Skip to content

Wyjaśnienie zakończenia pierwszego sezonu Halo: jak to ustawia przyszłość

14 de sierpień de 2022
Screen Shot 2022 05 19 at 6.05.22 PM

Właśnie nadszedł finał sezonu Halo z akcją na żywo, który zapowiada się jako pełne akcji zakończenie serii, która spędziła znaczną część wcześniejszych odcinków na budowaniu swojego świata / wszechświata i tradycji. Chociaż zakończenie może być tak proste, jak to tylko możliwe, było kilka zwrotów akcji, których ludzie się nie spodziewali, szczególnie na samym końcu. W związku z tym jesteśmy tutaj, aby wyjaśnić, co wydarzyło się w finale pierwszego sezonu Halo i jak ustawia przyszłość serii.

Co wydarzyło się w finale pierwszego sezonu Halo?

Widzieliśmy w odcinku 8 Halo, że Makee zabrała artefakt Madrigal z siedziby UNSC w Reach po tym, jak Miranda ujawniła, że ​​to ona zaatakowała statek UNSC i zabiła wszystkich w jednym z wcześniejszych odcinków. W międzyczasie Master Chief został uwięziony w bitwie z Vannakiem i Rizem, którym Halsey nakazał schwytać jego i Makee.

Jednak finał sezonu Halo otwiera się, gdy Master Chief próbuje przemówić do Vannaka i Riza, wyjaśniając im, co Halsey im zrobił, gdy byli jeszcze dziećmi. Zostało to potwierdzone przez kapitana Keyesa, który miał osobistą wiedzę na temat tego, co zrobił Halsey, ponieważ również w tym był. Doprowadziło to do zawieszenia broni między Spartanami, gdy próbowali odzyskać artefakty od Makee, która była w drodze na statek Przymierza w kwaterze głównej.

W międzyczasie Kai oderwała się od zespołu, aby mogła iść za Halsey, która również była w drodze do ucieczki z Reach. Jednak Kai był w stanie zapobiec ucieczce statku z planety, kompromitując ją. Halsey użył kapsuły ratunkowej, aby uciec przed gniewem Kaia, ale ostatecznie został schwytany przez UNSC.

ZWIĄZANE Z:

Halo Sezon 2: data premiery, zwiastun, obsada, fabuła i nie tylko

Reszta Srebrnego Drużyny nie zdołała powstrzymać Makee przed ucieczką z Reach, ale była w stanie wymyślić plan odzyskania artefaktów z Przymierza, gdy Master Chief i Cortana dowiedzieli się, gdzie może się ukrywać planeta Przymierza. W związku z tym Parangosky pozwolił Silver Team przeprowadzić tajną misję, aby spróbować odzyskać artefakty, zamiast wysyłać całą armię marines UNSC.

Podczas gdy Drużyna Srebrna napotkała pewien problem w drodze na planetę Przymierza, nadal udało jej się dotrzeć tam niepostrzeżenie. Byli w stanie powalić wartowników jeden po drugim, nie zaalarmując Proroków. Jednak połączenie tych dwóch artefaktów wywołało reakcję u Johna i to właśnie ujawniło położenie Spartan Przymierzu. Prorocy szybko wezwali ukrywających się elitarnych wojowników i brutali, których nawet Cortana nie była w stanie wykryć.

Kilka następnych scen, które są bez wątpienia najlepszymi, jakie seria Halo ma jeszcze do zaoferowania, przypominało ten sam rodzaj pełnego akcji doświadczenia, które fani Halo uwielbiają w grze. Widzowie dostali przyjemność, ponieważ perspektywa przełączała się między trzecią a pierwszą osobą, aby scena bitwy przeciwko armii Przymierza była podobna do tego, czego można się spodziewać, grając w grę Halo. Zasadniczo znajdujesz się w sytuacji samych Spartan, którzy walczyli z Przymierzem w nadziei na dotarcie do artefaktów.

Gdy Drużyna Srebrna zbliżyła się do świątyni przypominającej budowlę, w której znajdowali się Prorocy, Makee i artefakty, napotkali przeszkodę w postaci brutali, która okazała się dla nich zbyt trudna. Gdy Brute walczyli ze Spartanami, Makee aktywował artefakty, aby wywołać reakcję łańcuchową, która wyrzuciła większość żołnierzy Przymierza, aby mogła uratować Master Chief przed pewną śmiercią z rąk bardzo dużego Brute’a, który go pokonał. w Eridanu.

