Skip to content
TV

Wil Wheaton nakręcił mniej odcinków teorii Wielkiego Wybuchu, niż mogłoby się wydawać

28 de sierpień de 2022
l intro 1661565891

Wil Wheaton na konwencji

Wil Wheaton to osobowość, która żyje wygodnie między nostalgią lat 80. a wszystkim, co wspaniałe w intelektualistycznym humorze. Od swojej pierwszej znaczącej roli w filmie „Stand by Me” z 1986 roku, aktor, pisarz i narrator zachował wyjątkową i wciągającą obecność dzięki projektom w ramach głównego nurtu i bardziej niszowych przestrzeniach artystycznych, takich jak rozległa praca jako narrator książek (przez Audible). Podróżując w czasie jako Wesley Crusher w „Star Trek: Następne pokolenie”, na zawsze stał się częścią sławnego fandomu, który wciąż bada możliwości i potencjał rasy ludzkiej.

Wiele celebrytów wystąpiło jako siebie w programach telewizyjnych. Mimo to, występy Wheatona w „Teorii wielkiego podrywu” są tak niezapomniane, a jego rywalizacja ze Sheldonem Cooperem (Jim Parsons) jest tak przejmująco zabawna, że ​​z perspektywy czasu łatwo jest pomyśleć, że był regularnym graczem w serialu. Ale całkowita liczba odcinków serialu Wheatona jest mniejsza, niż mogłoby się wydawać. W ilu odcinkach „Teorii wielkiego podrywu” wystąpił absolwent „Star Trek”?

Wil Wheaton pojawił się w 17 z 279 odcinków The Big Bang Theory

Wil Wheaton nakręcił zaledwie 17 z 279 odcinków „Teorii wielkiego podrywu”. Jego pierwszym występem w serialu był sezon 3, odcinek 5, „The Creepy Candy Corollary Corollary”, a jego ostatnim był sezon 12, odcinek 16 „The D&D Vortex”. W swoich wczesnych odcinkach Wheaton został obsadzony jako swego rodzaju nemezis dla Sheldona tylko dlatego, że ten ostatni żywi urazę do gwiazdy za to, że nie pojawił się na konwencie „Star Trek” w 1995 roku. Obaj w końcu stają się przyjaciółmi w miarę rozwoju serialu, ale nie wcześniej niż danie widzom jednej z najlepszych trwających rywalizacji w najnowszej historii sitcomów.

To, co wyróżnia rolę Wheatona w serialu, polega na tym, że gra on fabularyzowaną wersję samego siebie. W wywiadzie dla PopSugar z 2014 roku aktor skomentował: „Dopiero w ostatnim sezonie udało mi się w końcu osiągnąć po, jak sądzę, czterech latach emocjonalnej i intelektualnej separacji od siebie jako Wila Wheatona, człowieka od Wila Wheatona, postaci, którą bawić się.” Fani aktora mogą być pewni, że nie wszystko, co widzą w „Teorii wielkiego podrywu” to w 100% Wheaton w jego codziennym życiu — „Teoria wielkiego podrywu” Wil Wheaton z pewnością nie jest kimś, z kim chce się rywalizować.

Czy ten post był pomocny?