Skip to content

Wybielanie wartości netto, zarobków i przychodów (2022): Ile pieniędzy zarobiła franczyza?

20 de wrzesień de 2022
bleach money

Fani mogą cieszyć się niezliczoną ilością niesamowitych tytułów anime, ale Wybielacz pozostaje na szczycie listy ulubionych dla wielu miłośników anime na całym świecie. Biorąc pod uwagę, jak wielu oddanych fanów udało się zgromadzić tę niesamowitą serię anime, wiele osób zastanawia się, ile pieniędzy Wybielacz franczyza zrobiła w sumie, a także co Wybielacz wartość netto, zarobki i przychody wyglądają.

Od 2022 r Wybielacz franczyza zarobiła co najmniej 7,24 miliarda dolarów w całkowitych zarobkach i przychodach od momentu powstania. Ta przybliżona liczba uwzględnia sprzedaż i dochody wniesione przez Wybielacz manga, Wybielacz seria anime, a także różne licencjonowane Wybielacz sprzedaż towarów, ale możliwe, że franczyza zarobiła znacznie więcej, niż odzwierciedlają raportowana sprzedaż.

Podczas gdy Wybielacz nie ma tak dużych przychodów w porównaniu z wieloma innymi niesławnymi tytułami anime, franczyza zdecydowanie obnosi się z mnóstwem udanych elementów, a łączne przychody wciąż wynoszą miliardy. Pozostań w pobliżu, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o Wybielacz franczyza, ile pieniędzy Wybielacz marka zarobiła na przestrzeni lat, a także odnotowane przychody i zarobki za 2022 rok.

Franczyza wybielacza

Seria Bleach, typowo stylizowana na WYBIELACZ, rozpoczął swoją podróż w formie japońskiej serii mangi napisanej i zilustrowanej przez Tite Kubo (Noriaki Kubo), po czym szybko zyskała popularność w Japonii. Fabuła Bleacha opiera się na wielu silnych postaciach, ale opowiada o przygodach młodego bohatera imieniem Ichigo Kurosaki po tym, jak otrzymał moc Soul Reaper od Rukii Kuchiki (personifikacja śmierci, którą można porównać do Grim Reaper). .

Jego nowe moce zmusiły następnie młodego bohatera do podjęcia intensywnych obowiązków ochrony ludzkości przed różnymi złymi duchami i złoczyńcami w całej fabule Bleacha. Ponadto ma za zadanie również prowadzić zmarłe dusze do życia pozagrobowego.

Seria manga Bleacha została następnie opublikowana w magazynie shōnen manga Shueishy, Cotygodniowy skok Shonen, między sierpniem 2001 a sierpniem 2016, z rozdziałami zorganizowanymi w 74 tomy tankōbon. Wkrótce po debiucie został przekształcony w klasyczny serial anime, wyprodukowany przez niesławne Studio Animacji Pierrot i wyreżyserowany przez Noriyuki Abe.

Seria anime Bleach została początkowo wyemitowana Telewizja Tokio od października 2004 r. do marca 2012 r., obejmujący łącznie 366 wyjątkowych i ekscytujących odcinków. Jednak prawa do zagranicznej dystrybucji telewizyjnej i domowego wideo do serialu anime Bleach zostały uzyskane przez Viz Media w 2006 roku.

ZWIĄZANE Z:

Lista wypełniaczy wybielacza: Przewodnik po wszystkich odcinkach i ich liczba?

Seria anime Bleacha została następnie wyemitowana w Stanach Zjednoczonych w dniu Pływanie dla dorosłych między wrześniem 2006 a listopadem 2014, zyskując ogromną popularność i fanów na całym świecie. Jednak zakres serii Bleach nie kończy się na tym, ponieważ istnieje wiele innych projektów i kreacji inspirowanych serią anime Bleach, co można uznać za wpływ na określenie prawdziwej wartości serii.

Takie aspekty obejmują dwa odcinki oryginalnych animacji wideo (OVA), cztery animowane filmy fabularne Bleach, dziesięć musicali scenicznych Bleach, kilka gier wideo Bleach, gry karciane, powieści świetlne i musicale, a także niezliczone różne rodzaje towarów inspirowanych Bleach. Istnieją również bardziej realistyczne produkcje inspirowane serią Bleach, takie jak japońska adaptacja filmu na żywo, wyprodukowana przez Warner Bros. i mająca premierę w 2018 roku.

Wybielanie wartości netto, zarobków i przychodów (2022): Ile pieniędzy zarobiła franczyza?

Jest też kilka innych elementów serii Bleach, chociaż technicznie nie są one częścią tej samej marki. Przykładem tego może być Spalić wiedźmęktóra jest kolejną mangą stworzoną przez Tite Kubo/Noriaki Kubo i również jest osadzona w tym samym uniwersum, co fabuła Bleach.

