Skip to content

Wszystkie rasy (narody) w Attack on Titan, uszeregowane według ważności

2 de marzec de 2023
AoT map

Historia Atak na Tytana rozgrywa się w alternatywnym wszechświecie zamieszkałym przez ludzi. Istnieją teorie, że ich świat wygląda jak nasz, tylko w odbiciu lustrzanym i do góry nogami, ale to tylko spekulacje, ponieważ nigdy nie widzieliśmy pełnej mapy świata Isayamy, a jedynie jej część. Ale polityka świata Atak na Tytana są niezwykle ważne i dlatego postanowiliśmy je omówić.

I chociaż pojęcie rasy nie jest tak naprawdę istotne dla Atak na Tytana, termin ten można zastosować do znanych narodów, które zostały wprowadzone w trakcie serii, dlatego zdecydowaliśmy się porozmawiać o każdym z nich i ujawnić kilka informacji, z których możesz się cieszyć. Naszym celem w tym artykule będzie uszeregowanie narodów (lub ras) od Atak na Tytana w oparciu o to, jak ważne są dla fabuły i całej historii, jednocześnie dostarczając ci informacji, które zawsze możesz wykorzystać jako punkt odniesienia. No to ruszamy!

6. Kraj pochodzenia Yeleny

Yelena jest przywódczynią Ochotników Anty-Mare i bliską sojuszniczką Erdian z Paradis. Jest fizycznie wysoką kobietą, z blond włosami upiętymi na boba, jest prawą ręką Zeke Jeagera i wiernie wykonuje jej polecenia od niego, które wykonuje z fanatyzmem i bezwzględnością wobec każdego. Po raz pierwszy pojawia się ona podczas konferencji Willy’ego Tybura w getcie Liberio, kiedy to za namową Leviego i Hange, przebrany za żołnierza i ze sztuczną brodą, oddala Piecka i Porco od głównej sceny, wabiąc ich w anty-olbrzym, utworzony przez głęboki okrągły dół, w którym dwaj Wojownicy Mare spadają z zapadni, obsługiwanej osobiście przez Yelenę. Po zniszczeniu getta przez Erena i Armina ucieka z nimi na pokładzie statku powietrznego, wracając na wyspę Paradis.

Po powrocie na wyspę Yelena staje po stronie Erena i pomaga Yeagerystom w ich rewolucyjnych zamiarach. Jej prawdziwym celem zawsze było wdrożenie planu eutanazji Zeke’a, ale kiedy zostaje przytłoczony nowo odkrytą mocą Erena, zostaje aresztowana przez Flocha i skazana na śmierć wraz z Onyankoponem. Jednak zostaje uratowana przez Pieck’s Cart Titan i zabrana w bezpieczne miejsce do lasu wraz z Jeanem i Onyankoponem. W nocy Magath demaskuje ją przed Hange i innymi, ujawniając, że w rzeczywistości jest pełnoprawną Mareńczykiem. Aby się usprawiedliwić, Yelena przypomina okrucieństwa popełnione przez wszystkich obecnych do tego momentu, pozwalając w ten sposób Erdianom z Raju i ocalałym z armii Mare na konfrontację na poziomie psychologicznym.

Yelena nie pochodzi ani z Eldii, ani z Mare, to jest pewne, ale absolutnie nic nie wiadomo o jej kraju pochodzenia. Nie wiemy, gdzie się znajduje, jak się nazywa ani jak wyglądają ludzie, którzy pochodzą z tego kraju, bo tak naprawdę nie dowiemy się, czy Yelena jest typowym przedstawicielem swojego ludu, czy też nie. Sądząc po jej imieniu, mogłaby pochodzić z kraju, który pasowałby do prawdziwej Europy Wschodniej (Rosja, Ukraina, Białoruś), ale po prostu nie wiemy w tym momencie.

5. Kraj pochodzenia Onyankopona

Onyankopon to żołnierz narodu pokonanego i ujarzmionego przez Mare, zmuszony służyć w szeregach zwycięskiego mocarstwa. Z tego powodu wstępuje do Anti-Marley Volunteers, tajnej grupy w siłach zbrojnych Mare, kierowanej przez Yelenę i utworzonej przez obcych żołnierzy wchodzących w skład sił zbrojnych mocarstwa kontynentalnego, której celem jest obalenie potęgi Mare i przywrócić wolność zarówno krajom ich pochodzenia, jak i Eldii.

Jest czarnym mężczyzną, jednym z nielicznych, którzy pojawili się w historii, i ma łagodny, tolerancyjny, religijny, a czasem ironiczny charakter, jak wtedy, gdy odpowiada Saszy o pochodzenie jego ciemnej skóry. Posiada rozległą wiedzę inżynierską i mechaniczną, a także jest doświadczonym pilotem samolotów: w rzeczywistości Onyankopon kieruje statkiem powietrznym używanym przez Korpus Zwiadowczy do powrotu do Paradis po nalocie na Mare. Jego imię pochodzi od słowa w języku Aszanti (afrykańska grupa etniczna z Ghany), które oznacza „stwórca wszystkich rzeczy”, aby podkreślić jego religijność i tolerancję.

Jeśli chodzi o Onyankopona, wiemy, że pochodzi z pseudo-afrykańskiego kraju, który znajduje się gdzieś w świecie Atak na Tytana, ale nic o tym nie wiemy. Opierając się na tym, co wiemy, Onyankopon jest mniej więcej typowym przedstawicielem swojego ludu i faktycznie widzieliśmy ten kraj raz podczas wydarzenia Rumbling, ale było to tylko przez krótką chwilę i nic na ten temat nie zostało ujawnione.

