Skip to content

Wyjaśnienie zakończenia „Dragon Age: Rozgrzeszenie”: dlaczego Miriam boi się powrotu do domu?

9 de grudzień de 2022
dragon age absolution s1 e1 00 10 52 20 copy 1668100293804

Witamy w wyjaśnieniu zakończenia Dragon Age: Rozgrzeszenie. Seria to najnowsza adaptacja gry wideo Netflix, która pojawi się na platformie. Netflix odniósł wielki sukces w dostosowywaniu gier wideo do medium animacji, a programy takie jak Castlevania, Arcane i Cyberpunk: Edgerunners robią dokładnie to, co akcja na żywo próbuje zrobić od wieków. Dragon Age: Rozgrzeszenie czerpie postacie, koncepcje i miejsca z oryginalnej serii gier wideo i stara się opowiedzieć za ich pomocą oryginalną historię.

Rezultat jest całkiem udany, dzięki świetnej obsadzie postaci, wspaniałej animacji, choreografii akcji, a także tempie, które jest po prostu śmieszne. Ten pierwszy sezon serialu składa się tylko z sześciu odcinków o czasie trwania poniżej 30 minut. W zasadzie można obejść cały sezon w dwie godziny. Bingowanie programu jest bardzo łatwe i przypuszczam, że w ten sposób większość ludzi skończy oglądać. Jest fantastyczna konfiguracja na sezon 2, w którym prawdopodobnie zobaczymy więcej postaci z gier, co zawsze jest ekscytujące.

ZWIĄZANE Z:

15 seriali takich jak Dragon Age: Rozgrzeszenie, które każdy fan musi obejrzeć

Poniższe akapity zawierają spoilery dotyczące pierwszego sezonu Dragon Age: Rozgrzeszenie, dostępnego teraz w serwisie Netflix. Czytaj na własne ryzyko.

Dlaczego Miriam boi się powrotu do domu?

Dragon Age: Rozgrzeszenie toczy się w świecie zbudowanym przez BioWare na potrzeby serii gier Dragon Age. W tym sezonie znaleźliśmy się konkretnie w kilku miejscach, Nevarra i Tevinter, gdzie toczy się większość akcji. Po raz pierwszy poznajemy naszą główną bohaterkę, Miriam, i jej najlepszego przyjaciela, Rolanda. Miriam to klasyczna postać złodzieja. Porusza się w cieniu z wielką szybkością i skradaniem się, a swoimi sztyletami jest zabójcza. Spotykamy ją, gdy udaje jej się odnieść sukces w małym napadzie.

Kiedy wraca do swojej bazy, okazuje się, że napad był tylko testem przygotowanym przez niejakiego Fairbanksa. Fairbanks próbuje zatrudnić Miriam i Rolanda do swojego zespołu, ponieważ ma na myśli większy wynik. Miriam nie jest przekonana, zwłaszcza że plan zakłada jej powrót do Tevinteru, jej ojczyzny. Miriam bardzo źle wspomina to miejsce. Tam była niewolnicą. Jednak Miriam widzi, że kobieta o imieniu Hira pracuje u boku Fairbanksa.

Hirę i Miriam łączy wspólna historia. W końcu Hira przekonuje Miriam, by została częścią zespołu. Hira obiecuje, że po zakończeniu napadu uciekną razem i będą mieli farmę serów z dala od wszystkiego. Oczywiste jest, że Miriam jest zakochana w Hirze. Miriam i Roland spotykają resztę drużyny, w skład której wchodzi Qwydion, qunari mag i Lacklon, krasnolud. Okazuje się również, że ich celem jest człowiek o imieniu Rezaren, potężny mag. Wydaje się, że Miriam nie ma najlepszej opinii o mężczyźnie.

Przybywają do Tevinteru, a Miriam czuje się z tym okropnie. Okazuje się, że Miriam była niewolnicą w Tevinterze, gdy była dzieckiem, wraz ze swoim bratem bliźniakiem Nebem.Dowiadujemy się również, że jej panem był sam Rezaren i że cała trójka była wychowywana jako rodzeństwo. Fairbanks przedstawia wszystkim swój plan. Ich celem jest magiczny artefakt zwany Circulum, a kiedy już go zdobędą, muszą zabrać go z powrotem do pozostałości Inkwizycji, organizacji, która chce bronić świata przed niebezpieczeństwami magii.

Czy zespołowi udaje się ukraść cyrk?

Drużyna wkracza do pałacu Tevinteru. Przygotowują się do kradzieży Circulum, ale jednocześnie w serialu poznajemy Rezarena, który jest magistrem magii, co oznacza, że ​​jest bardzo potężnym magiem na usługach kraju Tevinter. Towarzyszy mu Lassia, szef ochrony pałacu. Obaj są potężnymi wojownikami i są romantycznie zaangażowani. Rezaren studiuje Circulum, ponieważ wierzy, że pomoże mu przywrócić do życia utraconych ludzi. Lassie boi się, ponieważ robienie magii krwi i przywracanie ludzi do życia wydaje się moralnie niejednoznaczne.

Tymczasem dla Miriam i jej zespołu napad kończy się niepowodzeniem i szybko zostają wykryci. Fairbanks i Hira docierają do Circulum, ale Fairbanks dźga Hirę w plecy. Walczą, a Fairbanks ucieka ranny, podczas gdy Hira zostaje schwytana przez Tevinter. Miriam jest w stanie uciec z resztą drużyny po tym, jak walczy z Rezarenem, a on wzywa jej siostrę. Miriam wyjaśnia swoją historię oraz to, jak ona i jej bracia byli niewolnikami Rezarena, nawet gdy nazywał ją siostrą. Okazuje się, że Rezaren chce wskrzesić Naba z martwych i ponownie być razem z Miriam jako rodzina.

1670585441 931 Wyjasnienie zakonczenia Dragon Age Rozgrzeszenie dlaczego Miriam boi sie powrotu

Miriam i zespół zgadzają się wrócić do pałacu i spróbować uratować Hirę. Robią to, a Hirze udaje się uciec, ale natychmiast wraca do ich bezpiecznego domu. Tam Hira znajduje Circulum i zabiera go. Ma zamiar wyjść, kiedy spotyka Miriam i resztę. Okazuje się, że Hira jest faktycznym zdrajcą w zespole. Fairbanks się dowiedział i dlatego próbował ją zabić. Hirze obiecano, że jeśli uda jej się zabrać ze sobą Miriam, Rezaren da jej Cyrkulum po przywróceniu Naba. Miriam była używana tylko przez Hirę.

Hira mówi, że zabierze Circulum z powrotem do Karmazynowego Rycerza, radykalnej frakcji Inkwizycji; ucieka, a drużyna nie może jej schwytać, ponieważ musi stawić czoła Rezarenowi. Rezaren przywraca ducha Naba i próbuje umieścić go z powrotem w ciele, ale mu się to nie udaje. Miriam następnie udaje się go zabić i obiecuje, że nigdy więcej nie będzie niewolnicą. W końcu drużyna postanawia udać się do Inkwizycji i ostrzec ją przed Hirą i faktem, że Karmazynowy Rycerz szykuje się do wojny.

  • Nelson Acosta

    Nelson Acosta

    Nelson Acosta

    Nelson uwielbia wszystko, co jest związane z opowiadaniem historii. Spędził większość swojego życia studiując narrację, stosowaną we wszystkich mediach; film, telewizja, książki i gry wideo. Jego ulubionym filmem jest Mulholland Drive.

Czy ten post był pomocny?