Skip to content

Wyjaśnienie zakończenia sukcesji w sezonie 3

13 de grudzień de 2021
l intro 1639375151

Ostrzeżenie: spoilery na finał sezonu 3 „Sukcesja” poniżej.

Finał trzeciego sezonu „Sukcesja”, „Co usłyszały dzwony” wyemitowano 12 grudnia 2021 r. i wywrócił cały sezon do góry nogami. Wygląda na to, że Waystar-Royco i GoJo są na dobrej drodze do fuzji, dopóki Lukas Matsson (Alexander Skarsgård) nie zaproponuje alternatywnego rozwiązania: GoJo wykupi Waystara, pozostawiając Matssona kontrolę – i rodzeństwo Royów prawdopodobnie na mrozie. Na początku Logan wydaje się odrzucać umowę, ale kiedy wysyła Romana (Kieran Culkin) z powrotem na ślub ich matki Caroline (Harriet Walter) bez niego, Shiv (Sarah Snook) zdaje sobie sprawę, że coś jest na rzeczy.

Po powrocie na wesele, po tym, jak Shiv, Roman i Connor (Alan Ruck) przeprowadzają zaimprowizowaną interwencję dla Kendall (Jeremy Strong), Shiv odbiera telefon i dowiaduje się najgorszej wiadomości w historii: Logan (Brian Cox) rozważa zawarcie umowy. spełniają się jej najgorsze obawy. Podczas gdy rodzeństwo opracowuje strategię, jak powstrzymać zbliżającą się zdradę ojca, Kendall, która kończy pobyt w szpitalu po tym, jak prawie utonęła w zeszłym tygodniu, ze łzami w oczach wyznaje swój najgorszy sekret: zabicie kelnera na weselu Shiva.

Ku jego zaskoczeniu rodzeństwo mu wybacza. Nie boli, że Shiv i Roman potrzebują pomocy Kendall w pokonaniu ojca. Oto zakończenie „Co słyszeli dzwony”.

Rodzeństwo Royów wreszcie się spotkało

Kiedy rozpoczął się sezon 3, Kendall, Shiv i Roy nie mogli być dalej od siebie. Kendall właśnie zerwał szeregi u swojej rodziny i upublicznił wiedzę swojego ojca Logana o trwającym skandalu dotyczącym molestowania seksualnego Waystar-Royco w dziale statków wycieczkowych firmy. Po usunięciu Kendalla jako domniemanego spadkobiercy, Roman i Shiv musieli walczyć o pozycję jako nowy faworyt. Kiedy dzieci Royów dowiadują się o zdradzie ojca, Shiv przejmuje inicjatywę i wymyśla plan, jak temu zaradzić.

Roman i Shiv kłócili się ze sobą przez cały sezon. Roman spędził większość sezonu 3 w roli „ulubionego dziecka Roya”, aż do zeszłego tygodnia, kiedy przez pomyłkę wysłał przez pomyłkę zdjęcie swoich genitaliów do Logana. W tym tygodniu, podczas gdy Roman zachował część swojego statusu powiernika Logana, zdecydowanie wpadł w oczy ojca. Zdaje sobie sprawę, że nigdy nie przejmie firmy, i dołącza do Shiva.

W międzyczasie Kendall przeszedł przez wyżymaczkę w tym sezonie, obserwując, jak federalne śledztwo przeciwko jego ojcu traci rozpęd i ostatecznie kończy się niepowodzeniem, co kosztowało go relacje z rodziną. Po tym, jak prawie utonął podczas pijanego wylegiwania się w basenie w zeszłym tygodniu, jego rodzeństwo martwi się, że próbował zrobić sobie krzywdę, i większość ich wrogości wyparowuje. Shiv i Roman litują się nad nim i zaczynają go omijać.

Z tych wszystkich powodów rodzeństwo Royów w końcu odłożyło na bok dzielące ich różnice i wspólnie pracuje nad pokonaniem ojca. W jakiś sposób to się dzieje, tak jak Kendall chciał, żeby zrobili to na początku sezonu.

Niestety, Logan jest wciąż o krok do przodu, jak zawsze.

