Skip to content
TV

Wyjaśnienie gry i postaci Alice In Borderland: The King of Spades

11 de maj de 2023
l intro 1683762923

Telewizja

Isao Shirabi w czarnym taktycznym mundurze

W drugim sezonie „Alicji na pograniczu” jest kilka bitew z bossami, ale najgroźniejszą ze wszystkich figur jest król pik (Ayumi Tanida) i jego gra „Przetrwanie”.

Podczas gdy niektóre kolory kart kładą nacisk na psychologię lub zaufanie do swoich gier, wycieczki pod szyldem Spade sprzyjają sile fizycznej, gdzie rzeczy takie jak szybkość, wytrzymałość i zwinność są najlepszymi atutami gracza, aby przetrwać większość tych przyjaznych dla broni działań. Podziurawione kulami podejście do „Tag” dzięki uprzejmości Five of Spades i szybki mecz parkour „Checkmate” od damy pik (Chihiro Yamamoto) udowodniły, że w grach Spade nie ma bałaganu.

Ale żaden nie może się równać z „Survival” króla pik. Gra rozpoczyna się na początku Etapu 2, a gracz niezaangażowany w inne wyzwanie musi wziąć w nim udział bez rejestracji. Podczas gdy większość wyzwań pojawia się na określonym obszarze, w „Survival” cała mapa Japonii jest placem zabaw króla. Bez żadnego wstępu ani ostrzeżenia, z wyjątkiem widoku sterowca Króla Pik, może pojawić się w dowolnym miejscu i czasie, uzbrojony w karabiny szturmowe, pistolety i inną broń. Celem doskonale wyszkolonej maszyny do zabijania jest wyeliminowanie wszystkich graczy i chociaż szanse na przeżycie wydają się niskie, zasady są dość proste. Gra zostanie wyczyszczona, jeśli graczom uda się pokonać króla pik wszelkimi niezbędnymi środkami lub przynajmniej przetrwać do jego śmierci. Gra kończy się dla uczestnika, gdy król pik go zabije. Ze wszystkich gier z tej serii „Survival” jest nie tylko najdłuższą, obejmującą prawie cały sezon 2, ale także zawiera największą liczbę zgonów.

Ale kto tak naprawdę jest Królem Pik i dlaczego tak bardzo zależy mu na zabijaniu wszystkich?

Udręczona dusza motywowana mroczną przeszłością i błędnym spojrzeniem na życie

Podczas gdy większość operatorów kart z figurami robiła mnóstwo popisów i monologów, król pik to tylko biznes, a swoją obecność można rozpoznać tylko po sterowcu lub odgłosach wystrzałów. Postać jest owiana tajemnicą, a wszystko, co zostało ujawnione na temat jego pochodzenia, to krótka retrospekcja w sezonie 2, odcinku 7.

Materiał źródłowy ujawnia więcej informacji o postaci. W mandze okazuje się, że nazywa się Isao Shirabi, szanowany najemnik z umiejętnościami następnego poziomu w broni i walce. W pewnym momencie podjął pracę z innym żołnierzem i przyjacielem znanym jako Apache. Shirabi pomyślał, że to zły pomysł i okazało się, że miał rację: niefortunny koncert spowodował druzgocącą kontuzję jego gotowego do walki towarzysza. Apache wiedział, że jeśli przeżyje, jego życie będzie pełne zamieszania, więc błagał Shriabiego, by zakończył jego nieszczęścia i zabił go, co zostało krótko pokazane w serialu Netflix. Shirabi nie chciał, ale i tak to zrobił, a traumatyczne wydarzenie polega na tym, że przyjął sposób myślenia, że ​​​​życie jest okrutne i że może ratować ludzi, kończąc ich ból śmiercią. Dlatego Król Pik nie uważa się za złoczyńcę, ale za zbawiciela uwalniającego tych, których zabija, od agonii, którą nieuchronnie niesie życie. Woli ścigać duże grupy graczy, aby szybciej uzyskać wyższą liczbę zabójstw, a jego umiejętności zadawania śmierci są poparte tym, co uważa za dobre intencje. Mistrzowskie zdolności do zabijania i obłąkany sposób myślenia z łatwością sprawiają, że rozdarta wojną postać jest zdecydowanym faworytem do najbardziej śmiercionośnej bitwy z bossem w „Alicji na pograniczu”, która również spotkała się z intrygującymi reakcjami fanów.

King of Spades zyskuje miłość, nienawiść i szanse na Johna Wicka od fanów

Isao Shirabi trzymający karabin szturmowy

Gracze z serii nie są wielkimi fanami króla pik, ale jeśli chodzi o to, co zwolennicy serialu sądzą o bossie „Alice in Borderland”, reakcje są trochę mieszane.

Niektórym widzom podobała się interpretacja nikczemnej postaci na żywo. Jeden z użytkowników Reddit pochwalił przedstawienie gry „Survival” i to, jak to było oglądać to wydarzenie, mówiąc: „Czytałem mangę, a gra King of Spades jest już brutalna, ale adaptacja na żywo naprawdę ją przyniosła nowy poziom. Naprawdę podoba mi się cała scena walki, to zdecydowanie najlepsza atrakcja serialu. Nie mogę usiedzieć na miejscu podczas oglądania!

Jednak nie wszyscy byli fanami ujęcia Netflixa. u / holdawnn skrytykował wersję postaci streamera i to, jak potoczyła się jego historia, pisząc w komentarzu: „Nienawidziłem go. Po prostu ogólnie nie podobał mi się odcinek 7, a to głównie z powodu niego i szalonej zbroi fabularnej w ten odcinek”.

Ale prawdopodobnie najbardziej fascynującym tematem poruszanym w dyskusjach o Królu Pików jest to, jak Baba-Jaga z Pogranicza może sobie poradzić z innym zabójcą kontraktowym, Johnem Wickiem. Chociaż obaj mają podobny zestaw umiejętności, u/jevling uważa, że ​​wyrównana walka byłaby fantastyczną walką, pisząc w poście: „Naprawdę myślę, że to podrzucenie między dwoma TBH. John Wick jest maszyną, ale Król sam wydaje się być bardzo op koleś. Powiedziałbym, że może to być 60/40 dla Johna Wicka na 100 meczów. Są to solidne szanse w porównaniu z panem Wickiem, a na podstawie przyjęcia, kochają go lub nienawidzą, fani nigdy nie zapomną rządów Isao Shirabiego jako Króla Pik.

Czy ten post był pomocny?