Skip to content

World Break: Aria of Curse dla Holy Swordsman Sezon 2 Data premiery: wznowiona czy anulowana?

6 de wrzesień de 2022
WorldBreak

Seiken Tsukai no World Breakznany również jako World Break: Aria Klątwy dla Świętego Szermierza, to seria light novel napisana przez Akamitsu Awamurę i zilustrowana przez Refeia. Został opublikowany między listopadem 2012 a czerwcem 2018 przez SB Creative. Adaptacja mangi została opublikowana od kwietnia 2014 do lutego 2016 w Kadokawa Shoten’s As komp czasopismo. Animowana adaptacja serialu telewizyjnego wyprodukowana przez studio Diomedéa była emitowana od stycznia do marca 2015 roku w TV Tokyo w Japonii oraz w simulcast na Crunchyroll w innych krajach. Pierwszy sezon miał swoją premierę siedem lat temu, a w tym artykule powiemy Wam, czy możecie spodziewać się drugiego sezonu World Break: Aria Klątwy dla Świętego Szermierza w najbliższym czasie.

Drugi sezon World Break: Aria Klątwy dla Świętego Szermierza nadal nie został jeszcze potwierdzony lub anulowany. Pierwszy sezon wyemitowany siedem lat temu i podczas gdywciąż jest jakiś materiał do adaptacji z serii light novel, drugi sezon jest wciąż niepewny. Powiedziawszy to wszystko, World Break: Aria Klątwy dla Świętego Szermierza był dość intrygujący serial, i opierając się na wszystkich znanych faktach, drugi sezon nie jest niemożliwy, chociaż jest to mało prawdopodobne.

W dalszej części tego artykułu znajdziesz wszystkie znane i nieznane informacje związane z potencjalnym drugim sezonem World Break: Aria Klątwy dla Świętego Szermierza. Dowiesz się o potencjalnej dacie premiery, czy jest zwiastun, o czym może być historia i wiele więcej o tej intrygującej serii anime, której przyszłość wciąż jest bardzo niepewna.

Co wiemy o sezonie 2 z World Break: Aria Klątwy dla Świętego Szermierza?

Pierwszy tom serii został opublikowany przez SB Creative 15 listopada 2012 r., a 22 tomy zostały wydane po zakończeniu serii 14 czerwca 2018 r. Adaptacja mangi została opublikowana od 26 kwietnia 2014 r. do lutego 2016 r. w magazynie As kompi zebrano łącznie w czterech tomach. Pierwszy oprawiony tom został opublikowany przez Kadokawę Shoten 26 grudnia 2014 roku, a dwa tomy zostały wydane 26 stycznia 2015 roku.

Adaptacja do animowanego serialu telewizyjnego została ogłoszona w lutym 2014 roku. Została wyprodukowana przez studio Diomedéa z produkcją Takayukiego Inagaki i scenariuszem przez Hiroshi Yamaguchi. Pierwotnie był emitowany od 11 stycznia 2015 r. do 29 marca 2015 r. w TV Tokyo; do tej pory wyemitowano łącznie 12 odcinków. Poza Japonią serial jest symulowany przez Crunchyroll. Co to wszystko mówi nam o potencjalnym drugim sezonie?

Jak widać, przyszłość World Break: Aria Klątwy dla Świętego Szermierza anime jest dość niepewne, ale nie dlatego, że nie ma zainteresowania lub braku materiału. Seria była dość popularna w tamtych czasach, ale minęło już siedem lat, a ponieważ seriale anime zwykle są publikowane, podczas gdy istnieje potrzeba promowania materiałów pisanych, szanse są bardzo małe.

Seria light novel zakończyła się cztery lata temu i nie ukazał się żaden nowy materiał, dlatego nie ma potrzeby promowania niczego innego. Nie wyklucza to całkowicie możliwości kolejnego sezonu, ale szanse są mniejsze, więc musimy tylko sprawdzić, czy zainteresowanie kontynuacją jest wystarczające, aby właściwie przewidzieć potencjalną kontynuację serii. Pierwszy sezon otrzymał solidne recenzje, ale po prostu nie wiemy wystarczająco dużo, aby przewidywać przyszłość serialu.