Logan po raz kolejny ich wymanewrował

Wcześniej w odcinku, gdy Logan i Roman podróżują do Szwajcarii, aby spotkać się z Matssonem, Logan mówi szwedzkiemu dyrektorowi generalnemu, że jest naprawdę podekscytowany przyszłością. Matsson szydzi – jaką przyszłość czeka 80-letni Logan? Ale pod koniec tego odcinka Logan ma dobry powód, by ekscytować się swoją pozycją.

Kiedy rodzeństwo Royów konfrontuje się z ojcem w Szwajcarii, ich największą dźwignią jest fakt, że w porozumieniu rozwodowym Logana z Caroline stworzyli holding dla rodzeństwa Royów. Logan nie może legalnie dokonać przeniesienia władzy w WayStar-Royco bez zgody holdingu.

Na nieszczęście dla Royów, Logan został poinformowany, że nadchodzą. Ku przerażeniu rodzeństwa Royów zdają sobie sprawę, że ich ojciec skontaktował się z Caroline i przekonał ją do zmiany umowy, usuwając wymóg superwiększości.

Logan z radością opowiada swoim dzieciom o tym rozwoju, po czym napawa się, że „pokonał je” w walce o kontrolę nad firmą. Roman błaga swojego ojca, aby się rozluźnił, przypominając mu, że wszyscy się kochają. Logan bezlitośnie ich wyrzuca.

Dla Logana ostatnie trzy sezony „Sukcesji” były walką o przetrwanie. Kiedy jego dzieci odważyły ​​się chcieć objąć po nim stanowisko szefa WayStar-Royco, postrzegał to jako zagrożenie. Tymczasem dzieci Royów popełniły poważny błąd, myśląc, że ich ojciec może być motywowany czymś innym niż władza.

Tom je wyprzedał

Po zostawieniu swoich dzieci do przetworzenia wiadomości, Logan wyprowadza Toma (Matthew Macfayden) na zewnątrz i klepie go przyjacielsko w ramię. Shiv widzi, że to się dzieje. To niespotykane, żeby jej ojciec okazywał Tomowi uczucie, więc łączy dwa i dwa i dochodzi do wniosku, że Tom poinformował Logana o jej planie z braćmi.

Wcześniej w odcinku, kiedy Shiv zadzwoniła do Toma, aby powiedzieć mu, że ona i jej bracia planują wypędzić Logana i objąć kierownictwo WayStar-Royco, Shiv popełniła kluczowy błąd: zostawiła Toma poza swoimi planami. To kwintesencja ruchu Shiv, sprowadzająca jej męża do refleksji. Tym razem, pomyślał, Tom wykorzystuje sytuację na swoją korzyść.

Po rozmowie z Shiv, Tom rozmawiał z Gregiem (Nicholas Braun) na weselu. Pyta go, czy po nadchodzących zmianach w firmie Greg jest gotów stanąć po stronie Toma w jakiejkolwiek nowej roli. Mówi, że potrzebuje psa bojowego, a konkretnie „Gregweilera”. Tom pyta Grega, czy jest gotów „zawrzeć układ z diabłem”, zgadza się Greg i przypieczętują umowę uściskiem dłoni.

Z perspektywy czasu ten moment wygląda o wiele bardziej złowieszczo. Tom już podjął decyzję, by zdradzić swoją żonę i powiedzieć Loganowi o jej planach. Jest prawdopodobne, że Logan obiecał Tomowi ważne stanowisko w ATN, a kiedy nazywa siebie „diabłem”, to nie jest żart.

„Sukcesja” spędziła sezon 3, drażniąc się z możliwością, że ktoś z rodziny zmieni lojalność i zdradzi innych. W końcu okazało się, że to większość z nich. Nawet Tom Wambsgants włączył się do akcji.

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, padło ofiarą napaści na tle seksualnym, dostępna jest pomoc. Odwiedź witrynę sieci krajowej Rape, Abuse & Incest National Network lub skontaktuj się z krajową infolinią RAINN pod numerem 1-800-656-HOPE (4673).

Czy ten post był pomocny?