Skip to content

Zestaw do owijania produkcji „Rust” „Dopóki śledztwa zostaną zakończone” po tragedii w filmie Aleca Baldwina

25 de październik de 2021
IMG 0485

ten Rdza Zespół produkcyjny opublikował dziś wieczorem list do załogi filmu Alec Baldwin, w którym powiedział, że „podjęli decyzję o zawinięciu zestawu przynajmniej do czasu zakończenia śledztwa”.

Notatka pojawia się, gdy biuro szeryfa w Santa Fe przeprowadza nakaz przeszukania rancza Bonanza Creek w Nowym Meksyku po tym, jak rozładowany rekwizyt Baldwina odebrał życie operatorowi Halynie Hutchins i zranił reżysera filmu Joela Souzę w czwartek.

W czwartkową noc, Termin po raz pierwszy poinformował, że Rdza produkcja została wstrzymana na „nieokreślony czas” i prowadziła własne wewnętrzne śledztwo w sprawie śmiertelnego incydentu.

„W związku z tym pracujemy nad tym, kiedy możesz odebrać swoje rzeczy osobiste. Powinieneś spodziewać się aktualizacji w harmonogramie podsumowania jutro” – kontynuował list z Rdza produkcja dzisiaj wieczorem.

Biuro szeryfa Santa Fe organizuje w środę konferencję prasową, aby przedstawić szczegóły dotyczące incydentu, „który pozostaje aktywnym, otwartym śledztwem”.

List od Rdza Dzisiejsza produkcja mówi również: „Nasze serca są z wami wszystkimi, ponieważ wszyscy przechodzimy przez ten tragiczny czas i opłakujemy stratę naszej koleżanki i drogiej przyjaciółki, Halyny Hutchins”.

„Jesteśmy rodziną i musimy stać obok siebie, jak rodziny w trudnych czasach. Pozostajemy w bliskim kontakcie z rodziną Halyny i chwalimy siłę jaką wykazują w obliczu niewypowiedzianej tragedii. To jest poza inspiracją” – kontynuował notatkę, jednocześnie stwierdzając, że produkcja prowadzi własne wewnętrzne dochodzenie.

Produkcja podkreśliła w nocie, że udostępniają załodze osobistych i wirtualnych doradców żalu 24/7. Notatka z produkcji kończyła się informacją, że „Przekażemy darowiznę na Fundusz Stypendialny Halyny Hutchins założony przez rodzinę Halyny. Dołożymy wszelkich darowizn od załogi.

Zgodnie z piątkowym oświadczeniem z biura szeryfa w Santa Fe czytamy, że zastępca dyrektora David Halls złapał jeden z trzech pistoletów, które zostały ustawione przez zbrojmistrza Hannah Guiterrez. Halls zabrał broń do Baldwina i krzyknął „zimna broń”. Souza w reportażu przygotowanym przez detektywa Joela Cano powiedział, że strzelanina miała miejsce podczas przećwiczonej sceny, która miała miejsce po obiedzie oraz w budynku kościoła na ranczu filmowym.

Czyta w śledztwie: „Aktor Alec Baldwin siedział na drewnianej ławce zwróconej na południe w kierunku kamery i ekipy. Joel powiedział, że podczas próby aktor Alec Baldwin wyciągnął broń i wycelował rewolwer w stronę obiektywu kamery. Souza pamięta, że ​​w oświadczeniu usłyszał słowa „zimna broń”.

Według Souzy wcześniej w raporcie „wszyscy się dogadywali” w dniu zdjęć, „według jego wiedzy nie było żadnych kłótni”.

Detektyw Cano rozmawiał również z Reidem Russelem, kamerzystą pracującym nad filmem, który opisał ciężki dzień pracy, który rozpoczął się późno, ponieważ sześciu członków wyszło z filmu, ponieważ „mają problemy z produkcją związaną z płatnościami i mieszkaniem”. Russel powiedział także Cano, że ekipa filmowa, która wyszła z filmu, napisała list do produkcji w sprawie nieporozumień.

W związku z czwartkową tragedią nie tylko departament szeryfa Santa Fe zajmuje się tragicznym incydentem, ale także Biuro Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Nowym Meksyku, które może nakładać kary cywilne za wypadki w miejscu pracy, nawet jeśli organy ścigania uznają, że nie doszło do przestępstwa.

Najwyższy prokurator stanu Nowy Meksyk, Pierwszy Prokurator Okręgowy Mary Carmack-Altwies, również powiedział w piątek w Ostatecznym terminie: „Ta sprawa jest nadal we wstępnym stadium śledztwa” i że: „W tej chwili nie wiemy, czy zostaną postawione zarzuty. Przyjrzymy się wszystkim faktom i dowodom sprawy z dużą dyskrecją, a dalsze informacje uzyskamy w późniejszym czasie”.

Czy ten post był pomocny?