W każdym razie najwcześniej możemy zobaczyć potencjalny drugi sezon pod koniec 2023 roku, ale musielibyśmy uzyskać pewne potwierdzenie przyszłości w 2022 lub łatwo 2023; 2024 to także duża szansa. Fani domagają się nowego sezonu, ale musimy tylko zobaczyć, jak pójdzie; w obecnym stanie rzeczy anulowanie nie zostało potwierdzone, ale nie możemy tego również wykluczyć.

Co może sezon 2? World Break: Aria Klątwy dla Świętego Szermierza być o?

W tej chwili nie wiemy, jak daleko do drugiego sezonu World Break: Aria Klątwy dla Świętego Szermierza może nas zabrać, ponieważ nie wiemy, ile dodatkowych tomów lekkiej serii powieści mógłby potencjalnie dostosować sezon; może to być cała seria lub tylko jej część. Mianowicie, ze względu na ogólny brak informacji, nie mamy absolutnie pojęcia, jak daleko może zajść drugi sezon, jeśli tak się stanie. Poniżej znajduje się przegląd pierwszego sezonu, odcinek po odcinku, dzięki czemu możesz z grubsza zorientować się, czego możesz się spodziewać po serii.

 1. Moroha rozpoczyna zajęcia w Akademii Akane, ponieważ odziedziczył mistyczne moce z poprzedniego życia. Tam poznaje Satsuki i Shizuno, dwie dziewczyny, które natychmiast przyciągają go z różnych powodów.
 2. Moroha i Shizuno dołączają do Strikers. Satsuki jest sfrustrowana brakiem umiejętności, ale pewnego weekendu musi zmierzyć się z metafizyką w centrum handlowym.
 3. Edward, jeden z sześciu ratowników rangi S, przybywa do Japonii. Tymczasem Shizuno odmawia rozmowy o swoim poprzednim życiu, powodując tarcia między nią a Morohą.
 4. Kiedy brat Shizuno próbuje zachęcić ją do studiowania za granicą, Moroha interweniuje, ujawniając, że pokonał metafizykę klasy drednotów bez pomocy. Prowadzi to do bardzo nagłośnionego pojedynku między nim a Sir Edwardem.
 5. Napastnicy udają się na małą wyspę na letni obóz treningowy, a Satsuki postanawia zostać szybszym i sprawniejszym ratownikiem. Tymczasem Head Six przygotowuje się do spotkania w sprawie proponowanego awansu Morohy do rangi S.
 6. Gigantyczny metafizyczny atak, gdy letni obóz treningowy dobiega końca. Niektórzy członkowie Szefowej Szóstki wątpią w zdolności Morohy, widząc ten atak jako doskonałą okazję do zmuszenia go do sprawdzenia się w walce.
 7. Nowa uczennica z wymiany przyjeżdża z Rosji i natychmiast wyznaje swoje uczucia do Morohy. Moroha jest przychylny, ale Shizuno jest podejrzliwy.
 8. Ujawnia się prawdziwa tożsamość Lesi: jest kanibalem – zabójczynią. Kiedy uderzają się nawzajem, budzi się Święty Miecz Morohy.
 9. Moroha wzywa dywizję rosyjską do walki o Lesię. Z pomocą Edwarda przybywają do Rosji.
 10. Z niewielką pomocą przyjaciół Moroha w końcu stawia czoła rosyjskiemu terrorowi na swoim ojczystym terenie. Ale kiedy jego mroczne sztuki okażą się równie potężne jak jego, nie jest jasne, kto zwycięży w tym starciu tytanów.
 11. Pojawienie się metafizyki opóźnia wyjazd Morohy z Rosji. Mało kto podejrzewa, że ​​w Japonii ponownie pojawił się mroczny duch z jego przeszłego życia i zmusza wszystkich do stawienia mu czoła bez jego pomocy. Metafizyka niszczy wszystko w zasięgu wzroku. Moraha zna się na metafizyce i wspomina swoje dwa poprzednie życia, kiedy odkrył, że stracił dla metafizyki dwoje ludzi, których kochał.
 12. Zbawiciele walczą dzielnie w pozornie niemożliwej walce z wyjątkowo inteligentnym metafizykiem. Kiedy Moroha w końcu wkracza do walki, zdaje sobie sprawę, że zwycięstwo będzie wymagało czegoś więcej niż tylko jego mocy.

Czy ten post był pomocny?