną z małego miasteczka, która przyjechała do Nowego Jorku jako aspirująca aktorka „z moją walizką i 50 dolarami”, powiedziała podczas 43. dorocznej edycji Muse Awards przyznawanej przez New York Women in Film & Television. „Chodziłem po ulicach i sprawdzałem wszystkie budki telefoniczne w poszukiwaniu reszty, aby móc pojechać metrem, zamiast iść pieszo z powrotem do Elizabeth i Houston, gdzie mieszkałem na piątym piętrze wyżej. piekarnia w kawalerce z moim przyjacielem i… mnóstwo karaluchów”.

„To było bardzo ekscytujące i naprawdę trudne”, między innymi dlatego, że w tamtych czasach „Kobiety w Filmie składały się z czterech członków. Cztery — to nie żart.

To było stresujące. „Kiedy szedłem na plan, było tam 300 mężczyzn, a moje włosy, makijaż i garderoba były mężczyznami, kiedy kręciłem sceny seksu. To byli wszyscy mężczyźni i ja. Czasami mogłem zapytać kierownika garderoby, którym może być kobieta, czy nie miałaby nic przeciwko temu, żeby zostać na planie, kiedy to robię. Kiedy nawet nie oczyścili planu, żebym to zrobił, i słyszałem, jak jakiś aktor krzyczy: „Czy możesz zejść z drogi? Nie widzę nawet jej cycków po drugiej stronie pokoju”.

„Cóż, wszystko się zmieniło i teraz w filmie są kobiety i jestem naprawdę wdzięczna” – powiedziała.

Stone, która zdobyła Złoty Glob dla najlepszej aktorki Kasyno, jest także producentem, autorem i działaczem humanitarnym, wypowiadającym się w kwestiach od warunków pracy po równe płace. Powiedziała to wcześniej Podstawowy instynkt, kobiety w filmach zwykle krzyżowały nogi w kostkach i nie mogły podnieść rąk. „Bez pach”. Przypomniała sobie dziś, jak ludzie śmiali się, gdy była nominowana do Złotego Globu za film, w którym gra seryjną morderczynię, która w jednej scenie słynie z prześwietlania grupy policyjnych ankieterów. Co gorsza, niedawno powiedziała podczas występu podcastu, że filmy straciły opiekę nad jej małym synem.

„Teraz, kiedy wołają moje imię i mówią, że zrobiłem Podstawowy instynktna sali rozlegają się okrzyki – powiedziała.

Aktor wydaje się nigdy nie być daleko od ducha czasu, ostatnio występując w niezwykły sposób SNL z gościem muzycznym Samem Smithem i ujawniając, że straciła połowę swoich pieniędzy, gdy upadł SVB Bank. (Federalne organy regulacyjne zablokowały wszystkie depozyty.)

Janet Yang, prezes Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, również uhonorowana za wizję i osiągnięcia, ze wzruszeniem wspomina swoją matkę, która urodziła się w 1917 roku w Hunan w Chinach i zmarła w zeszłym roku w wieku 104 lat. w jednym stuleciu jej życia jest raczej zadziwiająca i myślę, że daje mi ogromną wiarę w możliwość i moc zmian” – powiedziała. Pośród pokolenia Chinek, którym pozwolono chodzić do szkoły, w końcu trafiła do Stanów Zjednoczonych jako studentka, po której rozpoczęła długą karierę w Organizacji Narodów Zjednoczonych. „Kiedy otrzymała pozwolenie, po prostu dała sobie wolność bycia w pełni sobą”.

Yang, który był producentem wykonawczym przełomowego filmu z 1993 roku Klub szczęścia radości na podstawie powieści Amy Tan, powiedziała, że ​​”dorastając nie miała żadnych wzorców do naśladowania w robieniu tego, co robię” w przemyśle rozrywkowym. Ale „kobiety o skomplikowanych kształtach w ostatnich latach pojawiały się na ekranach w ogromnej liczbie”, w tym Wszystko Wszędzie Wszystko na raz.

„Wreszcie mamy prawdziwą Azjatkę, bez skruchy grającą Azjatkę, która otrzymuje Oscara” — powiedziała o Michelle Yeoh.

Inni wyróżnieni przez NYWIFT to aktorzy Frieda Pinto, Danielle Brooks i Lauren Ridloff; Arianna Bocco, prezes IFC Films; scenarzystka i reżyserka Deborah Chow; dziennikarka Maria Hinojosa; oraz aktywistka/filantropka Sandra Lee.

Czy ten post był pomocny?