Skip to content
TV

Wszystkie projekty Breaking Bad Universe, które chcemy zobaczyć po lepszym zadzwonieniu do Saula

20 de sierpień de 2022
l intro 1660951597

Mówi Peter Gould

Ten artykuł zawiera spoilery zarówno dla „Breaking Bad”, jak i „Better Call Saul”.

Świat, który Vince Gilligan i Peter Gould stworzyli dzięki „Breaking Bad” i „Better Call Saul” urzekał publiczność przez 14 lat, 11 sezonów i 125 odcinków łącznie. „Better Call Saul” właśnie zakończył się epickim finałem „Saul Gone”, który jak dotąd cieszy się oceną 9,8 od widzów IMDb, tylko o krok poniżej 9,9 punktu ustalonego przez finał serii „Breaking Bad”, „Felina”. ”

Gilligan i Gould byli oczywiście zaniepokojeni możliwością kolejnej serii, której akcja toczy się we wspólnym wszechświecie obu seriali. Zgodnie z Ostatecznym terminem, Gould powiedział: „Nie mógłbym być szczęśliwszy i bardziej dumny z pracy, ale podobnie jak Vince, myślę, że jest kilka innych rzeczy, których chcę spróbować. Powiedziawszy to, kocham Albuquerque. Kocham Boba [Odenkirk]. kocham Rea [Seehorn]. kocham Vince’a [Gilligan]. Więc będziemy trzymać razem jak najwięcej zespołu i nigdy nie mów nigdy. Kto wie, jak będziemy się czuć za kilka lat?

Jeśli Gilligan i Gould wrócą po więcej, lista martwych postaci jest długa i ograniczy ich możliwości. Walter White (Bryan Cranston), Gus Fring (Giancarlo Esposito), Mike Ehrmantraut (Jonathan Banks), Chuck McGill (Michael McKean), Nacho Varga (Michael Mando), Howard Hamlin (Patrick Fabian) oraz Lalo, Hector i Tuco Salamanca (Tony Dalton, Mark Margolis i Raymond Cruz) wszyscy spotkali swój śmiertelny koniec, ale spójrzmy na niektóre potencjalne sequele, które zespół kreatywny franczyzy mógłby oprzeć na postaciach, które wciąż żyły po finale „Better Call Saul”.

Ciągłe nieszczęścia Borsuka i Chudego Pete

Dwóch najbardziej rozrywkowych postaci z „Breaking Bad”, kumple Jessego Pinkmana (Aaron Paul), handlarz metamfetami, Badger (Matt Jones) i Chudy Pete (Charles Baker), nigdy nie pojawiło się w „Better Call Saul”, chociaż nazwisko Badgera było wywoływane wielokrotnie. Byli jednak w centrum „El Camino”, pomagając Jesse’mu oczyścić się i bezpiecznie dostać się do Najlepszej Jakości Odkurzacza i ostatecznie uwolnić się po tym, jak Walt wyrzucił go z podziemnego neonazistowskiego więzienia.

Baker i Jones pokazali swoje komediowe kotlety w długich dyskusjach o fatalnym podstępie w konkursie jedzenia „Star Trek” i bezrobotnych nazistowskich zombie. Grają tak doskonale, jak Bryan Cranston i Paul, a seria skoncentrowana na Borsuku i Chudym Pete’u przywróciłaby nas z powrotem do uderzającego i znanego otoczenia Albuquerque. W przesiąkniętych metanem mózgach tych dwóch postaci kryje się dużo wiedzy instytucjonalnej, a ich wspólne sceny są konsekwentnie zarówno szczere, jak i zabawne.

Baker jest także utalentowanym muzykiem, co może dać jego postaci – a także Jonesowi – miejsce na rozwój i ewolucję. Doświadczenie widzenia i skakania ich starego przyjaciela musiało zmienić nawet tych dwóch prostych, ale ujmujących i ogólnie dobrych intencji. i może pewnego dnia nauczą się lekcji, których Walter White i Jimmy McGill/Saul Goodman/Gene Takavic (Bob Odenkirk) nigdy nie zrobili.

