Skip to content

Ile pieniędzy wyprodukowała franczyza Dragon Ball i ile jest warta?

19 de wrzesień de 2022
dragon ball money

Byłoby dość trudno, jeśli nie niemożliwe, znaleźć miłośnika anime, który przynajmniej o nich nie słyszał Smocza kula saga, będąc jednym z najbardziej niesławnych tytułów wydanych ponad trzy dekady temu. Będąc tak kultowym jak Smocza kula jest, wielu fanów i gapiów zastanawia się, ile pieniędzy Smocza kula dokonał, a także ile jest wart w momencie pisania.

The Smocza kula franczyza osiągnęła łączny przychód w wysokości co najmniej 24 miliardów dolarów, z czego większość pochodzi z sektora mangi i anime w ramach franczyzy. Biorąc jednak pod uwagę dodatkowe projekty, które są inspirowane Smocza kulacałkowite przychody mogą być bliższe 30 miliardom dolarów.

Chociaż szacunkowe przychody za Smocza kula kreacje franczyzy są absolutnie oszałamiające, to naprawdę nie jest niespodzianką, ponieważ Smocza kula saga jest uważana za ulubioną przez wielu fanów anime lub mangi, a także tytuł weterana w branży. Pozostań w pobliżu, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o Smocza kula franczyza, jakie projekty ma na swoim koncie franczyza, a także ile pieniędzy Smocza kula franczyzy od momentu powstania.

Seria Dragon Ball

Dragon Ball to japońska franczyza medialna, początkowo stworzona przez Akirę Toriyamę w 1984 roku, co oznacza, że ​​​​w momencie pisania trwała 40 lat. Saga Dragon Ball rozpoczęła się w formie mangi, podobnie jak wiele innych podobnych serii anime, po czym została zserializowana w Cotygodniowy skok Shonen w latach 1984-1995, z 519 oddzielnymi rozdziałami zebranymi w 42 tomach tankōbon przez Shueishę, jego wydawcę.

Dragon Ball został zainspirowany klasyczną chińską powieścią z XVI wieku o nazwie „Podróż na zachód”, zwieńczone różnymi elementami sztuk i technik walki, które wywodzą się z legendarnych filmów z Hongkongu. Oryginalna manga Dragon Ball została przekształcona w dwie serie anime, Smocza kula oraz Dragon Ball Zktóry był wypełniony po brzegi potężnymi Saiyanami i wyprodukowany przez Toei Animation i nadawany w latach 1986-1996 w Japonii.

Ale seria Dragon Ball rozszerzyła się również na inne formy medialne, rozwijając się w dwadzieścia jeden animowanych filmów fabularnych Dragon Ball i trzy programy telewizyjne. Ponadto poprawiona wersja Dragon Ball Z anime było emitowane od 2009 do 2015 roku pod nazwą Dragon Ball Kaiktóry jest uważany za bardziej podobny i wierny oryginalnej mandze.

ZWIĄZANE Z:

Dragon Ball Z Czarne postacie według ważności

Seria wydała dwie sequele anime o nazwie Smocza kulaktóry był emitowany w latach 1996-1997 oraz Dragon Ball Super manga i anime, które były emitowane w latach 2015-2018. Oprócz wszystkich projektów medialnych stworzonych i wydanych przez franczyzę Dragon Ball, istnieje również mnóstwo dodatkowych kreacji, które nadal można uznać za część serii Dragon Ball.

Chociaż twórcy i deweloperzy to nie to samo, co pierwotni twórcy Dragon Balla. Istnieje niezliczona ilość towarów, markowych produktów, gier karcianych, figurek akcji, a nawet występów na żywo, które krążą wokół uniwersum Dragon Ball.

Ile pieniędzy wyprodukowała franczyza Dragon Ball i ile jest warta?

Ponadto istnieje mnóstwo niesamowitych gier wideo inspirowanych Dragon Ballem, które mogą się spodobać fanom, stworzonych przez różnych utalentowanych programistów z całego świata. Saga Dragon Ball zaczęła nawet współpracować z kilkoma naprawdę kultowymi nazwiskami w świecie gier, z możliwością wydania Dragon Ball w Fortnite w pewnym momencie w przyszłości.

Ile pieniędzy zarobiła seria Dragon Ball?

Seria Dragon Ball znajdowała się na szczycie listy dochodów Toei Animation w ciągu ostatnich kilku lat, stale zajmując pierwsze miejsce pod względem zarobków brutto lub przynajmniej blisko szczytu. Można śmiało powiedzieć, że każda z serii Dragon Ball odniosła sukces z szerokiej perspektywy, a każdy tytuł osiągnął sprzedaż w milionach.

