Skip to content
TV

Wschodni Nowy Jork CBS nie pasuje do prawdziwych mieszkańców wschodniego Nowego Jorku

11 de grudzień de 2022
l intro 1670259165

Amanda Warren z bliska stoicka

Nowa seria może być dość trudna do przebicia się do przeludnionego policyjnego gatunku proceduralnego. Ponieważ programy takie jak „Błękitnokrwiści”, „Prawo i porządek” czy „CSI” wciąż cieszą się popularnością nawet po dziesięcioleciach na antenie, nadawcy generalnie obawiają się wybierania nowych seriali o gliniarzach, chyba że są one spin-offami jednego z fanów- ulubione franczyzy wymienione powyżej. „East New York” z Amandą Warren w roli Reginy Haywood – ambitnej, zorientowanej na reformy szefowej nowego posterunku – okazał się godnym konkurentem, z 88% oceną krytyków Rotten Tomatoes i wyjątkowym połączeniem policyjnego dramatu i motywy polityczne.

Chociaż wydaje się, że nowy serial zaczął się dobrze, z ponadprzeciętnymi wynikami recenzji i solidną oglądalnością, nie wszyscy są skłonni chwalić „East New York”. Chociaż z pewnością udało mu się zgromadzić godną uwagi liczbę fanów od czasu premiery na początku października 2022 r., spotkał się również z krytyką — z których wiele pochodzi od mieszkańców prawdziwej dzielnicy wschodniego Nowego Jorku na Brooklynie, Nowy Jork.

Mieszkańcy wschodniego Nowego Jorku krytykują wizerunek swojej dzielnicy

Co zrozumiałe, premiera programu okazała się głównym tematem rozmów wśród mieszkańców prawdziwego wschodniego Nowego Jorku. Wielu z nich było rozczarowanych, widząc, że serial CBS podkreśla przestępczość w okolicy i maluje fałszywy obraz komisariatu policji.

Według Melindy Perkins, kierownika rady gminy East New York, program „bardziej podsyca piętno niż pomaga w naszym dalszym postępie, na którym byliśmy (…) To nakarmi świat innym spojrzeniem na East New York A pytanie brzmi, czy odzwierciedla to, kim naprawdę jesteśmy?” (przez NY1) Radny miasta Charles Barron odniósł się do historycznie skorumpowanej i nieefektywnej policji z sąsiedztwa, wzywając pisarzy: „Nie próbujcie odkażać 75. York przez policję”. (przez NY1)

Twórcy „East New York” – obaj z okolic Nowego Jorku – chcą, aby ich program przedstawił ideę policji społecznej szerszej publiczności, próbując naprawić napięte relacje między policją a społeczeństwem w USA William Finkelstein, jeden z głównych scenarzystów , powiedział: „Chcieliśmy zobaczyć, jak może wyglądać program policyjny w erze po George’u Floydzie. Nie można zignorować tego momentu”. Współtwórca Mike Flynn dodał do komentarza Finkelsteina, stwierdzając, że „chcą pokazać relacje między glinami a społecznością oraz jak wypełnić tę lukę (…) niekonwencjonalnymi metodami” (za pośrednictwem LA Times).

Czy ten post był pomocny?