Skip to content

Wyjaśnienie Błogosławionego w Halo

10 de wrzesień de 2022
Halo 1 Contact 73zoomed 1024x512 1

Właśnie ukazał się drugi odcinek serii Halo, który ujawnił wiele różnych szczegółów dotyczących fabuły. W szczególności seria kręciła się wokół tego, że Master Chief dowiedział się więcej o artefakcie, który odzyskał w Madrigal, zabierając go do byłego więźnia Przymierza w kolonii asteroid, który wspomniał o Błogosławionym. Oczywiście widzieliśmy także scenę o Błogosławionym Przymierzu, który zgłosił się na ochotnika do odzyskania artefaktu z UNSC. Kim więc jest Błogosławiony w Halo?

Nie ma jeszcze jasnej odpowiedzi na pytanie, kim jest Błogosławiony w Halo, ponieważ jest to coś, czego nie ma w grach. Można jednak przypuszczać, że Błogosławieni są ludźmi zdolnymi do korzystania z technologii Forerunnera z jakiegoś powodu, który nie został jeszcze ujawniony w serii.

Należy zauważyć, że Przymierze to religijni fanatycy, którzy szukają pewnego rodzaju proroctwa opartego na ich religii. W przypadku uniwersum Halo starają się kontrolować broń, która ma moc zakończenia wszelkiego życia i może to być ten sam przypadek w serii. Potrzebują Błogosławionego do kontrolowania tej mocy i dlatego jesteśmy tutaj, aby spojrzeć na to, kim Błogosławiony może być.

Czym jest Błogosławiony w Halo?

Seria Halo wprowadziła wiele różnych zmian do historii, które pozwalają jej odejść od serii gier Halo, ponieważ showrunnerzy uważali, że konieczne jest opowiedzenie historii, która jest odmienna od tego, co znamy z gier. To powiedziawszy, istnieje wiele różnych elementów, które zostały ujawnione w serialu od pierwszego odcinka.

W odcinku 1 poznaliśmy postać o imieniu Makee, która współpracowała z Przymierzem i była określana jako Błogosławiony. Niewiele zostało ujawnionych na temat Makee w pierwszym odcinku, z wyjątkiem faktu, że pracuje z Przymierzem i zajmuje wysoką pozycję nawet wśród Proroków, którzy są przywódcami Przymierza. I oczywiście odcinek 1 pozwolił nam również zobaczyć, że Przymierze i Makee chcieli artefaktu, który Spartanie odzyskali w Madrigal.

Po tym, jak Master Chief zbuntował się pod koniec odcinka 1, w odcinku 2 pokazano, że starał się dowiedzieć więcej o artefakcie, zabierając go do Sorena, swojego byłego spartańskiego kolegi, w kolonii asteroid. Soren zabrał go do byłego więźnia Przymierza imieniem Reth, który opowiedział mu o swoich doświadczeniach z Przymierzem.

Reth powiedział, że został zabrany przez Przymierze, ponieważ myśleli, że może operować jednym z artefaktów, które posiadali, ale nie mógł, ponieważ nie był Błogosławionym. I wymamrotał o tym, kim jest Błogosławiony, mówiąc, że są ludźmi, ale mają większą odpowiedzialność. Czym więc jest Błogosławiony w Halo?

Soren przerwał Rethowi, zanim mógł powiedzieć coś więcej o tym, kim jest Błogosławiony, ale wątpimy, czy wspomniał o nich coś ważnego, biorąc pod uwagę fakt, że to, co wiedział o Błogosławionych, opiera się na podobnej do pism świętych wiedzy o Błogosławionych. Prorocy Przymierza.

To powiedziawszy, wciąż możemy wydedukować, kim jest Błogosławiony, jak pokazuje fakt, że sam Mistrz Główny mógł być Błogosławionym, ponieważ pokazano mu, że jest w stanie operować artefaktem, którego szukało Przymierze.

ZWIĄZANE Z:

Halo: Wszystkie 8 ras przymierza uporządkowanych według siły

W grach Halo wyjaśniono, że Przymierze chciało wykorzystać technologię pozostawioną przez starożytną, ale zaawansowaną rasę zwaną Prekursorami, którzy byli również tymi samymi, którzy stworzyli superbroń Halo, która mogła unicestwić całe życie w galaktyce .