W marcu 2020 roku ujawniono, że po klasycznej serii anime pojawi się Bleach: tysiącletnia wojna krwikolejna seria, która ma działać jako kontynuacja oryginalnego Bleach, obiecująca omówienie ostatniego łuku fabularnego mangi Bleach. Bleach: tysiącletnia wojna krwi jest również animowany przez Pierrota, ale reżyseruje go Tomohisa Taguchi, a jego premiera ma się odbyć w październiku 2022 roku.

Wybielanie wartości netto, zarobków i przychodów

Chociaż Bleach nie jest uważany za giganta w branży anime i mangi, nadal znajduje się gdzieś na szczycie list przebojów pod względem oglądalności serialu anime i mangi Bleach lub sprzedaży produktów. Według sprawozdania finansowego sporządzonego przez Telewizja Tokio za 2019 r. Bleach zajął 5. miejsce za pierwszą połowę roku pod względem sprzedaży, ale nie dokonał cięcia, jeśli chodzi o zysk brutto – jak widać poniżej dzięki Sieć wiadomości anime:

Wybielanie wartości netto, zarobków i przychodów (2022): Ile pieniędzy zarobiła franczyza?

Od 2022 r. franczyza Bleach zdołała przynieść co najmniej 7,24 miliarda dolarów przychodów. Obejmuje to wiele głównych elementów, które składają się na całą serię, uwzględniając sprzedaż i zarobki przyniesione przez mangę Bleach, serię anime Bleach, a także różne wyprzedaże produktów Bleach.

Ile jest warta franczyza wybielacza?

Biorąc pod uwagę, ilu fanów ma Bleach, a także na ile obszarów rozszerzyła się ta franczyza, nie jest niespodzianką, że nadal trzyma się mocno. Poniżej znajdują się szacunkowe łączne zarobki z głównych aspektów serii Bleach od momentu jej powstania, według Anime Indie:

Sektor franczyzowy wybielacza przewidywane zarobki
Magazyn Bleach Manga 6,169 miliarda dolarów
Wybielacz tomy mangi 740 milionów dolarów
Licencjonowane towary wybielacza 260 milionów dolarów
Wybielacz kasowy 40 milionów dolarów
Wybielacz Anime DVD i Blu-ray 26 milionów dolarów

Podobnie jak w przypadku wielu innych kultowych tytułów anime, które w rzeczywistości wywodzą się z założycielskiej serii manga, seria Bleach wydaje się czerpać większość swoich dochodów dzięki wydanym mangom. Seria Bleach odniosła ogromny sukces na przestrzeni lat, otrzymując w 2005 roku 50. nagrodę Shogakukan Manga Award w kategorii shōnen.

ZWIĄZANE Z:

20 najlepszych anime, takich jak wybielacz, które musisz obejrzeć (aktualizacja 2022)

Manga Bleach faktycznie miała około 90 milionów egzemplarzy tankōbonów w obiegu od 2017 roku, 120 milionów w obiegu od 2019 roku i około 130 milionów wolumenów tankōbonów w obiegu na całym świecie od 2022 roku. Wikitytuł przez lata awansował w górę i w dół, ale można śmiało powiedzieć, że manga Bleach jest jedną z najlepiej sprzedających się mang w historii branży.

Podczas gdy większość sprzedaży mangi Bleach była widoczna w Japonii, manga była bardzo popularna również w innych regionach na całym świecie – szczególnie w Ameryce Północnej. Od 2022 r. manga Bleach miała ponad 2,7 miliona tomów tankōbonów w obiegu w samych Stanach Zjednoczonych.

15 najsilniejszych postaci Bleach w rankingu

Jednak dodatkowe sektory franczyzy są nadal niezwykle popularne i odnoszą sukcesy na całym świecie. Oddani fani Bleacha wciąż mogą zdobyć niesamowite gadżety, od kostiumów i akcesoriów po figurki i plakaty – które prawdopodobnie zwiększą popularność dzięki nowej serii anime Bleach, która wkrótce się pojawi!

Chociaż seria Bleach nie jest uważana za giganta w branży w porównaniu z niektórymi z bardziej dochodowych tytułów anime, zdecydowanie jest pod wrażeniem wielu fanatyków anime dzięki niesamowitej historii, fabułom, grafikom i wielu innym – zwieńczone interesującym głównym Bleach postacie. Na szczęście to jeszcze nie koniec dla wielbicieli Bleacha, ponieważ Bleach: tysiącletnia wojna krwi obiecuje przynieść mnóstwo akcji i przygody.

  • Wybielanie wartości netto, zarobków i przychodów (2022): Ile pieniędzy zarobiła franczyza?

    Jeijei

    Jeijei

    Jeijei to ekscentryczny dziwak mający obsesję na punkcie anime, science fiction i fantasy. Wolny czas spędza na oglądaniu filmów i gier wideo, zwłaszcza gier MMO i RPG, niezależnie od tego, czy jest to komputer PC, konsola czy telefon komórkowy.

Czy ten post był pomocny?