Skip to content

Will Smith przerywa milczenie: „Głęboko skruszony” dla Oscara Slapa

29 de lipiec de 2022
Will Smith

AKTUALIZOWANE przez cały czas: W opublikowanym właśnie filmie, który trwa 5 minut i 44 sekundy, Will Smith przerwał milczenie na temat żałosnego „policzka słyszanego na całym świecie”, w którym uderzył prezentera Oscara Chrisa Rocka po tym, jak wyśmiewał się z żony Smitha, Jady Pinkett Smith. To zanim Smith otrzymał Oscara dla najlepszego aktora.

Oczekiwano przeprosin, a Smith zrobił to w formie odpowiedzi na pytania, które pojawiły się w Internecie. Chociaż oczekiwano, że Smith może wybrać głośny wywiad telewizyjny na przeprosiny z Oprah Winfrey w nocnym talk show, zamiast tego zdecydował się usiąść i spokojnie odpowiadać na pytania w mediach społecznościowych.

Pierwszy był skierowany do Rocka, komika, który żartował z krótko przyciętych włosów Pinkett Smith, być może nie wiedząc, że cierpi na łysienie. Odpowiadając na pytanie, dlaczego nie przeprosił Rocka w swoim przemówieniu, Smith powiedział:

„W tym momencie byłem zamglony. Wszystko jest rozmyte. Skontaktowałem się z Chrisem i otrzymałem wiadomość, że nie jest gotowy do rozmowy. Kiedy to zrobi, wyciągnie rękę. Powiem ci Chris, przepraszam cię. Moje zachowanie było nie do przyjęcia i jestem tu zawsze, gdy jesteś gotowy do rozmowy. Chcę przeprosić matkę Chrisa. Widziałem wywiad [she] i to była jedna z rzeczy, z których po prostu nie zdawałem sobie sprawy. Nie myślałem, ale ilu ludzi zostało rannych w tym momencie. Chcę przeprosić matkę Chrisa, chcę przeprosić rodzinę Chrisa, a konkretnie Tony’ego Rocka. Mieliśmy wspaniały związek. Tony Rock był moim człowiekiem. Jest to prawdopodobnie nie do naprawienia. Spędziłem ostatnie trzy miesiące, odtwarzając i rozumiejąc niuanse i złożoność tego, co wydarzyło się w tamtym momencie. Nie zamierzam teraz tego wszystkiego rozpakowywać, ale mogę wam wszystkim powiedzieć, że żadna część mnie nie uważa, że ​​to był właściwy sposób zachowania się w tamtym momencie. Żadna część mnie, która myśli, że jest to optymalny sposób radzenia sobie z poczuciem braku szacunku lub zniewagi”.

Smith zapytał, czy jego żona skłoniła go do wbiegnięcia na scenę z miejsca w pierwszym rzędzie, by uderzyć w oszołomionego Rocka w środku jego wręczenia nagrody za najlepszy film dokumentalny, którą Questlove wygrał za Summer of Soul. Rock potraktował to w tak stoicki sposób, jak można sobie wyobrazić, kontynuując po tym, jak powiedział: „Will Smith właśnie mnie skopał”, gdy aktor zajął swoje miejsce i krzyczał, żeby Rock nie wymazał z ust nazwiska swojej żony. Smith odpowiedział na pytanie w następujący sposób:

„Nie. Dokonałam wyboru sama, na podstawie własnego doświadczenia i historii z Chrisem. Jada nie miała z tym nic wspólnego. Przepraszam, kochanie, i chcę przeprosić moje dzieci i moją rodzinę za upał, który sprowadziłem na nas wszystkich.

Przeprosił także nominowanych, których Oscary przeszły niezauważone, ponieważ widzowie byli tak oszołomieni policzkiem. Wśród nich była Jessica Chastain, która wygrała nagrodę dla najlepszej aktorki, oraz obsada CODAktóry wygrał Najlepszy Film.

„Dla wszystkich moich kolegów nominowanych to jest społeczność. Wygrałem, ponieważ zagłosowałeś na mnie i naprawdę łamie mi serce, że ukradłem i splamiłem twoją chwilę. Wciąż widzę oczy Questlove – stało się to na nagrodzie Questlove – i przepraszam to za mało.”

Wreszcie Smith skończył z tym:

„Dwie rzeczy. Po pierwsze, rozczarowujący ludzie to moja główna trauma. Nienawidzę, kiedy zawiodę ludzi, więc rani mnie psychicznie i emocjonalnie, że nie sprostałem wizerunkowi i wrażeniu ludzi. Praca, którą staram się wykonać jest, mam głębokie wyrzuty sumienia i staram się być skruszona bez wstydu za siebie. Jestem człowiekiem i popełniłem błąd i staram się nie myśleć o sobie jako o gównie, więc powiedziałbym tym ludziom, wiem, że to było zagmatwane, wiem, że to było szokujące, ale obiecuję, że jestem głęboko oddani i zaangażowani w dawanie światu światła, miłości i radości. Jeśli będziesz się trzymał, obiecuję, że znów będziemy mogli być przyjaciółmi.

Ciekawie będzie zobaczyć reakcję. Wielu uważało, że pomimo akcji, za którą otrzymał dziesięcioletni zakaz wstępu do Akademii, Smith zawsze był człowiekiem godnym podziwu, który miał straszny moment w najgorszym możliwym miejscu.

Apple przetestuje gotowość globalnej publiczności do powitania Smitha z powrotem po wydaniu Emancypacja w grudniu. Chociaż doniesiono, że film opóźni premierę o rok – te doniesienia były tylko błędnymi spekulacjami – Apple pochyli się nad filmem, zwłaszcza po innym ważnym wydaniu sezonu Oscara, Zabójcy kwiatowego księżycazamiast tego rozpocznie się w przyszłym Cannes.

Emancypacja jest kompletny, a źródła podają, że był wielokrotnie testowany i uzyskał bardzo wysokie wyniki. W dramacie wyreżyserowanym przez Antoine’a Fuqua, Williama N. Collage, Smith gra Petera. Jest zniewolonym człowiekiem, a film jest Apokaliptothriller w stylu o jego wstrząsających ucieczkach do wolności przez bagna Luizjany. Kiedy Peter dociera na północ, wstąpił do armii Unii. Podczas jego badania lekarze byli zszokowani, gdy zdjął koszulę i nosił blizny po prawie śmiertelnym pobiciu na plecach. Robili zdjęcia, a te pojawiały się w gazetach na całym świecie. Stanowili makabryczny testament barbarzyństwa i okrucieństwa niewolnictwa na Południu sprzed wojny secesyjnej. Tak nieusuwalne, że te obrazy można by uznać za zwiastun publikacji zdjęć Emmetta Tilla i wideo z morderstwa George’a Floyda.

Smith jest gwiazdą filmu, a także producentem, co stawia go w dwóch głównych kategoriach. Niektórzy powiedzieli, że gdyby nie klaps, byłby faworytem do wygrania z powrotem Oskarów dla najlepszego aktora. Ja też to słyszałem Emancypacja jest najlepszym reżyserem Antoine’a Fuqua od tego czasu Dzień treningowy. Zobaczymy, jak film wypadnie, ale przeprosiny Smitha są z pewnością pierwszym krokiem w jego powrocie do pozytywnej strony hollywoodzkiej księgi.

Obejrzyj wideo z uwagami Smitha powyżej.

Czy ten post był pomocny?