Marion i Jeffy: detektywi obywatele

Marion na laptopie

Po ucieczce przed gniewem kartelu z Salamanki, DEA i samego Heisenberga, Saul został pokonany przez najsłodszą z folii: Marion (Carol Burnett), matkę taksówkarza Omaha Jeffa (Don Harvey i Pat Healy). Jeżyny Marion rosną, gdy Jeff dzwoni do Saula, a nie do niej, gdy zostaje aresztowany, a ona wskakuje na swój niezgrabny laptop i znajduje stare reklamy Saula w telewizji kablowej Albuquerque.

Ośmielona swoją zdolnością do pokonania znanego przestępcy za pomocą połączenia telefonicznego i naszyjnika Life Alert, Marion dołącza do brygady zajmującej się rozwiązywaniem przestępstw obywatelskich. Wspomagani wiedzą Jeffa o ulicach Omaha i drobnych przestępstwach, eliminują jeszcze nie wprowadzonych, ale od dawna poszukiwanych przestępców, takich jak Lion Dave (być może Robb Wells z „Trailer Park Boys”?), lokalny treser zwierząt, który karmi jego ofiary morderstw ku jego dumie; może nawet wyśledzą Jessego na Alaskę.

Stawka niekoniecznie musi być tak wysoka; Marion i Jeff mogą połączyć siły ze strażnikami centrum handlowego Frankiem (Jim O’Heir) i Nickiem (Nathaniel Augustson), aby pomóc chronić strefę gastronomiczną i parking przed złoczyńcami. W swoich czterech odcinkach „Better Call Saul” Burnett ukradła każdą scenę i udowodniła, że ​​nadal potrafi zagrać tak dobrze, jak każdy aktor na świecie. Chociaż może nie być chętna do podpisania zobowiązania do serii w wieku 89 lat, nawet bonusowy film w stylu „El Camino” byłby bardzo mile widziany przez fanów.

Lepiej nie dzwonić do Kim

Kim Wexler rozmawia przez telefon

Wiedząc, że Kim Wexler (Rhea Seehorn) w ogóle nie pojawiła się w „Breaking Bad”, widzowie „Lepiej zadzwoń do Saula” byli poważnie zaniepokojeni jej losem, ale uciekła zarówno ze śmierci, jak i więzienia, do bezpiecznego, ale ponurego życia na Florydzie. Seehorn spekulował na temat przyszłości Kim na czacie z Los Angeles Times, mówiąc: „Osobiście uważam, że istnieje swego rodzaju przebudowa i próba rozkoszowania się jakąkolwiek drugą szansą na życie, która jest bardziej prawdomówna. A dla Kim myślę, że tym bardziej prawdziwa część obejmuje praktykowanie prawa i ponowne próby faktycznego pomagania ludziom”.

Seria skoncentrowana na Kim dałaby pisarzom szansę na kontynuowanie przezabawnego przedstawiania przyziemnego, codziennego świata Kim z sałatkami z tuńczyka i katalogami wodno-kanalizacyjnymi, jednocześnie kontrastując to z jej pracą wolontariusza w bezpłatnej klinice pomocy prawnej Central Florida Legal. To telefon Gene’a do Kima doprowadził bezpośrednio do jego upadku, stąd sugerowany tytuł. Ale niezależnie od tego, czy Kim znajdzie drogę powrotną do pełnoetatowej praktyki prawniczej i życia na tyle interesującego, że można go sfilmować w kolorze, w „Better Not Call Kim” będzie wiele do odkrycia – w tym okazjonalne spotkanie z Jimmym/Saulem/ Gene w więzieniu.