Makee uruchomił również mapę pokazującą współrzędne broni Halo, ku uciesze Proroków. Wysłała także świadomość swoją i Johna na ten sam pozawymiarowy plan, do którego tylko oni mogli się dostać. Jednak Kai musiał zastrzelić Makee, aby wyciągnąć Master Chief z transu, w którym się znajdował.

Gdy bitwa trwała, pozostali członkowie Srebrnej Drużyny zostali tak mocno pobici, że ledwo mogli wstać. To zmusiło Johna do poinstruowania Cortany, aby przejęła jego ciało, aby mógł skutecznie walczyć, ponieważ nie było innego sposobu, aby wyszli z planety żywi i z artefaktami. A ponieważ jego świadomości już nie było, mógł również dotykać artefaktów bez wywoływania reakcji.

Dzięki Cortanie, która kontrolowała ciało Master Chiefa, była w stanie pokonać wszystkich bezpośrednich żołnierzy Przymierza, w tym dużego Brute’a, z którym walczyli. Była również w stanie zdalnie kontrolować statek Spartan i zapewnić bezpieczeństwo wszystkim i artefaktom przed ucieczką z planety.

Co się stało z artefaktami?

Wyjaśnienie zakończenia pierwszego sezonu Halo: jak to ustawia przyszłość

Mimo że seria rozpoczęła się, gdy Prorocy otrzymali artefakty po tym, jak Makee przyniósł je do nich, Spartanie nadal byli w stanie je odzyskać, gdy najechali planetę Przymierza. Jednak byli w stanie to zrobić dopiero po tym, jak Makee już je uruchomił i ujawnił lokalizację broni Halo.

Odcinek z artefaktami bezpiecznie na pokładzie statku Spartan, gdy Srebrna Drużyna wracała do Reach. Ale mogło już być dla nich za późno, ponieważ Prorocy musieli już widzieć wystarczająco dużo, by wiedzieć, gdzie jest Halo i jak się do niego dostać.

W związku z tym, chociaż Rada Bezpieczeństwa ONZ była w stanie odzyskać artefakty, nie była w stanie powstrzymać Przymierza przed ewentualnym dostaniem się do Halo. Dla UNSC może to oznaczać, że mogą również przeprowadzić testy na artefaktach, aby dowiedzieć się o nich więcej i rozszyfrować, gdzie opiera się Halo na podstawie możliwych wyników ich testów. A biorąc pod uwagę, że aureola jest tym, czego ostatecznie chciał Przymierze, uważamy, że artefakty nie są już dla nich przydatne.

Gdzie jest prawdziwa Catherine Halsey?

Wyjaśnienie zakończenia pierwszego sezonu Halo: jak to ustawia przyszłość

Gdy na planecie Przymierza szalała bitwa, pozostali oficerowie UNSC mieli swoje własne problemy po zdobyciu Halsey. Przełożeni już zdecydowali się zabić Halsey, ponieważ to Miranda, jej własna córka, przekazała jej wiadomość. Jednak zanim zdążyła zostać stracona, Halsey zginęła na miejscu.

Miranda zauważyła, że ​​stojący przed nią Halsey wykazywał te same objawy, co klon błyskowy, zanim umrze. W związku z tym doszła do wniosku, że Halsey, który z nimi pracował, był przez cały czas klonem flash. To znaczy, że gdzieś tam była prawdziwa Catherine Halsey.

Pod koniec odcinka i zaraz po tym, jak Drużyna Srebrna uciekła z planety Przymierza, Halsey można było usłyszeć w tle monologu o ewolucji człowieka. Później okazało się, że jest bezpieczna i wolna gdzieś na Reach, ale miała opuścić planetę, ponieważ było jasne, że seria jeszcze się nie skończyła z jej historią i zaangażowaniem w całą narrację Halo.

Czy zespół All of Silver wyszedł z tego cało?

Jednym z powodów, dla których Master Chief chciał, aby Cortana przejęła kontrolę nad jego ciałem, było to, aby mogli uratować wszystkich w Srebrnej Drużynie i uciec z artefaktami. Rzeczywiście odnieśli sukces, gdy Kai i Vannak zdołali zabrać Riz na pokład statku, podczas gdy Master Chief niósł artefakt. Ale czy cała czwórka zdołała wydostać się z planety żywa?

Cóż, w pewnym sensie wszyscy wyszli z tego żywi. Riz umierała od ran, które odniosła w walce z Przymierzem. Jednak robotyczny Master Chief kauteryzował jej ranę za pomocą jakiejś lampy lutowniczej. Pod koniec odcinka Vannak uśmiechał się, monitorując parametry życiowe Riz, co może oznaczać, że była już stabilna.