Chociaż o Forerunnerach nie wspomniano jeszcze w serii Halo, możliwe jest, że oni również istnieją i że to oni byli odpowiedzialni za stworzenie artefaktu i „broni pierścieniowej”, o której wspomniał Reth w odcinku 2. Ta broń pierścieniowa równie dobrze może być bronią Halo, której szukali Prorocy Przymierza, biorąc pod uwagę, że Rada Bezpieczeństwa ONZ nawet nie wie, po co Przymierze.

Wracając do tego, kim jest Błogosławiony, zakładamy, że są to ludzie, którzy dawno temu byli w stanie nawiązać kontakt z Forerunnerami lub mieć z nimi jakiś związek, tak że są w stanie obsługiwać technologię Forerunnerów. Wyjaśnia to również, dlaczego Master Chief stale otrzymuje wizje swojego przeszłego życia za każdym razem, gdy dotknie artefaktu, ponieważ jego przeszłe życie, zanim został zabrany przez UNSC, może dać wskazówki, dlaczego jest również Błogosławionym.

Jak Błogosławiony łączy się z Przymierzem?

Jak widać w pierwszych dwóch odcinkach Halo, Przymierze trzymało Makee na wysokiej pozycji i bardzo wahało się, czy wysłać ją, by odzyskała artefakt z UNSC, ponieważ była dla nich bardzo ważna. Dlaczego więc Błogosławiony jest tak ważny dla Przymierza i jak się z nim łączy?

Wspomnieliśmy, że możliwym celem Przymierza w serii jest poszukiwanie broni Halo i użycie jej do zniszczenia wszystkich innych ras w galaktyce lub przynajmniej podporządkowania galaktyki ich władzy za pomocą Halo, by zaszczepić w nich strach.

Możliwe, że Covenant z serii nie jest w stanie obsłużyć technologii Forerunner, mimo że mogliby jej używać w serii gier wideo. Tu może wejść Zrealizowany.

Wyjaśnienie Błogosławionego w Halo

Prorocy Przymierza prawdopodobnie tak bardzo cenią Makee, ponieważ jest jak dotąd jedyną, która może obsługiwać technologię Forerunner. Jak wspomniał Makee w odcinku 2, Prorocy uratowali ją i wzięli pod swoje skrzydła. Wiemy, że Przymierze nie jest tak życzliwe, jak to, biorąc pod uwagę fakt, że zabijanie niewinnych dzieci w Madrigal nie przekraczało ich możliwości. A to może tylko oznaczać, że cenili Makee, ponieważ jest Błogosławioną, która może im pomóc w obsłudze Halo, gdy znajdą ją w przyszłości.

ZWIĄZANE Z:

20 najlepszych filmów i programów telewizyjnych takich jak Halo

Oczywiście powodem, dla którego Makee jest nazywane przez Przymierze „Błogosławionym”, jest to, że uważają Prekursorów za bogów z powodu ich wyższości jako rasy. W związku z tym umiejętność obsługi technologii Forerunnera oznacza, że ​​Makee jest „błogosławiony” w odniesieniu do Proroków Przymierza.

Czy Błogosławiony jest w grach Halo?

Powodem, dla którego ludzie są tak zdezorientowani co do koncepcji Błogosławionego w serii Halo, jest to, że nie jest to coś, co jest w grach. Oznacza to, że w grze nie ma Makee, a sam Master Chief jest po prostu super żołnierzem bez uprawnień do obsługi technologii Forerunner.

W rzeczywistości w grach Przymierze jest w stanie używać technologii Forerunnera bez potrzeby Błogosławionego. W związku z tym Błogosławiony jest jednym z nowych dodatków, które seria Halo wprowadziła do wersji gry na żywo.

Autor

  • Wyjaśnienie Błogosławionego w Halo

    Ysmael Delicana Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który uwielbia wszystko, co ma związek z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Spędza wolny czas na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i grach.

Czy ten post był pomocny?