Seehorn spekulował tak samo, mówiąc The Times: „Myślę też, że jest wielu ludzi, którzy pomyślą, że nigdy tam nie wróci i to jest koniec opowieści. Ale to sprawia, że ​​płaczę zbyt mocno, więc nie mogę. „

Sprawiedliwość Albuquerque

Bill Oakley odbiera telefon komórkowy

Widzowie „Better Call Saul” spędzili dużo czasu w hrabstwie Albuquerque i federalnym wymiarze sprawiedliwości, tworząc wiele opcji dla potencjalnych dramatów spinoff, komedii lub hybryd.

Istnieje oczywiste, dobrze wydeptane terytorium, które można przemierzać standardowymi procedurami sądowymi, może z udziałem asystentki prokuratora okręgowego Susan Ericsen (Julie Pearl), prokuratora federalnego George’a Castellano (Bob Jesser) i szefa DEA Austina Rameya (Todd Terry) ścigających Jessego. Jest komedia w ciągłych zmaganiach Billa Oakleya (Peter Diseth) z automatem do kawy w sądzie, a na pewno kilka historii za pojedynczym dyskretnym logo Grateful Dead obok naklejki na zderzaku szkoły prawniczej na jego zrujnowanym AMC Concord.

Ani „Breaking Bad”, ani „Better Call Saul” nie były zwykłymi dramatami ani komedią, a każdy oparty na nich spin-off oparty na systemie prawnym mógłby i powinien być równymi częściami „LA Law” i „Night Court”. Wrzuć Wandę Sykes jako surowego, ale sprawiedliwego, dowcipnego sędziego, który wydaje kreatywne wyroki, a może Tessę Thompson i Luke’a Wilsona jako niedopasowanych partnerów agentów FBI wysłanych, by ścigać Jessego, a AMC ma pewne trafienie – z dodatkową premią powrotu nas do znane i wygodne ustawienie Albuquerque.

Łamanie dziecka

Holly White i Kaylee Ehrmantraut

Na zakończenie zarówno „Breaking Bad”, jak i „Lepiej zadzwoń do Saula”, historie większości postaci zostały prawie całkowicie rozwiązane, czy to za pomocą kul, raka, czy wymiaru sprawiedliwości. Ale nie słyszymy wystarczająco dużo o tym, co ich tragiczne wychowanie może zrobić z Kaylee Ehrmantraut (Kaija Roze Bales, Faith Healey, Abigail Zoe Lewis i Juliet Donenfeld) i Holly White (Elanor Anne Wenrich), gdy dorosną.

Kaylee przeżyła tragiczne morderstwa swojego ojca i dziadka, a Holly była świadkiem brutalnej rodzinnej walki, zanim została porwana przez ojca i porzucona w remizie strażackiej. Chociaż Holly była jeszcze zbyt młoda w swoim ostatnim wyglądzie, by zadać wiele obrażeń, wiemy, że Kaylee dobrze radzi sobie z pistoletem do gwoździ. Mogliby walczyć ze sobą, gdy Kaylee dowie się, że ojciec Holly zamordował jej ukochanego dziadka, a może nawet pogodzić się i połączyć siły w zbrodniach tak odrażających, że w porównaniu Walt i Saul wyglądają jak złodzieje sklepowi. Skyler (Anna Gunn) mogłaby prać pieniądze dla duetu, a Walt Jr./Flynn (AJ Mitte) mógłby zagrać rolę Hanka Schradera (Dean Norris) Memorial Antagonist jako agent federalny, który nieświadomie ściga własną siostrę.

Ale czy Vince Gilligan i Peter Gould kiedykolwiek powrócą do wszechświata, który razem stworzyli, okaże się. W ostatecznym terminie Gilligan powiedział podczas ostatniego panelu TCA „Lepiej zadzwoń do Saula”: „Myślę, że zaczynam wyczuwać, że musisz wiedzieć, kiedy opuścić imprezę, nie chcesz być facetem z założonym abażurem Twoja głowa.” Jeśli odważą się na ten potencjalny zakłopotanie, z pewnością mają do wyboru szeroką gamę abażurów.

Czy ten post był pomocny?