Skip to content

Robaki Halo: wyjaśnienie łowców Lekgolo/Mgalekgolo

30 de sierpień de 2022
Screen Shot 2022 04 08 at 9

Odcinek 3 Halo nadal rozwijał się w całym uniwersum Halo, które widzieliśmy w grach, co oznacza, że ​​coraz więcej różnych elementów, które widzieliśmy w grach Halo, zostało ujawnionych w odcinku 3. Niektóre elementy, które widzieliśmy w odcinku 3, że byli to robakopodobni kosmici, którzy zaatakowali statek UNSC w scenie z udziałem Makee, Błogosławionego. Czym więc były te robakopodobne stworzenia w Halo?

Te robakopodobne stworzenia to Lekgolo, grupa świadomych obcych, którzy są częścią Przymierza. Lekgolo to pojedyncze robale, które mogą łączyć się ze sobą, tworząc potężną pojedynczą istotę składającą się z wielu różnych Lekgolo. Nazywają się one Mgalekgolo lub Łowcami.

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których musisz wiedzieć, jest to, że Przymierze nie jest rasą obcych, ale w rzeczywistości religią złożoną z różnych gatunków obcych. Lekgolos to tylko niektórzy z kosmitów należących do Przymierza, ponieważ seria Halo stale ujawnia ich wszystkich ośmiu. To powiedziawszy, spójrzmy, co wiemy o tych robakopodobnych stworzeniach w Halo.

Jakie były robakopodobne stworzenia w Halo, odcinek 3?

Odcinek 3 Halo nadal pokazywał nam coraz więcej elementów, które znamy i kochamy z gier Halo, jednocześnie kontynuując fabułę, która różni się od tego, co znamy z materiału źródłowego. Oczywiście Błogosławiona o imieniu Makee ma stać się jedną z najważniejszych postaci w serii Halo, zwłaszcza ze względu na jej zaangażowanie w Przymierze.

ZWIĄZANE Z:

Wyjaśnienie Błogosławionego w Halo

W poprzednim odcinku widzieliśmy, jak Makee zgłosiła się na ochotnika do odzyskania artefaktu, który był w posiadaniu UNSC po tym, jak Master Chief odzyskał go z Madrigal w odcinku 1. Ponieważ jest człowiekiem, Makee wierzyła, że ​​ma największe szanse na odzyskanie artefaktu poprzez zmieszanie w społeczeństwie ludzkim.

Trzeci odcinek serialu pozwolił nam zobaczyć, jak Makee rozwinęła swój plan, wykorzystując statek uchodźców UNSC do zwabienia w pełni załogowego statku UNSC. Zasadniczo oszukała ich, by myśleli, że jest uchodźczynią, która uciekła z Przymierza i szuka pomocy w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

Kiedy siły UNSC pozwoliły jej wejść na pokład ich statku, wtedy Makee uwolnił rój robakopodobnych obcych stworzeń, które z łatwością poradziły sobie z żołnierzami UNSC na pokładzie statku. Następnie pojmała kapitana statku, aby odzyskać od niego cenne informacje, ponieważ odmówił jej ujawnienia czegokolwiek.

Te robakopodobne stworzenia wyglądały jak coś z koszmaru i były wystarczająco potężne, aby szybko zakończyć zadanie zabijania żołnierzy na pokładzie statku UNSC. Ale czym byli ci robakopodobni kosmici w trzecim odcinku Halo?

Ci robakopodobni kosmici nazywani są Lekgolo. Warto zauważyć, że Przymierze to grupa religijna składająca się z ośmiu różnych obcych gatunków, które przyłączyły się do Proroków w ich krucjacie. Pod tym względem Lekgolo to niektórzy z kosmitów, którzy dołączyli do Przymierza.

W grach Lekgolo pochodzili z planety zwanej Te i byli w stanie ewoluować na tej planecie, przekopując się przez ziemię i żywiąc się tym, co mogli znaleźć. Nawiązali kontakt z Przymierzem, gdy grupa kosmitów wylądowała na Te w poszukiwaniu technologii Forerunnera, ale zamiast tego spotkali Lekgolo, ponieważ ci robakopodobni kosmici byli odpowiedzialni za zniszczenie czegoś, co wyglądało jak stacja kosmiczna Forerunnera.

