Skip to content
TV

Wszyscy fani Breaking Bad zgadzają się, że ta pomniejsza postać jest niedocenianym bohaterem

30 de lipiec de 2022
l intro 1659140081

Stary Joe, Walt i Mike stoją na pustyni

W ciągu pięciu sezonów w AMC legendarna saga kryminalna „Breaking Bad” słynęła z napiętej opowieści, szokujących zwrotów akcji i kinowego stylu. Był oczywiście znany również z tego, że był prawdopodobnie jednym z najsilniejszych postaci w historii telewizji narracyjnej. I tak, ta lista wykracza daleko poza głównych graczy, takich jak Walter White (Bryan Cranston), Jesse Pinkman (Aaron Paul) i Skylar White (Anna Gunn). Heck, można argumentować, że drugorzędne postacie, takie jak Gustavo Fring (Giancarlo Esposito) i Jimmy McGill / Saul Goodman (Bob Odenkirk), były tak samo intrygujące jak te inne wysokie postacie.

Ale jedną z rzeczy, które naprawdę odróżniają „Breaking Bad” od wielu współczesnych na małym ekranie, jest to, że kreatywny zespół serii otoczył nawet tych centralnych i drugorzędnych graczy całym światem (lub podziemiem, jeśli wolisz) mniejszych postaci które były równie dobrze narysowane. Fandom seriali przez lata słusznie rzucał wiele pochwał w kierunku tych małych graczy „Breaking Bad”, nawet twierdząc, że niektórzy są ich ulubionymi postaciami. Niezależnie od tego, czy żyją dla scen z Gale Boetticher (David Costabile), czy twierdzą, że Ed the Disappearer (Robert Forster) jest ich ulubieńcem, wydaje się, że jest jeden słabszy gracz w serialu, z którym większość fanów zgadza się, że był legalnym, niedocenianym bohaterem.

Fani uważają, że Walt i Jesse byli winni Old Joe więcej niż serdeczne podziękowania

Drobna postać „Breaking Bad” według fanów odegrała główną rolę w imperium mety Waltera White’a i Jessego Pinkmana, który jest właścicielem złomowiska Old Joe. Zagrany przez niezwykłego aktora charakterystycznego Larry’ego Hankina, Joe po raz pierwszy wystąpił w odcinku „Breaking Bad” w odcinku 3 sezonu zatytułowanym „Sunset”. Wspomniany odcinek jest rzeczywiście kluczowy w sezonie, ponieważ agent DEA Hank Schrader nie tylko śledzi Walta i Jesse’ego mobilne laboratorium mety RV i wiąże je bezpośrednio z Jessem, ale prawie odkrywa samego Walta w pojeździe, kiedy to robi.

To fatalne odkrycie zostaje udaremnione tylko przez interwencję Old Joe, który trzyma Hanka na dystans, sprytnie wskazując, że ciężki DEA sam łamie wiele praw, próbując włamać się do kampera bez nakazu. I z tego powodu niektórzy fani „Breaking Bad” uważają go za bohatera serii. Obejmuje to użytkownika Reddit u/Suprunk0wn, który poświęcił cały wątek Joe zatytułowany: „Ten facet potrzebuje więcej zasług za przytrzymanie go dla Jessego i Walta”. Fani szybko zgodzili się w sekcji komentarzy z postem u/zachiscool ”Jesse i Walt powinni byli dać mu trochę dodatkowej gotówki”, a u/alyssadammit wkrótce dodał: „Naprawdę ten facet jest og! To on jest w zasadzie jedynym powodem, dla którego Hankowi nie udało się wyważyć drzwi i nie zobaczyć Walta od razu.

Tymczasem u/RuRHPdOsIrPt podsumował nastroje wielu innych w swoim komentarzu: „Był najbardziej gangsterskim facetem w serialu, który nie był dosłownym gangsterem”. A jeśli widziałeś, jak Joe radzi sobie w tej chwili, wiesz, że trudno się spierać z tym stwierdzeniem.

Aktor, który grał Old Joe, przez lata był prawdziwym złodziejem scen

Pan Heckles rozmawia z Phoebe i Moniką

Bycie „bohaterem” starego Joe naprawdę zależy od twojej definicji tego słowa. W końcu, gdyby nie ingerował w śledztwo Hanka Schradera (jak to wyraźnie było nielegalne), Walter White i Jesse Pinkman z pewnością zostaliby zdemaskowani tam i tam, prawdopodobnie zapobiegając wielu rzeziom, które nastąpiły w kolejnych sezonach „Breaking Bad”. Tak czy inaczej, postać pozostaje jednym z najbardziej pamiętnych serialu, w dużej mierze dzięki pracy Larry’ego Hankina. I tak, zakładamy się, że większość z was rozpoznała twarz Hankina w „Breaking Bad”, ponieważ przez lata stał się jednym z najlepiej niedocenianych hollywoodzkich drugoplanowych graczy.

Hankin jest prawdopodobnie najbardziej znany z roli pana Hecklesa, cudownie zwariowanego sąsiada z dołu w klasycznym sitcomie „Przyjaciele”. Ale to nie był jedyny kultowy sitcom, nad którym pracował w latach 90. W 1993 roku Hankin wystąpił w „Seinfeld” jako Tom Pepper, aktor wynajęty do roli Kramera w fikcyjnym pilocie serialu. Hankin pracował także u boku Clinta Eastwooda w ukochanym filmie więziennym „Ucieczka z Alcatraz” z 1979 roku i wystąpił jako irytująco uprzejmy policjant w filmie „Sam w domu”. Ostatnio Hankin pojawił się jako starszy czeczeński zabójca w przebojowym dramacie HBO Barry.

Aktor oczywiście ponownie wcielił się w rolę Old Joe w odcinku 5 sezonu „Breaking Bad” oraz w sequelu z 2019 roku „El Camino: A Breaking Bad Movie”. A z wywiadu z The AV Club w 2018 roku Hankin ma tylko miłe wspomnienia z grania Joego i wielu innych jego legendarnych ról.

Czy ten post był pomocny?