Skip to content

Wyjaśnienie zakończenia „Projektu Łazarz”: czy George zdoła uratować ludzkość?

27 de lipiec de 2022
FL 01 TheLazarusProject S01

The Lazarus Project to nowy serial telewizyjny od Sky, który z hukiem trafia do sieci, dostarczając klasyczną historię z pętlą czasową z dodanym nowym zwrotem akcji. Tam, gdzie pętla jest uruchamiana przez fikcyjną organizację, której jedynym celem jest ratowanie świata za każdym razem, gdy sprawy osiągają punkt bez powrotu pod względem najgorszych scenariuszy. Pętle czasowe i ogólnie podróże w czasie są w modzie od jakiegoś czasu, ale The Lazarus Project kieruje urządzenie fabularne w nowym kierunku, na tyle innym, by czuć się świeżo i ekscytująco.

Serial wykonuje również bardzo dobrą robotę, skupiając się głównie na postaciach, ich potrzebach, motywacjach i marzeniach. To sprawia, że ​​opowiadanie historii wydaje się bardziej istotne, ważkie i znaczące. Co jest czymś, z czym wiele programów science fiction zdaje się mieć trudności (patrzę na ciebie, Westworld). Spektakl ma również wiele zwrotów akcji i dynamicznej opowieści, której oczekuje się od opowieści o podróży w czasie. Więc daj mu szansę, jeśli nie.

Poniższe akapity zawierają spoilery dotyczące pierwszego sezonu The Lazarus Project. Więc czytaj na własne ryzyko.

Co się dzieje pod koniec pierwszego sezonu Lazarus Project?

Jak zaczyna się ostatni odcinek, w którym pokazywane są sceny z przeszłości. 2012, aby być konkretnym. Tam widzimy Rebrowa, który w bardzo dziwny sposób zaprasza Janet na randkę. Ta dwójka wyraźnie się do siebie pociąga, ale są z tego powodu niezręczni. Sceny przypominają nam, że nawet po tym wszystkim, co się wydarzyło, Rebrov był kiedyś tylko kolejnym członkiem Łazarza. I podobnie jak sam George był zakochany w kobiecie, z którą spodziewał się żyć. Ale czas jest okrutnym władcą i takie rzeczy się nie zdarzają.

Potem widzimy, że Janet wciąż jest uwięziona, a porywacze uwalniają ją na chwilę, gdy uciekają przed atakiem Shiva. Potem widzimy, co mówi cholerna gazeta Shiva: „To będzie warte czekania”. w tym momencie następuje skok i przechodzimy do momentu, w którym Georges zabija Shiva. Zostaje wezwany do kwatery głównej i okazuje się, że osobliwość, która pozwala na podróże w czasie, zapada się w siebie i zacznie ponownie uruchamiać czas co trzy tygodnie, na zawsze. Muszą znaleźć sposób, aby to naprawić i wydaje się, że jedynym, który może rozwiązać problem podróży w czasie, jest Janet.

George chowa ciało Shiva i wskakujemy do Szanghaju. Wszyscy cierpią skutki załamywania się osobliwości. Shiv wciąż umiera, Archie raz po raz wpada w pułapkę, a George wciąż unika nieszczęsnej randki z Sarą. Od tego momentu sprawy stają się jeszcze bardziej skomplikowane. Muszą pościć Janet i wkrótce ją znaleźć. Sarah widzi nawet George’a próbującego ukryć ciało Shiva i wreszcie zaczynają rozmawiać. Kiedy ujawnia jej prawdę o Łazarzu, w końcu uprawiają seks.

Wygląda na to, że nie wszystko stracone, a on wciąż ma szansę u Sarah.

Kto umiera pod koniec pierwszego sezonu Lazarus Project?

Z drugiej strony Archie w końcu udaje się znaleźć Rui, walczą, a Archie ją zabija. Tymczasem George obiecuje Sarze, że zawsze ją znajdzie, bez względu na wszystko. Rui wyjawia Archiemu, że dostarcza Janet swojemu opiekunowi, ale żadna komunikacja z nim wydaje się niemożliwa. Coś się stało. Próbują też zbudować własny wehikuł czasu.

Pętla się powtarza, ale tym razem zamiast pokazać prawdę Sarze, prowadzi ją swoim samochodem, zabijając ją. Pętla czasu trwa, a Shiv umiera bez końca. George idzie do kawiarni i tam Sarah wyjaśnia, że ​​jest zaręczona i szczęśliwa. Sprawy się nie układają. Archie dowiaduje się, że Shiv umiera z rąk Georgesa i ostrzega go. Muszą je wszystkie odzyskać. Archie czuje się zdradzony. Uważa, że ​​Chińczycy próbowali stworzyć własne serum i maszynę i wzięli Janet, aby naprawić swoje błędy.

Projekt Łazarz

George wciąż próbuje uratować Shiva przed śmiercią, a ona daje Serum Sarze, aby pamiętała, co stracili. To jej wybór. Rebrov odwiedza George’a i dzieli się krwawą wiadomością z Rebrovem, wie, co to znaczy. Tymczasem Archie i Rui idą razem znaleźć Janet, ale kończą z pustymi rękami.

Tymczasem Rebrov wchodzi do kwatery głównej i ujawnia, że ​​powodem, dla którego nikt nie może znaleźć Janet, jest to, że nie ma jej w teraźniejszości, wróciła w 2012 roku. Aby ją znaleźć, będą potrzebować jego pomocy. George w końcu udaje się uratować Shiva przed śmiercią dzięki sąsiadowi i w tym momencie do pokoju wchodzi Sarah. Wzięła serum i teraz wie wszystko o podróżach w czasie.

Zakończenie sezonu otwiera mnóstwo możliwości, a ponieważ Rebrov i Sarah stają się bardziej integralnymi częściami fabuły, wydaje się, że mogą stać się częścią Lazarusa. Czy uda im się znaleźć Janet na czas? Będziemy musieli poczekać na drugi sezon i zobaczyć.

Czy ten post był pomocny?