Skip to content

Wyjaśnienie zakończenia pierwszego sezonu „Papierowych dziewczyn”: Czy dziewczyny wracają do swoich czasów?

30 de lipiec de 2022
1656587810 564223 1656587868 noticia normal

Paper Girls to najnowsza adaptacja komiksu, która tak naprawdę nie opowiada o superbohaterach. Serial jest adaptacją komiksu o tym samym tytule napisanym przez Briana K. Vaughana, a w ten weekend pojawi się na Amazon z całym sezonem ośmiu odcinków. Spektakl opowiada historię grupy Paper Girls z 1988 roku, która zostaje uwięziona w środku wojny pomiędzy kilkoma frakcjami podróżników w czasie. Seria jest dobrą mieszanką zarówno Sci-Fi, jak i tajemnicy. Rezultatem jest program, który jest łatwy do oglądania i angażowania się.

Paper Girls to bardzo dobry program. Taki, który ma do czynienia ze średnim budżetem, który nie pozwala na uzyskanie imponujących efektów wizualnych. Niemniej jednak fabuła i bohaterowie są wystarczająco silni, aby popychać historię do przodu przez cały sezon. Może gdyby mieli nieco większy budżet i czas, wygląd serialu byłby bardziej wyselekcjonowany, ale tak jak jest, dobrze sprawdza się jako coś do oglądania w weekend.

ZWIĄZANE Z:

Amazon Prime Video oficjalnie odnawia „The Boys” na sezon 4

Pierwszy sezon Paper Girls ma mnóstwo zwrotów akcji, a kolejne akapity są wypełnione spoilerami. Czytaj na własne ryzyko.

Kto umiera pod koniec pierwszego sezonu Paper Girls?

Po tylu problemach i utrapieniach zespół przygotowuje się do podróży w czasie do 1988 roku i wreszcie przezwyciężenia tego koszmaru. Jednak Stara Straż ma na myśli inne rzeczy i atakują drużynę, gdy przygotowują się do złożenia w kosmosie. Dziewczyny odkrywają, że tak naprawdę są uwięzione w pętli czasowej. Zdarzyło się to już wcześniej. Próbowali wrócić do domu, a jednak wracają i podróżują w czasie.

Mac jest zdenerwowany. Wie, że za cztery lata umrze na raka, a teraz, gdy możliwość powrotu do domu wydaje się niemożliwa, biegnie, by zostać sama i sama zmierzyć się z rozczarowaniem. KJ podąża za nią. W sezonie Mac i KJ najbardziej się od siebie różnili. Mac jest twardy, przeklina w każdej sekundzie i jest niegrzeczna. KJ jest cichy, inteligentny i ma dużo empatii dla innych.

Oboje mogą być bardzo różni, ale jasne jest, że rozwijają do siebie uczucia, które wykraczają poza przyjaźń. Mac próbuje wyjść do KJ, ale KJ przez chwilę wariuje. Później przeorysza chwyta ich oboje i prowadzi ich na spotkanie z Wielkim Ojcem, przywódcą Starej Straży. KJ błaga dziadka, aby wysłał Mac w przyszłość, aby mogli wyleczyć jej raka. Jednak Dziadek mówi, że to niemożliwe i wyjaśnia, w jaki sposób naprawienie osi czasu tylko pogarsza rzeczywistość.

To, co oferuje im Wielki Ojciec, to powrót do swoich osi czasu i wymazanie wspomnień, aby nie pamiętali niczego z tej próby. Mac akceptuje; jest po prostu zmęczona ucieczką. Tymczasem Tiffany i Erin próbują uciec, ale Straż przyprowadziła dinozaura, który zabija Larry’ego. Wszystkim dziewczynom udało się uciec, a Mac wyznaje swoją sytuację Tiffany i Erin. W końcu wszyscy zostają schwytani przez Starą Straż i przetransportowani na swój statek-matkę.

Czy dziewczyny z papieru Dziewczyny wracają do swojej własnej osi czasu?

Dziewczyny zostają uwięzione i przetransportowane do siedziby Starej Straży. W tym czasie dyskutują, co robić, i boją się, że ich wspomnienia zostaną wymazane i nie rozpoznają się na ulicy. Ich przyjaźń stała się najlepszym wyjściem z tej przygody i nie chcą jej stracić. Po chwili przybywa przeorysza i chce się spotkać z Tiffany na osobności, ale dziewczyny nie pozwalają na to. Zamiast się kłócić, przeorysza postanawia zabrać ze sobą wszystkie dziewczyny.

Przeorysza wyjaśnia, że ​​tak jak oni została uwięziona w tej wojnie przez czyste nieszczęście. Podziemie pojawiło się raz na jej osi czasu i zniszczyło wszystko. To właśnie sprawiło, że stała się częścią działań wojennych i walczyła z podziemiem z całej siły. Jednak przeorysza widzi, że wojny nie da się wygrać metodami stosowanymi obecnie przez Straż. Jeśli nadal będą robić to samo, wojna rozszerzy się na nieskończoność.

Papierowe dziewczyny

Przeorysza jest gotowa wysłać dziewczęta w przeszłość, aby mogły ostrzec dr Braunsteina, wynalazcę podróży w czasie, aby nigdy nie wymyślił tego procesu, aby wojna na pewno się skończyła. W przyszłości Tiffany będzie współpracować z lekarzem nad wynalezieniem procesu. Przeorysza przygotowuje się do wysłania dziewcząt, ale zostaje zaatakowana przez własnych ludzi. Podczas próby pomocy przeoryszy, Erin i Tiffany w separacji od Maca i KJ. Przed śmiercią przeorysza wysyła Erin i Tiffany w czasie na innym statku.

Tiffany i Erin docierają do nowej osi czasu i są zdezorientowane. To miejsce wcale nie wygląda na przyszłość. Nie widzą też statku, na którym mieli być Mac i KJ. Ku ich szokowi wydaje się, że nie zostali wysłani do przyszłości, ale do lat sześćdziesiątych. Tymczasem los Maca i KJ jest nieznany.

Czy ten post był pomocny?