Poniżej znajduje się przegląd niektórych z najpopularniejszych tytułów serii Dragon Ball do tej pory, a także, ile każdy tytuł zarobił w sprzedaży według recenzji DVD i Blu-Ray oraz sprzedaży śledzonych przez Liczby:

Tytuł Dragon Ball Krajowa sprzedaż wideo
Dragon Ball Z: Zmartwychwstanie „F” 8 561 440 $
Dragon Ball Z Kai: Ostatnie rozdziały 1 507 604 $
Dragon Ball Super 14 718 764 zł
Dragon Ball Z: Kolekcja sezonów 1-9 19 327 541 $

W chwili pisania tego tekstu franczyza Dragon Ball zgromadziła łączne przychody w wysokości co najmniej 24 miliardów dolarów, co stanowi prawie każdy aspekt franczyzy. Poniżej znajduje się podsumowanie infografiki o tym, jak franczyza Dragon Ball zarobiła większość swoich zarobków dzięki Tytuł Maks.:

Ile pieniędzy wyprodukowała franczyza Dragon Ball i ile jest warta?Ile pieniędzy wyprodukowała franczyza Dragon Ball i ile jest warta?

Inne aspekty serii Dragon Ball są również zdecydowanie wpływowe, chociaż większość pieniędzy zawsze pochodzi z mangi i anime. Na przykład, Dragon Ball Z: Bitwa Dokkan autorstwa Bandai NAMCO odniosło sukces ze wszystkich dotychczasowych gier Dragon Ball, osiągając szczyt w wysokości 620 mln USD w 2018 r., a wydatki użytkowników do 566 mln USD w 2019 r. Wieża czujnika.

Ile pieniędzy wyprodukowała franczyza Dragon Ball i ile jest warta?

To samo można powiedzieć o innych grach Dragon Ball, w tym Legendy Dragon Ball gra na telefon komórkowy. Legendy Dragon Ball został wydany dopiero w maju 2018 r., Ale w momencie pisania tego artykułu przyniósł ponad 300 milionów dolarów dochodu brutto, co oznacza, że ​​całkowita kwota pieniędzy, jaką faktycznie zarobiła seria Dragon Ball, może znacznie przewyższyć zgłoszone szacunki.

Ile warta jest seria Dragon Ball?

Saga Dragon Ball stała się ogromnym hitem od czasu wydania pierwszej mangi Dragon Ball – została przetłumaczona na 40 różnych języków, a do 2000 roku w samej Japonii sprzedano ponad 126 milionów egzemplarzy. osiągając znacznie ponad 160 000 000 wolumenów sprzedaży w Japonii w 2016 r., z czego około 143 143,554 w innych regionach.

Od 2022 roku do tej pory wykazano, że seria Dragon Ball nadal zajmuje pierwsze miejsce pod względem zgarniania gotówki przez Toei Animation. Informacje podane w oficjalnym poście na Świergot pokazał, że Dragon Ball zdołał sprowadzić około 127 miliardów jenów za swoje media i 19,7 miliarda jenów na zabawki i inne towary sprzedawane w Japonii, jak widać poniżej.

Ile pieniędzy wyprodukowała franczyza Dragon Ball i ile jest warta?

Nie ma w tym nic dziwnego, zwłaszcza, że ​​sprzedaż i popularność Dragon Balla po premierze Dragon Ball Super wydawały się gwałtownie wzrosnąć. Film Dragon Ball Super: Super Hero pobił światowe rekordy, zarabiając prawie 2 miliony dolarów w sam weekend otwarcia, i faktycznie zdołał zgarnąć około 7 miliardów japońskich jenów, co stanowi około 51,6 miliona dolarów.

ZWIĄZANE Z:

Co jest po Dragon Ball Super? Oto, co się dzieje

Mając to na uwadze, jest miejsce na mnóstwo nierozliczonych dochodów, ponieważ wiele źródeł opiera szacunkowe sumy na takich czynnikach, jak recenzje i zgłoszona sprzedaż – z których wiele może nie być śledzonych. Niektóre źródła podają, że całkowity dochód, jaki Toei Animation osiągnął z Dragon Ball, może być bliższy około 30 miliardów dolarów.

Chociaż franczyza Dragon Ball przez lata przeżywała wzloty i upadki, to samo można powiedzieć o każdej innej znaczącej franczyzie – niezależnie od branży. Dragon Ball istnieje i jest uwielbiany przez niezliczonych oddanych fanów od dziesięcioleci, nieustannie rozwijając fabułę i nasze ulubione postacie Dragon Ball bez żadnych oznak zatrzymania w najbliższym czasie.

  • Ile pieniędzy wyprodukowała franczyza Dragon Ball i ile jest warta?

    Jeijei

    Jeijei

    Jeijei to ekscentryczny dziwak mający obsesję na punkcie anime, science fiction i fantasy. Wolny czas spędza na oglądaniu filmów i gier wideo, zwłaszcza gier MMO i RPG, niezależnie od tego, czy jest to komputer PC, konsola czy telefon komórkowy.

Czy ten post był pomocny?