Skip to content

Wyjaśnienie incydentu z bronią palną wyrzuconą przez Aleca Baldwina

22 de październik de 2021
l intro 1634911634

Śmiertelny wypadek na planie westernu „Rdza” wstrząsnął światem 21 października, gdy reżyserka filmu, Halyna Hutchins, została śmiertelnie zastrzelona na miejscu na Bonanza Creek Ranch w Santa Fe w stanie Nowy Meksyk (według terminu). Reżyser filmu, Joel Souza, również odniósł obrażenia. Hutchins zmarła w szpitalu University of New Mexico, a aktorka Frances Fisher potwierdziła to Świergot że Souza jest teraz poza Regionalnym Centrum Medycznym CHRISTUS St. Vincent.

Wiadomości wciąż się rozwijają i wiele szczegółów dotyczących wypadku jest wciąż nieznanych, ale Hutchins i Souza doznali obrażeń po tym, jak gwiazda i producent filmu, Alec Baldwin, „wystrzelił” rekwizytową broń palną, co spowodowało incydent w jeszcze… niepotwierdzony sposób. „Pan Baldwin został przesłuchany przez śledczych i zwolniony” – oświadczył przedstawiciel Departamentu Szeryfa Santa Fe. „Nie wniesiono żadnych aresztowań ani zarzutów”.

Więc co dokładnie się stało? Oto wyjaśnienie incydentu z bronią palną wystrzeloną przez Aleca Baldwina.

Jak pusta runda może być śmiertelna?

Ponieważ śledztwo wciąż trwa, a wiele szczegółów incydentu jest wciąż nieznanych, jest zbyt wcześnie, aby z całą pewnością stwierdzić, co poszło nie tak na ranczu Bonanza Creek. Rzecznik Aleca Baldwina potwierdził jednak, że broń, o którą chodzi, to rekwizyt naładowany ślepymi nabojami (za pośrednictwem BBC).

Łatwo założyć, że pusta runda jest całkowicie bezpieczna, ale jak zauważa BBC News, nie może to być dalsze od prawdy. Półfabrykaty są zasadniczo regularnymi pociskami z usuniętym czubkiem pocisku i zastąpionym stosunkowo nieszkodliwym materiałem, takim jak bawełna. Jednak reszta pocisku nadal pozostaje, więc po wystrzeleniu z pistoletu pusta kula nadal daje ten sam efekt dźwiękowy i wizualny, co pocisk na żywo – i nawet bez wylatującego pocisku oznacza to, że nabój nadal jest taki sam. siły, która może wystrzelić pociski w powietrze. Jeśli nie zwróci się uwagi na właściwe pomiary bezpieczeństwa, oznacza to, że pusta runda może być śmiertelna.

Puste pociski już wcześniej zabijały ludzi

Wypadki z rekwizytami już wcześniej zabijały ludzi. 31 marca 1993 roku syn Bruce’a Lee, Brandon Lee, zginął podczas kręcenia „Kruka”, kiedy został postrzelony w brzuch rekwizytem, ​​w który utknęła atrapa kuli przed blankiem (zgodnie z BBC News). 12 października 1984 r. zamierzony żart gwiazdy „Cover Up” Jona-Erika Hexuma okazał się fatalny, gdy strzelił sobie w skroń z rekwizytu, nie zdając sobie sprawy, że pusta kula była śmiertelna na tak krótkim dystansie (przez Entertainment Weekly) .

Ze względu na potencjalne zagrożenie, jakie stwarzają, rekwizyty należy zawsze traktować jak prawdziwe. „Kiedy prowadzę sesję treningową z wykonawcą, moją główną wytyczną, biciem serca w rozmowie, jest upewnienie się, że traktują każdą broń – czy to broń ostrzową, czy palną – tak, jakby mogła potencjalnie kogoś zabić I to są zazwyczaj słowa, których używam” – powiedział NPR kierownik działu rekwizytów Kevin Williams z UCLA School of Theatre, Film and Television. „To poważna sytuacja i wszyscy muszą być na swojej grze”.

Wciąż nie wiadomo, jakie okoliczności doprowadziły do ​​wydarzeń związanych z produkcją „Rust”, więc jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, jaka dokładnie była sytuacja i czy zastosowano wszystkie niezbędne przygotowania i środki ostrożności. Na razie wstrzymano produkcję „Rusty”, bo wszyscy zaangażowani mają do czynienia z tragedią.

Czy ten post był pomocny?