4. Siły alianckie na Bliskim Wschodzie

Siły Sprzymierzone na Bliskim Wschodzie były organizacją wojskową utworzoną przez koalicję kilku krajów. Byli wrogami Marleya, któremu wypowiedzieli wojnę po tym, jak wojownicy nie zdołali zdobyć Tytana Założyciela. Przez długi czas byli najpotężniejszymi wrogami Mare, aż do zakończenia trwającej cztery lata wojny między obiema stronami.

Ze względu na konieczność konfrontacji z Tytanami Mare koalicja została zmuszona do skupienia się na opracowaniu broni, która pozwoliłaby im obronić się przed takim zagrożeniem, dzięki czemu udało im się być zaawansowaną technologicznie potęgą militarną. Choć na pierwszy rzut oka uzbrojenie żołnierzy Sił Sprzymierzonych jest podobne do uzbrojenia Marleya, prawda jest taka, że ​​mieli oni wyższy poziom technologiczny.

Ci faceci nigdy nie odegrali większej roli w tej historii, chociaż tak naprawdę nigdy nie można ich całkowicie zlekceważyć. Jako wrogowie Mare byli ważni dla rozwoju i ewolucji intryg politycznych ze świata Atak na Tytana a głównym problemem z nimi w kontekście tego artykułu jest to, że tak naprawdę nie byli narodem jako takia raczej sojusz wojskowy z jakąś władzą polityczną, ale i tak musieliśmy o nich wspomnieć.

3. Hizuru

Eldia_and_Hizuru_alied

Kraj azjatycki Hizuru utrzymuje stosunki dyplomatyczne z Mare i Paradis. Rodzina Azumabito, wywodząca się z byłego klanu Szogunów, której matka Kiyomi Azumabito służyła jako ambasador Hizuru w Mare w 854 roku, jest obecnie panującą rodziną. Sto lat temu Hizuru współpracował z Imperium Erdian.

Syn Szoguna przyjaźnił się z rodziną królewską z Eldii i przebywał na wyspie Paradis po zakończeniu Wielkiej Wojny Tytanów. Po przegranej wojnie sytuacja Hizuru stała się napięta, ponieważ byli sprzymierzeni z tymi, którzy przegrali wojnę. W ciągu następnych kilku lat nawiązali jednak kontakty dyplomatyczne z Marleyem.

I choć istnienie Hizuru i jego mieszkańców – którzy są oczywiście wzorowani na Japonii (i w pewnym sensie Chinach) – było przez jakiś czas tajemnicą, udowodnili, że są dość ważni zarówno dla obecnych wydarzeń w serii, a także jej historii. Pod tym względem Hizuru jest jednym z ważniejszych narodów w serii i odegrał ważną rolę w politycznych intrygach serii.

2. Marleya

1677729271 381 Wszystkie rasy narody w Attack on Titan uszeregowane wedlug waznosci

Marley to naród, który zamieszkuje stan kontynentalny o tej samej nazwie, co jego mieszkańcy. Terytoria te były wcześniej pod kontrolą Imperium Erdian, dopóki nie wycofały się do Paradis w ramach Wielkiej Wojny Tytanów, pozostawiając resztę na kontynencie jako mniejszość od tego czasu.

Wybór między Marleyem a Eldią był naprawdę trudny, ale ponieważ większość akcji kręci się wokół Eldii i Paradis, zdecydowaliśmy się umieścić Marleya na drugim miejscu. Ale Marley jest w zasadzie tak samo ważna jak Eldia i naprawdę nie ma tu wiele do omówienia. Marley odgrywa kluczową rolę w ewolucji fabuły i jest jednym z najważniejszych narodów w całej serii; w zasadzie, z wyjątkiem Mare i Eldii, wszystkie inne narody są w większości nieważne, jeśli nie całkowicie nieistotne.

1. Erdia (Imperium Erdian)

1677729271 923 Wszystkie rasy narody w Attack on Titan uszeregowane wedlug waznosci

Erdia była starożytnym imperium, które rozkwitło tysiąc lat temu. Obywatele lub ludzie tego imperium i ich potomkowie są również określani jako Erdianie. Imperium rozpadło się, a Erdia została podzielona głównie między obszary Paradis i Liberio. Ponadto Erdianie mieszkają w strefach zamkniętych na ziemiach Mare i, jak można zrozumieć z zeznań Udo, także w innych krajach.

Erdianie mogą zostać przemienieni w Tytanów przez Tytanowe Serum. Z powodu tej zdolności budzą strach na całym świecie. Są grupą etniczną wywodzącą się od Ymira Fritza i jedyną „rasą”, która może stać się Tytanami. Począwszy od Ymir i jej trzech córek, rodowód i geny ostatecznie rozszerzyły się na większość całej rasy Erdian. W mandze są również nazywani ludem Ymira.

Eldia została wybrana na pierwsze miejsce, ponieważ jest kluczowa dla zrozumienia tradycji Atak na Tytana. Eldia jest kluczowym narodem w serii i bez niej tak naprawdę nie byłoby żadnego Atak na Tytana. Jest rdzeniem większości problemów i rozwiązań w serii i jest jednym z najpotężniejszych narodów w serii, a także najbardziej istotnym.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?