Skip to content

Wyjaśnienie zakończenia „Super Giant Robot Brothers”: Czy Alex znajduje swoich rodziców pod koniec sezonu?

5 de sierpień de 2022
Super Giant Robot Brothers Wallpaper and images

Super Giant Robot Brother to nowy serial animowany Netflix, który zanurza się w magicznym świecie gatunku Kaiju. Gigantyczne potwory przeciwko gigantycznym robotom. To bardzo proste założenie, które może prowadzić do bardzo interesujących i ekscytujących scenariuszy. Reżyser Mark Andrews i reszta jego zespołu czerpią z każdego źródła, aby stworzyć coś, co wydaje się być wykonane z miłością, troską i pasją. Rezultatem jest program, który wykracza poza to, czym powinien być i staje się jednym z najlepiej animowanych programów roku.

Podobnie jak roboty w serialu, sam pokaz jest wykonany przy użyciu przełomowej technologii. Serial jest właściwie kręcony jak produkcja na żywo, z aktorami i rekwizytami, a potem animatorzy i montażyści robią swoje. Skutkuje to stworzeniem świata, który jest pięknie wystylizowany i sprawia wrażenie czegoś, czego nigdy nie widzieliśmy w telewizji. Spektakl ma podobny wygląd do Into The Spider-Verse, gdzie postacie przeskakują jedną lub dwie klatki animacji tu i tam. To przedstawienie ze świetną historią i jeszcze wspanialszymi postaciami.

ZWIĄZANE Z:

Miłość, śmierć + roboty: zamówienie na zegarek

Poniższe akapity zawierają spoilery dotyczące pierwszego sezonu Super Giant Robot Brothers. Czytaj na własne ryzyko.

Kim jest obcy szpieg w pierwszym sezonie Super Giant Robot Brothers?

Super Giant Robot Brother rozpoczyna sezon od bardzo prostego założenia. Zostajemy wprowadzeni do świata, który jest atakowany przez liczne ataki Kaiju. Miasta są niszczone. Ludzie uciekają, by ratować życie. To bardzo ponury świat do życia. Istnieje jednak grupa zadaniowa stworzona, aby stawić czoła tym potworom i chronić ludzkość przed zagładą. Tą grupą zadaniową kieruje pułkownik Creed, czuły, ale bardzo zdolny wojskowy.

Kilka miesięcy przed rozpoczęciem serialu dwoje najbardziej inteligentnych ludzi na świecie, dr Rose i dr Rose, obaj mąż i żona, znikają, próbując zbadać przestrzenną anomalię na niebie. Ta anomalia wygląda jak czarna dziura. Róże tracą kontrolę nad swoim statkiem i znikają w jego wnętrzu. Zostawiają Alex, ich trzyletnią córkę samą. Alex jest tak samo mądra jak jej rodzice, jeśli nie bardziej, i tworzy gigantycznego robota o imieniu Shiny, aby chronić Ziemię przed Kaiju. Podczas swojej pierwszej misji Shiny z powodzeniem zabija potwora.

Jednak osobowość Shiny’ego jest bardzo głupia, podobnie jak dziecko, i wchodzi do tunelu czasoprzestrzennego, aby uratować rodziców Alexa. Kiedy wychodzi, ląduje z powrotem na Ziemi, ale minęło dziesięć lat. Alex jest teraz nastolatką i zbudowała zastępstwo dla Shiny’ego do walki z Kaiju. Nazywa się Grzmot. Thunder jest znacznie poważniejszy niż Shiny, nawet jeśli jest młodszym bratem. Razem zaczynają walczyć z Kaiju, a także zaczynają być braćmi w całym tego słowa znaczeniu, z Alexem jako matką i pułkownikiem Creedem jako rodzajem głupiego wujka.

To dziwna rodzina.

Później okazuje się, że Kaiju są wysyłane z kosmosu przez tunel czasoprzestrzenny przez kosmitów. Jeden z tych kosmitów ląduje na Ziemi i infiltruje organizację, zabierając ciało robotnicy o imieniu Vanessa. Okazuje się, że kosmici są prowadzeni przez kogoś o imieniu The Overlord i chcą zasobów Ziemi.

Czy Alex znajduje swoich rodziców pod koniec sezonu?

W połowie sezonu Alex spotyka Starface, kosmitę, który walczy ze złym imperium The Overlord. Alex i Starface zaczynają rozwijać romantyczny związek, ku irytacji Shiny and Thunder. Później w sezonie odkrywamy, że Starface zna rodziców Alexa, Roses, a także pomagają w walce z imperium zła. Tak jak wtedy, gdy Shiny przechodził przez tunel czasoprzestrzenny. Dla nich minęły tylko miesiące, a nie dekada.

Alex odkrywa, że ​​Vanessa jest szpiegiem i konfrontuje się z nią. Następnie zostaje porwana przez Vanessę i zabrana do mrocznego władcy. Zostają zabrani do Hand of Fate, głównego statku kosmitów, który ma kształt gigantycznej dłoni. Shiny i Thunder idą na bitwę i udało im się odeprzeć kosmitów, łącząc siły. Łączą swoje ciała w potężniejszego i bardziej efektownie wyglądającego robota, który jest dość potężny.

Bracia Super Gigant Robot

Starface i pułkownik Creed dostają się do ręki i udaje się uratować Alexa przed Vanessą. Tymczasem Róże, z pomocą Shiny i Thunder, wykorzystują przyciąganie grawitacyjne tunelu czasoprzestrzennego, aby zabrać rękę z powrotem tam, skąd pochodzi. Odnoszą sukces, ale Róże mogą wrócić na drugą stronę bez zawalenia się tunelu czasoprzestrzennego, więc zostają w tyle. Alex nie może jeszcze raz przytulić rodziców, przynajmniej nie teraz. Tunel czasoprzestrzenny zamyka się, a rodzina przygotowuje się, aby być bardziej niż gotowym, gdy wrócą kosmici.

Pod koniec sezonu widzimy zniszczony statek ręczny wracający do swojej siedziby i widzimy, że gigantyczna ręka jest tylko częścią jeszcze bardziej ogromnego złego robota. Walka o Ziemię jeszcze się nie skończyła.

Czy ten post był pomocny?