Prorocy ogłosili ten akt herezją i rozpoczęli wojnę przeciwko Lekgolo. Podczas wojny z Lekgolo Przymierze nauczyło się, jak oswoić te robakopodobne stworzenia i pozwoliło im dołączyć do Przymierza jako oficjalni członkowie religijnego zakonu kosmitów. W ten sposób kolonie Lekgolo zostały zachowane i były w stanie włączyć się do Przymierza. Tymczasem te, które zniszczyły relikty Forerunnera, zostały wyeliminowane.

Niemniej jednak Przymierze walczyło z Lekgolo ze względu na fakt, że chociaż pojedynczy robak Lekgolo nie był trudny do pokonania dla najlepszych z Przymierza, mógł on połączyć się i uformować w Mgalekgolo, które są potężnymi bytami złożonymi z różnych Lekgolos. Warto wspomnieć, że „mga” to filipińskie określenie używane w odniesieniu do czegoś, czego jest wiele. W związku z tym Mgalekgolo w zasadzie oznacza wiele Lekgolos.

Choć Mgalekgolos są potężni, byli w stanie pokonać najlepszych członków Przymierza w walce naziemnej. Jednak ze względu na ogromną armię Przymierza, Lekgolo ostatecznie się poddał.

Od tego czasu Lekgolos stali się ważnymi członkami Przymierza ze względu na ich niesamowitą zdolność do zakopywania się i używania swoich robakopodobnych wyrostków do usidlania przeciwników i łamania im kości lub duszenia ich. Pomyśl o tych robakach jak o pytonach zbudowanych z czystych mięśni i znacznie silniejszych od ludzi.

Tymczasem Mgalekgolos ostatecznie stali się jednymi z najsilniejszych członków Przymierza i otrzymali zbroje płytowe i działa szturmowe, aby mogli służyć jako żołnierze uderzeniowi Przymierza. Mgalekgolo faktycznie działają w ulu, ponieważ składają się z kilku Lekgolo, które łączą się ze sobą, tworząc ciało. W końcu zdobyli przydomek „Łowcy” w szeregach Przymierza, jeśli chodzi o UNSC.

Jakie są zdolności Lekgolo?

Same Lekgolo są już wystarczająco silne, ponieważ te robaki są zbudowane z czystych mięśni i mogą z łatwością zabijać zwykłych ludzi, owijając ich i miażdżąc lub dusząc. Mogą również zakopać się i ukryć na widoku, zanim wyjdą na powierzchnię we właściwym czasie, aby zaatakować swoich wrogów.

ZWIĄZANE Z:

Halo: wszystkie 8 ras przymierza uporządkowanych według siły

Jednak Lekgolo są najbardziej przerażające, gdy łączą się i tworzą Mgalekgolo. Mgalekgolos lub Łowcy to Lekgolo, które łączą się ze sobą, tworząc ciało i są w stanie funkcjonować za pomocą mentalności roju, która pozwala każdemu Lekgolo w jednym Mgalekgolo działać zgodnie z tym, czego chce ich umysł. Nie są w stanie mówić w tej formie, ponieważ Mgalekgolo składają się w zasadzie z kilku obcych w jednym ciele.

Robaki Halo: wyjaśnienie łowców Lekgolo/Mgalekgolo

Mgalekgolos są często uważani za jednych z najsilniejszych, jeśli nie najsilniejszych, obcych, którzy tworzą część Przymierza, ponieważ zasadniczo patrzysz na stworzenia, które mają wysokość do 12 stóp i ważą tysiące funtów czystych mięśni. Ze względu na to, że są czystymi mięśniami, Mgalekgolo są w stanie nosić grubą zbroję płytową i władać ciężkimi działami szturmowymi za pomocą jednej ręki.

W drugim ramieniu Mgalekgolos dzierżą ogromną i prawie nieprzepuszczalną metalową tarczę, której mogą nawet użyć do zabicia Spartan jednym uderzeniem. To sprawia, że ​​​​Mgalekgolos są tak przerażające w całej historii Halo, ponieważ są zarówno ofensywnymi, jak i defensywnymi koszmarami, z którymi może sobie poradzić każdy Spartanin. Ponadto, ponieważ są zbudowane z czystych mięśni, Mgalekgolos są bardzo szybkie i zwinne na polu bitwy.

Wszystko to powiedziawszy, ci obcy Przymierza są potężnymi stworzeniami, które są doskonałymi przykładami tego, co może zrobić kolektyw jednostek. Same Lekgolo nie są szczególnie potężne, ale ostatecznie pokonają prawie każdą inną istotę w Halo, tworząc Mgalekgolo lub Huntera.

Czy ten post był pomocny?