ZWIĄZANE Z:

20 najlepszych filmów i programów telewizyjnych takich jak Halo

Jeśli chodzi o Johna, tylko jego ciało było w stanie wyjść z tego żywego. Kiedy rozkazał Cortanie przejąć jego ciało, sztuczna inteligencja nie była pewna, czy może go sprowadzić z powrotem. Ale nie miała innego wyjścia, jak tylko być posłusznym, ponieważ był to jedyny sposób, aby wydostać się stamtąd żywi. Tak więc, podczas gdy Master Chief rzeczywiście przeżył, jeśli chodzi o jego ciało, nie jesteśmy pewni, czy jego świadomość nadal tam jest. To może być coś, co odkryje sezon 2.

Co oznacza zakończenie sezonu 1 dla przyszłości Halo?

Wyjaśnienie zakończenia pierwszego sezonu Halo: jak to ustawia przyszłość

Rzecz w zakończeniu pierwszego sezonu Halo polega na tym, że zamiast udzielać odpowiedzi, zadaje więcej pytań. Rzeczywiście była pełna klasycznej akcji Halo, która spodoba się miłośnikom gier wideo, ale przyszłość serii stała się otwarta do interpretacji po wydarzeniach z tamtego odcinka.

Po pierwsze, odcinek prawdopodobnie ustawia poszukiwania broni Halo przez Przymierze, ponieważ Prorocy widzieli już jej współrzędne, gdy Makee dotknął artefaktów. Może to spowodować wydarzenia podobne do tego, co widzieliśmy w Halo: Combat Evolved, gdzie Master Chief był w stanie powstrzymać Przymierze przed aktywacją Halo. Ale to pozostawia nas w wątpliwość, gdzie może upaść upadek Reach.

Ponieważ Prorocy nakazali Przymierzu ścigać statek Spartan, możliwe, że w końcu odkryją, gdzie jest Reach. Możliwe też, że wykorzystaliby dzienniki statku Makee, aby dowiedzieć się, gdzie znajdują się współrzędne Reacha. Równie ważne jak dotarcie do Halo jest dla Przymierza, zniszczenie RB ONZ i Spartan jest dla nich tak samo ważne, aby żadne demony nie przeszkadzały im w realizacji ich celów. Dlatego nie możemy się doczekać upadku Reach, który nastąpi w przyszłym sezonie.

Jest też fakt, że Master Chief nie jest już sobą, ponieważ Cortana przejęła kontrolę nad jego ciałem, nie wiedząc, czy mogłaby go sprowadzić z powrotem. W tym miejscu serial mógłby obrać interesujący kierunek.

ZWIĄZANE Z:

Czym jest system Cortana w Halo i czym różni się od gier?

Lojalni fani Halo już w pierwszym odcinku nie byli zadowoleni z faktu, że Master Chief ujawnił swoją twarz. To dlatego, że nigdy nie robił tego w grach wideo. Ale Cortana przejmując jego ciało może ich zwabić z powrotem.

Kiedy Cortana przejęła ciało Johna, jego twarz nigdy więcej nie była widziana w odcinku. Nie mówił ani nie okazywał żadnych oznak człowieczeństwa. Może to doprowadzić do rozwoju stoickiego i zrobotyzowanego Master Chiefa, którego fani pokochali z gier Halo. I możliwe, że Master Chief w wersji Cortany nigdy nie zdejmie hełmu, dopóki nie będzie w stanie odkryć, jak go sprowadzić z powrotem.

Wreszcie jest Catherine Halsey, którą widziano żywą i wolną pod koniec odcinka. Zawsze była interesującą postacią w całej serii, ponieważ nie dbała o moralność, dopóki mogła znaleźć sposób, aby pomóc ludzkości ewoluować. To, jak przyczyniłaby się do przyszłości serii, byłoby interesujące, biorąc pod uwagę, że Rada Bezpieczeństwa ONZ nie chce już podążać tą samą drogą, którą zrobiła, by produkować spartańskich żołnierzy. Może to doprowadzić do narodzin Spartan-III i Spartan-IV.

Jeśli chodzi o Halsey, może znajdzie sposób na kontynuowanie badań gdzie indziej. Zawsze była enigmatyczną postacią Halo i byłoby ciekawie zobaczyć, w jaki sposób serial zaprowadzi ją w przyszłość.

Czy ten post był pomocny?